JAV prezidentas Donaldas Trumpas pakomentavo FTB direktoriaus pirmojo pavaduotojo Andrew McCabe`o atleidimą, pareikšdamas, kad tai – nuostabi diena demokratijai, ir apkaltindamas žinybos darbuotojus „melu ir korupcija“.

„Andrew McCabe`as atleistas, nuostabi diena sunkiai dirbantiems FTB vyrams ir moterims, nuostabi diena demokratijai. Veidmainis Jamesas Comey`is (buvęs FTB direktorius) buvo jo viršininkas ir padarė McCabe`ą panašų į berniuką iš bažnytinio choro. Jis viską žinojo apie melą ir korupciją aukščiausiose FTB grandyse“, – parašė tviteryje D. Trumpas.

Anksčiau JAV generalinis prokuroras Jeffas Sessionsas pranešė, kad A. McCabe`as atleidžiamas iš pareigų dėl konfidencialumo pažeidinėjimo ir „nenuoširdumo“. Buvęs FTB pareigūnas pareiškė, kad jo atleidimas yra JAV prezidento D. Trumpo „karo su FTB“ dalis.

Apie A. McCabe`o pasitraukimą buvo pranešta sausio mėnesį. Jis ketino ilgai atostogauti prieš išeidamas į pensiją kovo 18 d. Dėl atleidimo iki šios datos jis gali netekti didelės pensijos už ištarnautus metus.

D. Trumpo ryšius su Rusija tyrė FTB direktorius J. Comey`is, bet 2017 metų gegužės 9 d. Baltųjų rūmų šeimininkas atleido jį kaip „netekusį pasitikėjimo“.

J. Comey`is žiniasklaidai užsiminė, kad D. Trumpas jį prašė nutraukti tyrimą ir atleido iš pareigų, jam nesutikus to padaryti. Bet buvęs FTB direktorius atsisakė tai patvirtinti per klausymus Kongrese. Pasak paties preizdento, jis niekada neprašė J. Comey`io nutraukti tyrimą.

Vėliau specialiuoju prokuroru Rusijos kišimuisi į JAV prezidento rinkimus 2016 metais tirti buvo paskirtas buvęs FTB vadovas Robertas Muelleris.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.03.18; 08:00

JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) sako, kad yra „šimtu procentų“ pasiruošęs duoti priesaiką ir papasakoti apie savo pokalbius su buvusiu Federalinio tyrimų biuro (FTB) vadovu Džeimsu Komiu (James Comey), praneša BBC. 

Charakteringas JAV prezidento Donaldo Trampo rankos mostas. Epa – ELTA nuotr.

Kalbėdamas Baltuosiuose rūmuose prezidentas neigė prašęs Dž. Komį būti lojalų ar nutraukti buvusio Baltųjų rūmų patarėjo atžvilgiu vykdomą tyrimą.

„Dž. Komis patvirtino didelę dalį to, ką sakiau, bet kai kurie dalykai, kuriuos jis teigė, paprasčiausiai yra netiesa“, – sakė D. Trampas.

Tuo tarpu Senato žvalgybos komitetas paprašė suteikti jam prieigą prie jųdviejų pokalbių įrašų, – jei tokie egzistuoja.

Dž. Komis ketvirtadienį davė parodymus viename iš kelių Kongreso komitetų, tiriančių galimą Rusijos kišimąsi į JAV rinkimus ir spėjamas D. Trampo komandos sąsajas su šia šalimi.

Jis tvirtina manąs, kad prezidentas jį atleido dėl FTB vykdomų su Rusija susijusių tyrimų.

Buvęs FTB vadovas teigė, kad prezidentas darė jam spaudimą nutraukti tyrimą dėl buvusio savo patarėjo nacionaliniam saugumui Maiklo Flino (Michael Flynn). D. Trampas jį atleido dėl to, kad šis Baltiesiems rūmams neatskleidė visos tiesos apie savo ryšius su Rusijos ambasadoriumi.

Penktadienio popietę Baltuosiuose rūmuose priimdamas su vizitu atvykusį Rumunijos prezidentą, D. Trampas atmetė šiuos Dž. Komio teiginius.

Jis pareiškė, kad buvusio FTB direktoriaus liudijimas parodė, jog „nebuvo jokio sąmokslo, jokio trukdymo (rinkimams)“. Dž. Komis senatoriams teigė prezidentą patikinęs, kad jo atžvilgiu tyrimai nevykdomi.

Kiek anksčiau penktadienį D. Trampas socialiniame tinkle „Twitter“ rašė, kad po Dž. Komio liudijimo jaučiasi „visiškai išteisintas“.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.06.11; 07:11

Baltųjų rūmų teisininkai pradėjo nagrinėti JAV prezidento apkaltos procedūrą, jeigu tokia būtų inicijuota, informuoja televizijos kanalas CNN.

Kaip pažymi televizijos kanalas, pareigūnai tokį scenarijų vadina mažai tikėtinu, bet teisininkai vis dėlto nusprendė panagrinėti, kaip reiktų reaguoti, jeigu tokia procedūra būtų inicijuota.

Tuo tarpu oficialus Baltųjų rūmų atstovas paneigė pranešimus apie tokias teisininkų konsultacijas su ekspertais.

Inicijuoti D. Trampo apkaltą anksčiau paragino kai kurie Kongreso demokratų partijos atstovai. Tokius raginimus pakurstė publikacijos žiniasklaidoje, esą D. Trampas prašė tuomečio FTB direktoriaus Džeimso Komio (James Comey) nutraukti tyrimą dėl buvusio jo patarėjo nacionalinio saugumo klausimais Maiklo Flino (Michael Flynn) veiklos. 

Informacijos šaltinis – ELTA

2017-05-21; 02:02

Buvęs FTB direktorius Džeimsas Komis (James Comey) sutiko duoti parodymus JAV senato žvalgybos komiteto atvirame posėdyje, teigiama pareiškime, kurį savo „Twitter“ paskyroje publikavo JAV senatorius demokratas, atstovaujantis Virdžinijos valstijai, Markas Vorneris (Mark Warner).

„Buvęs FTB direktorius Dž. Komis sutiko pasisakyti atvirame komiteto posėdyje“, – rašė M. Vorneris, einantis Žvalgybos komiteto vicepirmininko pareigas. Jis taip pat pareiškė viltį, kad buvusio FTB vadovo parodymai „padės atsakyti į klausimus, kurių iškilo po to, kai JAV prezidentas (Donaldas Trampas (Donald Trump) netikėtai atleido direktorių Dž. Komį“.

Senatorius respublikonas Ričardas Beras (Richard Burr) pareiškė, kad „komitetas tikisi išgirsti buvusio FTB vadovo parodymus apie jo vaidmenį tyrime dėl galimo Rusijos kišimosi į JAV rinkimus“.

Kaip skelbia „Reuters“, posėdžio data bus paskelbta po gegužės 29 dienos.

Gegužės 9 dieną D. Trampas atleido Dž. Komį iš pareigų todėl, kad esą šis „blogai dirbo“. Tačiau oponentai įtaria, kad JAV prezidentas iš tikrųjų stengėsi užvilkinti su Rusijos veikla susijusį tyrimą, į kurį įeina ir galimų Kremliaus bei D. Trampo komandos ryšių tyrimas.

Kaip antradienį rašė NYT, D. Trampas prašė buvusį FTB direktorių Dž. Komį nutraukti tyrimą buvusio patarėjo Maiklo Flino (Michael Flynn), kaltinamo ryšiais su Rusija, atžvilgiu. Baltieji rūmai šią informaciją paneigė.

Gegužės 17 d. JAV teisingumo departamentas paskyrė specialųjį prokurorą galimam Rusijos kišimuisi į Amerikos prezidento rinkimų kampaniją tirti – Robertą Miulerį (Robert Mueller), vadovavusį Federaliniam tyrimų biurui nuo 2001 iki 2013 metų. Pasak JAV generalinio prokuroro pavaduotojo Rodo Rozenšteino (Rod Rosenstein), tyrimui prižiūrėti buvo reikalingas nepriklausomas ekspertas.

Informacijos šaltinis – ELTA.

2017.05.20; 12:16

 
JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) prašė buvusį FTB direktorių Džeimsą Komį (James Comey) nutraukti tyrimą buvusio patarėjo Maiklo Flino (Michael Flynn), kaltinamo ryšiais su Rusija, atžvilgiu, praneša laikraštis „The New York Times“.
 
Leidinio žiniomis, tai įvyko vasario mėnesį per D. Trampo ir Dž. Komio susitikimą Baltųjų rūmų Ovaliniame kabinete. Susitikimas aprašytas Dž. Komio rašte, kurį jis parašė iškart po pokalbio. „The New York Times“ remiasi dviem žmonėmis, susipažinusiais su rašto turiniu, bet patys laikraščio žurnalistai jo nėra matę.
 
JAV prezidento patarėjas M. Flinas buvo atleistas iš pareigų, kadangi jis nuslėpė savo ryšius su Rusija.
 
D. Trampas atleido Dž. Komį iš FTB direktoriaus pareigų motyvuodamas tuo, kad esą jis nesugeba efektyviai vadovauti žinybai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA.
 
2017.05.17; 11:58

Džulijanas Asandžas, WikiLeaks įkūrėjas. Kam jis tarnauja – Rusijai?

Organizacija „WikiLeaks“ pasiūlė 100 tūkstančių dolerių už JAV prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) ir atleisto FTB direktoriaus Džeimso Komio (James Comey) pokalbių įrašus.

„WikiLeaks“ siūlo 100 tūkstančių dolerių už D. Trampo ir Dž. Komio pokalbių įrašus“, – rašoma organizacijos tviteryje.

Anksčiau penktadienį buvo pranešta, jog D. Trampas įspėjo atleistą FTB direktorių Dž. Komį, kad šis neatskleistų žiniasklaidai jų pokalbių turinio.

Gegužės 9 d. D. Trampas atleido Dž. Komį iš pareigų todėl, kad esą šis „blogai dirbo“.

Tačiau oponentai įtaria, kad JAV prezidentas iš tikrųjų stengėsi užvilkinti su Rusijos veikla susijusį tyrimą, į kurį įeina ir galimų Kremliaus bei D. Trampo komandos ryšių tyrimas.

Informacijos šaltinis – ELTA.

2017.05.14; 04:15

Buvusi kandidatė į JAV prezidento postą nuo Demokratų partijos ponia Hilary Klinton mano, kad pralaimėjo rinkimus dėl Federalinių tyrimų biuro (FTB) direktoriaus Džeimso Komio, kuris prieš pat balsavimą atnaujino, o po to vėl greitai uždarė vadinamojo „elektroninių laiškų skandalo“ tyrimą.

Taip tvirtina laikraštis „The Washington Post“.

Liepos mėnesį specialioji JAV tarnyba FTB pranešė uždaranti tyrimą dėl buvusios valstybės sekretorės H.Klinton elektroninių laiškų, laikytų asmeniniame serveryje. Tačiau likus vos 11 dienų iki Amerikos prezidento rinkimų šis tyrimas kažkodėl buvo atnaujintas. Pretekstas – H.Klinton pagalbininkės vyro kompiuteriniame serveryje rasti nauji JAV prezidento posto siekiančios Hilary laiškų. Likus vos dvien dienom iki prezidento rinkimų finalo FTB vadovas pareiškė, kad naujai aptikti laiškai vis tik nekeičia jo pozicijos – H.Klinton nėra kalta, o tai reiškia, kad prieš ją pradėtas tyrimas nutraukiamas. 

FTB direktoriaus Džeimso Komio karikatūra.
FTB direktoriaus Džeimso Komio karikatūra.

Ar šie FTB vadovo Dž.Komio veiksmai galėjo turėti lemiamos įtakos rinkimų rezultatams? Įdomu tai, kad H.Klinton, turėdama daug pranašumų prieš Donaldą Trampą (remiantis sociologinėmis apklausomis), vis tik pralaimėjo rikiminę bataliją. Beje, pralaimėjimo būta užtektinai ryškaus.

„Egzistuoja daug priežasčių, kodėl šie rinkimai nebuvo sėkmingi… Mūsų nuomone, Dž.Komio laiškas (apie tyrimo prieš H.Klinton atnaujinimą) sukėlė abejonių mano reputacija, nors abejonėms nebuvo jokio pagrindo, ir pakenkė mano populiarumo augimui“, – pareiškė H.Klinton atsisveikinimo su rėmėjais vakarėlyje.

Bet tai – dar ne baisiausia. Daugiausia bėdų atnešė, pasak pralaimėjusios kandidatės, antrasis FTB direktoriaus laiškas, kuriame teigiama, kad nėra jokių priežasčių paduoti H.Klintoną į teismą. Šis laiškas tik suerzino D.Trampo šalininkus ir paskatino masiškai balsuoti už D.Trampą. O pats respublikonas D.Trampas, remiantis H.Klinton žodžiais, paskutiniosiomis dienomis puldinėjo H.Klinton vient tik kaip asmenybę. Tarsi žinodamas, kokią žalą jo reputacijai daro FTB vadovybės sprendimas tai atnaujinti, tai vėl uždaryti tyrimą.

Panašios pozicijos laikosi ir H.Klinton rinkimų štabo atstovai. Fox News televizijos kanalo duomenimis, priešrinkiminės H.Klinton kompanijos tyrimų padalinio vadovė Nevin Nejak parašė elektroninį laišką aukšto rango demokratams, kad paskutinieji du FTB direktoriaus pareiškimai padėjo laimėti D.Trampui.

Informacijos šaltinis – „The Washington Post“, Fox News ir www.Eurasiadiary.ru.

2016.11.14; 03:30

moteris_tyrinetoja

Džudit Koplon – JAV Teisingumo ministerijos tarnautoja, šnipinėjusi Sovietų Sąjungos naudai.

Džudit Koplon gimė Brukline (Niujorke). Barnard‘o koledže studijavo rusų kalbą. Baigusi mokslą 1943 metais ji pradėjo dirbti Teisingumo ministerijos Niujorko kontoroje, o 1945 metais persivedė į šios žinybos centrinį aparatą Vašingtone.

Continue reading „Žvalgybos enciklopedija: Džudit Koplon išdavystė“