dalius_stancikas

Seimo pirmininkės Irenos Degutienės patarėjas vidaus politikos klausimais Dalius Stancikas nuo birželio 1 dienos šalių susitarimu pasitraukė iš šių pareigų. Motyvų sutarta nekomentuoti.

Tai, likus keliems mėnesiams iki rinkimų neįtikina. Užkulisiuose kalbėta, kad atsirado esminių nesutarimų skaudžiausiais šių dienų klausimais, o D.Stanciko apsisprendimą trauktis lėmė nenoras vykstant pakankamai svarbiems įvykiams visuomenėje “stovėti po medžiu”. Jam buvo nepriimtina, kad nematė savo, kaip nepartinio patarėjo, galimybių realiai veikti.

Continue reading „Kodėl pasitraukė Seimo pirmininkės patarėjas vidaus politikos klausimais“

ziobiene_edita

Vilniaus miesto pirmasis apylinkės teismas uždraudė trečiadienio vakarą per TV3 televiziją rodyti prodiuserio Kristupo Krivicko kuriamą laidą „Akistata“.

Nutariau specialiai praleisti pusvalandį žiūrėdamas laidą, kurią asmeniškai laikau esančią už žurnalistikos etikos ribų. Būtent šioje laidoje turėjo būti pasakojama apie atsistatydinimo pareiškimą Seimui pateikusią vaiko teisių apsaugos kontrolierę Editą Žiobienę ir vieną moterį, kuri jos net nepažįsta.

Continue reading „Kuo televizijoje TV 3 užsiima Kristupas Krivickas? Tikrai ne žurnalistika“

kedys_px600

Kviečiame į mitingą „Laisvė ar priespauda“. Mitingas įvyks rugsėjo 4 dieną 12 valandą Kaune, Vienybės aikštėje prie Karo muziejaus.

Pagerbsime kovotojo su pedofilija Drąsiaus Kedžio atminimą, reikalausime objektyviai ištirti jo nužudymo aplinkybes, taip pat reikalausime išsamiai tirti ir kitas rezonansines bylas. Mitinge diskutuosime dėl konkrečių priemonių, kaip atkurti tvarką šalyje, kaip pažaboti oligarchų bei pedofilų klanus ir tebesitęsiantį valstybės griovimą.

 

Continue reading „Kviečiame į mitingą “Laisvė ar priespauda?““

teta 008

Rugpjūčio 17 dieną Vilniuje nutraukta prie Generalinės prokuratūros visą mėnesį trukusi bado akcija. Šios akcijos iniciatoriai – „Drąsiaus kelio“ judėjimas.

Šia akcija buvo norima atkreipti visuomenės ir valdžios dėmesį dėl vis dar deramai netiriamo Drąsiaus Kedžio nužudymo.

„Drąsiaus kelio“ valdybos pirmininkė Audronė Skučienė teigė, kad akcija kol kas nutraukiama, bet ji neatmetė galimybės, jog po kurio laiko bado akcija gali būti pratęsta.

Prie Generalines prokuratūros rugpjūčio 17 dieną 10 valandą ryte prasidėjo piketas, kuriame dalyvavo septyni Junginio demokratinio judėjimo (JDJ) nariai iš Kėdainių, Radviliškio, Tauragės ir Vilniaus.

Continue reading „Piketuoti jau pavojinga ne tik Rusijoje, bet ir Lietuvoje“

generaline-prokuratura1

Pastaruoju metu visuomenės ir dėmesio centre dažnai atsiduria teismai. Teismuose nuo gegužės pradžios buvo svarstoma D.Kedžio dukrelės globos byla. Šioje byloje galutinis taškas dar nepadėtas.

Tai, kad pasinaudojant Lietuvos teismais, yra vykdomas puolimas prieš pažangius politikus, žurnalistus ir visuomenės veikėjus, jau tampa pastoviu reiškiniu. Štai skandalingai pagarsėjęs profesorius J.Kostinas (jis buvo nelegalios aukštosios mokyklos – Tarptautinės Baltijos Akademijos steigėjas) 2004 metais padavė į teismą profesorių V.Daujotį, kaltindamas jį šmeižtu. V. Daujotis daugiau nei du metus tampytas po teismus, kol galų gale teismas jį išteisino.

Continue reading „Kuo galėtų pasigirti Lietuvos generalinė prokuratūra? Niekuo …“

juska_naujas

Viktoras Suvorovas – Rezunas savo “Akvariume“ aprašo, kaip GRU mokykloje būsimiems žvalgams buvo nuolat rekomenduojama skaityti detektyvus. Ir ne tik todėl, kad taptų lakesnė jų vaizduotė, o todėl, kad skaitantis detektyvus būsimas žvalgas įgautų vadinamąjį kriminalinį mąstymą. Tokį, kokį privalo turėti kiekvienas detektyvų rašytojas, tokį, kokį įgauna metams bėgant operatyviniai policijos darbuotojai, tardytojai. Omenyje turimas būtent tokia galimybė, kai žmogus sugeba mąstyti ne tik kaip teisininkas, bet ir, esant reikalui, kaip ir įtariamasis arba nusikaltėlis.

Continue reading „Kriminalinis mąstymas“

juska_vadimas

Užteko vieno Teismo sprendimo, ir visa įtampa, kuri pamažu brendo į seniai jau pranašaujamą socialinę revoliuciją, – dingo. Panevėžio Apygardos Teismas nusprendė, kad galimai seksualiai išnaudotos mergaitės gyvenamoji vieta yra pas jos globėjus. Nors Teismo nuosprendį priėmęs teisėjas pripažino, kad nebuvo susipažinęs su visais šios bylos 12 tomų, tačiau „Violetinei Revoliucijai“ šia nutartimi kelias buvo užkirstas. Nežiūrint į tai, kad visuomenėje augo įtampa ir nereikalingos aistros, emigravę Lietuvos piliečiai rengė protesto piketus prie Lietuvos ambasadų, socialinio tinklo facebook.com grupės „Stop pedofilijai Lietuvoje!“ nariai Prezidentei rašė pagalbos prašančius laiškus. 

Continue reading „Nebe avinėlių netylėjimas“

juska_vadimas

“Logika čia dažniausia išnykdavo, o nugalėdavo paragrafas, smaugdavo paragrafas, kvailiodavo paragrafas, prunkštaudavo paragrafas, tyčiodavosi paragrafas, žudydavo ir nedovanodavo paragrafas. Teisėjai buvo įstatymų žonglieriai, negyvos įstatymų raidės žyniai, kaltinamųjų ėdikai, austriškų džiunglių tigrai, pagal paragrafų skaičių apskaičiuojantys savo šuolį link kaltinamojo“. Ši ištrauka – iš Jaroslavo Hašeko „Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiai“.

Jums dar nieko nepriminė ši ištrauka iš nuostabios ir išminties kupinos knygos? Taip, šioje ištraukoje teriekia pakeisti vieną vienintelį žodį, ir visa tai, ką rašė apie 1916 metus J. Hašekas, tinka Lietuvai.

Continue reading „Gera diena mirti. Optimistiškasis esė“

stop 1

Nebegaliu tylėti. Ir ne todėl, kad noriu prisijungti prie daugybės žmonių, kurie jau pareiškė vienokią ar kitokią savo nuomonę apie Drąsių Kedį, jo dukrelę, pedofilus ir susiklosčiusią situaciją. Tiesiog sunku tapo žiūrėti, kaip mergaitės, vaiko, kurio ateitis kabo ant plauko, likimas tampa vis panašesnis į visos Lietuvos. Kadaise, 1940-aisiais, mus pardavė. Ilgam. Ir prievartavo neseniai pilnametystės sulaukusią valstybę. Dabar naujai valstybei jau dvidešimt metų, tačiau su ja toliau elgiamasi iškrypėliškai. Nuo pat kūdikystės (Sausio 13-ąją valstybei nebuvo nė metų…).

Tiems, kurie dar to nesupranta, atsakingai pareiškiu, kad D. Kedžio dukrelės likimas – visų mūsų reikalas. Kodėl? Prisiminkime precedento teisę, kai pagal vieną atvejį vėliau sprendžiama apie kitus, analogiškus.

Continue reading „Apie Liūtaširdžius“

kedys_px600

Lietuvos žmones kviečiame atvykti į pilietinę akciją prie Kedžių namų! Kviečiame atvykti prie Kedžių namų Kauno pakraštyje, adresu – Garliava, Kluonio gatvė Nr. 5 ir apginti pedofilų nužudyto Drąsiaus Kedžio dukrelę.

Žinome, kad norima mažametę Drąsiaus Kedžio dukrelę atimti iš tetos N.Venckienės šeimos ir atiduoti motinai, kurios vaidmuo šioje byloje yra prieštaringas. Nuo penktadienio ryto prasidėjo budėjimas, žmonės saugo Kedžių namus. Atvykime ir apginkime mergaitę bei Kedžių ir Venckų šeimas nuo pedofilų ir juos remiančiųjų klanų susidorojimo.

Continue reading „Apginkime Drąsiaus dukrelę“

dalia_grybauskaite

Štai jau praėjo daugiau negu para, kai Kauno priemiestyje, Garliavoje per 300 žmonių saugo amžinatilsį  Drąsiaus  Kedžio dukrą. Saugo nuo ne bet ko – nuo Lietuvos Teismo nutarties, kuri liepia grąžinti galimai seksualiai išnaudotą mergaitę jos motinai. Motinai, su galimai kurios žinia ta mergaitė ir buvo išniekinta. Nežinau, kaip buvo iš tikrųjų, tačiau žinau viena –  žmonės nebudi prie L.Stankūnaitės namų su plakatais, kurie ją palaikytų. Nemėgstu teisti kitų, tą palieku tik Dievui. Kalbu apie visai ką kitą  – žmonės budi lauke, nemiega, neina ilsėtis, palikę savo šeimas. Nežiūri TV, neina i kiną ar teatrą, o budi… Saugo mergaitę ir jos globėjus nuo Lietuvos valdžios.

Vis laukiau, kada gi pasirodys Prezidentė ir pasakys savo nuomonę, repliką, komentarą. Pažiūrėjau į Jos Ekscelencijos dienotvarkę – 16 valandą ji dalyvauja Kariuomenės ir visuomenės šventėje Vingio parke. Daugiau Jos Ekscelencija jokių reikalų neturi.

Continue reading „Šabo dienos esė, arba kur dingo Prezidentė?“

ohmanas_naujausias

Švedų režisieriaus Jono Ohmano ir šių eilučių autoriaus nuomonės daug kur nesutapo. Savo dokumentiniais filmais apie Lietuvos pokario kovas išgarsėjęs J.Ohmanas įrodinėjo, esą Lietuva neturėtų drausti netradicinės seksualinės orientacijos žmonėms rengti viešų paradų. Neblogai lietuvių kalbą pramokęs J.Ohmanas tvirtino, jog lietuviams nederėtų baimintis ir dėl Antrojo pasaulinio karo veteranų pastangų gegužės 9-ąją Vilniuje surengti sau mažytę šventę. Švedijos pilietis J.Ohmanas taip pat teigė, jog Lietuva neturėtų priešintis lenkiškų pavardžių rašymui lenkiškais rašmenimis. O man atrodė, jog Lietuva galėtų puikiai apsieiti ir be “žydrųjų eisenų”, ir be sovietinių karo veteranų, ir be lenkiškų rašmenų. Juolab, kad švedas J.Ohmanas, skersai išilgai išvažinėjęs pasaulį, pripažino, jog Švedijoje, kokia ji bebūtų tolerantiška, pavardės pasuose rašomos tik švediškai, ir šiuo klausimu “Švedija nedaro jokių išimčių”. Švedas J.Ohmanas taip pat pripažino, jog Suomijos sostinėje Helsinkyje neįmanomas joks Antrojo pasaulinio karo veteranų žygiavimas, kadangi tarp Suomijos ir Sovietų Sąjungos kadaise buvo kilęs karinis konfliktas. Žodžiu, ten, kur J.Ohmanas sakė “taip”, šių eilučių autorius sakė “ne”.

Continue reading „“Po tais paradais maskuojamos rimtesnės bėdos”“

radzevicius_tttttttt

Kovo pabaigoje Panevėžio miesto apylinkės teismas nusprendė, kad garsioji Kauno pedofilijos byla turi būti papildyta. Tai reiškia, kad galutinio teismo verdikto šioje byloje dar teks gerokai palaukti ir teisiniai atsakymai į viešai keliamus klausimus visuomenę pasieks vėliau nei norėtųsi.

Šios aplinkybės verčia mus labai atvirai prisipažinti, kad tokia bylos eiga verčia politikus, teisėsaugą ir ypač žiniasklaidą labai atsakingai vykdyti savo pareigas – atsiriboti nuo bet kokių bandymų spekuliuoti šia tema viešoje erdvėje, manipuliuoti viešai prieinama ar neskelbtina ikiteisminio tyrimo medžiaga, taip pat spekuliuoti visuomenės jausmais.

Continue reading „Stabdykime pedofiliją ir spekuliacijas šia tema“

ped

Praėjusį penktadienį paaiškėjo, jog prokurorai panaikino kaltinimus verslininkui A.Ūsui garsiojoje pedofilijos byloje dėl mažametės D.Kedžio dukrelės prievartavimo. Tokia nutartis priimta dar sausio 26 dieną. A.Ūsas kaltinamas tik tvirkinimu, o už tai jam gresia tik lygtinis teistumas ar bauda. Tai sukėlė visuomenės protestus Vilniuje ir Kaune. Sausio 29 dieną 19 valandą prie Generalinės prokuratūros Vilniuje ir Kaune prie Kauno Apygardos prokuratūros susirinkę minios žmonių piktinosi tokiais prokurorų veiksmais ir reikalavo generalinio prokuroro A.Valantino atstatydinimo. Žmonės laikė plakatus su užrašais “Stop pedofilijai“, “Kiek tavyje Drąsiaus“. Įėjimas į prokuratūrų pastatus buvo nuklotas žvakutėmis.

Continue reading „Pedofilų klano klastos“