helsinki_sightseeing

Suomiškų Pietų ir Šiaurės Karelijos provincijų aštuonių municipalinių darinių iniciatyva, siūlanti leisti moksleiviams vietoj privalomos švedų kalbos mokytis rusų kalbos, nesulaukė Helsinkio pritarimo.

Švietimo ministerija atmetė atitinkamą užklausimą dėl galimo nesuderinamumo su konstitucija“, – praneša „Neue Zürcher Zeitung“. Leidinio duomenimis, galima buvo laukti neigiamo atsakymo į užklausimą, nes anksčiau buvo atmestas panašus to paties regiono bendrijų prašymas. Be to, tęsia leidinys, rusų turistų srautas metai iš metų gausėja: 2011 metais Suomiją aplankė 3 mln. Rusijos piliečių, kas antras turistas – iš Rusijos.

Continue reading „Suomiškas ginčas dėl kalbų vartojimo“

ukraina

47 proc. Ukrainos gyventojų nori, kad rusų kalbos statusas jų šalyje būtų paaukštintas, o 49 proc. norėtų, kad jos statusas būtų pažemintas arba liktų toks pats, rodo apklausa, kurią atliko Kijevo tarptautinis sociologijos institutas.

28 proc. ukrainiečių mano, kad rusų kalbai reikia suteikti valstybinės kabos statusą; 27 proc. respondentų norėtų, kad ukrainiečių ir rusų kalbos turėtų vienodą valstybinės kalbos statusą; 19 proc. sakė, kad „ukrainiečių kalba turėtų būti valstybinė, o rusų kalba turėtų būti naudojama kaip oficiali vietos kalba tose vietovėse, kur to nori gyventojų dauguma“.

Continue reading „Net 28 proc. ukrainiečių neprieštarautų, jei rusų kalba būtų paskelbta valstybine“

novodvorskaja_dar

Kai kurie rusiški leidiniai pastaruoju metu pradėjo eskaluoti mintį, esą Latvijoje galimi etniniai neramumai ir net – pilietinis karas.

Štai kad ir portalo regnum.ru publikacija “Ar pavyks Latvijai išvengti pilietinio karo?” Straipsnyje pasakojama apie šiomis dienomis Latvijoje augančią įtampą. Teigiama, jog konfliktai Latvijos Respublikoje gali kilti tuo pačiu metu ir dėl socialinių, ir dėl etninių priežasčių. Įvairiai traktuojamas Latvijos politologas Vladimiras Lindermanas įsitikinęs, esą socialinio pobūdžio protestai šalyje nekyla tik dėl dviejų tramdančių aplinkybių.

Continue reading „Rusijos FSB intrigos Latvijoje“

tatarskuju

Elmira Israfilova – Tatarstano televizijos kanalo „ТНВ“ žurnalistė. Šiandien ji žinoma ne tik Tatarstane, bet ir visoje Rusijoje.

Praėjusių metų vasarą vienoje iš televizijos laidų ji Tatarstane gyvenančius rusus viešai pavadino okupantais. E.Israfilova ne tik pavartojo žodį “okupantai”. Kalbėdama tiesioginiame eteryje ji taip pat tvirtino pasiruošusi perkąsti gerklę bet kam, kas tik kėsinsis į totorių kalbą. Kodėl ji taip kalbėjo? Ogi 2011-aisiais metais vasarą Tatarstano rusakalbiai ėmė reikalauti išskirtinių teisių rusų kalbai, trokšdami totorių kalbą nustumti į antrąjį planą. Vaizdžiai tariant, panoro, jog Tatarstane rusų kalba taptų pagrindine ir, ilgainiui, vioenintele valstybine kalba. Štai tada jaunoji E.Israfilova ir ištarė tuos drastiškus žodžius.

Continue reading „Tatarstano žurnalistė, pavadinusi rusus okupantais, tebedirba televizijoje“

Copy of luzkova glosto

Latvijos vidaus reikalų ministerija ieško pagrindimo, kodėl Maskvoje prezidento D. Medvedevo atstatydintas Rusijos sostinės meras Jurijus Lužkovas negalėtų įsikurti Baltijos valstybėje.

Vietinė žiniasklaida pranešė, kad J. Lužkovas 2010 m. pabaigoje Latvijos ambasadai Rusijoje pateikė reikiamus dokumentus dėl leidimo gyventi Latvijoje išdavimo. Juose nurodyta, kad Latvijoje turi nekilnojamojo turto ir į  „Rietumu banka“ yra investavęs apie 11,5 mln. rub., dėl to, pagal neseniai priimtą įstatymą, turi teisę kreiptis dėl leidimo gyventi šalyje.

Continue reading „Latvijos valdžia kratosi buvusio Maskvos mero ir jo pinigų“