vytautas_visockas_1

Skambina man bičiulis iš Anykščių. Ar tiesa, klausia, kad Kovo 11-ąją įvyks gėjų paradas, kad Vilniaus savivaldybė jiems leidusi tą dieną išeiti į gatves? Negirdėjau, sakau, tokių kalbų, bet manau – tai tikra nesąmonė, neįmanomas dalykas, kvailas pokštas.

Kažkas norėjo tau infarktą įtaisyti: matyt, žino, kaip tu reaguotum į tokį pasityčiojimą iš šios mums brangios dienos. Galiu lažintis iš kiek nori, sakau, Lietuva dar nėra tiek sugadinta, kad Nepriklausomybės paskelbimo dieną marširuotų linksmieji vyrukai (pavadinau juos kitaip, juk niekas negirdi, privatus pokalbis, jeigu kas ir pasiklauso, tai tik specialiosios tarnybos, o jos neišsiduos ir nepatrauks atsakomybėn dėl tokio menkniekio). Gal ir taip, bet tu vis dėlto pasidomėk – nebūna ugnies be dūmų, nenusileidžia bičiulis, tu ten arčiau savivaldybės, kasdien važinėji Konstitucijos prospektu, gal ką sužinosi. 

Continue reading „Vengrų pavyzdys įkvepia“

Copy of Murad_seima

Šių metų birželio 9-ąją Kaune bus skelbiamas nuosprendis rezonansinėje turto prievartavimo byloje. Joje kaltinamaisiais oficialiai įvardinti trys čečėnų tautybės jaunuoliai.

Piniginių sumų, kurių reikalauta neva neteisėtais būdais, – didelėmis nepavadinsi. Oficialiai kalbama apie kelis tūkstančius litų. O Karmėlavos miestelio gyventojas Saulius Saladžius, kurį, remiantis oficalia Lietuvos teisėsaugos versija, reketavo čečėnų jaunuoliai, – smarkiai nenukentėjo. Taigi Kauno apygardos teisme baigta nagrinėti baudžiamoji byla lyg ir nėra išskirtinė. Tačiau ją vis tik laikyčiau ypatingo dėmesio vertu atveju. Ir štai dėl ko.

Continue reading „Kodėl netikiu oficialia Karmėlavos reketo versija“

video_cip

Buvęs VSD darbuotojas, dabartinis Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos direktorius Danas Arlauskas prisipažino negalįs nesidomėti tiek Lietuvoje, tiek užsienyje kylančiais politiniais, visuomeniniais, žvalgybiniais skandalais. Mat šios temos, tegul ir netiesiogiai, tačiau įtakoja ir verslo reikalus. Todėl D.Arlauskas yra susidaręs savo požiūrį, kodėl JAV ir Rusija taip greitai, neskausmingai pasikeitė sugautais šnipais, kokios Liustracijos iš tikrųjų reikėjo Lietuvai, kodėl kilo teisiniai ir moraliniai nesusipratimai dėl čečėnų Gatajevų ar terorizmu įtariamos Eglės Kusaitės. Šiandien pateikiame antrąją D.Arlausko komentaro dalį. Su D.Arlausku kalbasi žurnalistas Gintaras Visockas.

Continue reading „Kodėl Lietuvos slaptosios tarnybos neišbrenda iš skandalų liūno?“

vahid

Žmogaus teisių problemos mūsų krašte yra vienos iš aktualiausių. Žmogaus teisės yra pastoviai pažeidinėjamos. Tai akivaizdžiai rodo čečėnų Gatajevų persekiojimo istorija, brutalus čečėnų kilmės intelektualo Vachido Jelchojevo persekiojimas, sufabrikuota byla disidentui Algirdui Petrusevičiui, jaunos klaipėdietės Eglė Kusaitės persekiojimas, ir galiausiai – dramatiška Drąsiaus Kedžio kovos su pedofilų klanu istorija ir vis tebesitęsiantis Kedžių bei Venckų šeimų persekiojimas. Rašytojas ir publicistas V.Jelchojevas ilgai gyveno Lietuvoje, rašė populiarias knygas rusų kalba, bendradarbiavo su laikraščiu “XXI amžius”. Bet jis buvo persekiojamas Lietuvos VSD pareigūnų, dėl to gerokai sutriko jo sveikata. 2009 metų rudenį V.Jelchojevas išvyko į Prancūziją. Įdomu pastebėti, kad šio politinio pabėgėlio iš Čečėnijos persekiojimui vadovavo VSD dirbę KGB agentai ir rezervistai.

Continue reading „Šliaužiančio perversmo grėsmės“

keturi

Gegužės 12-ąją europarlamentaras Leonidas Donskis Vilniuje surengė spaudos konferenciją, kurioje drauge su psichiatrijos specialistu Dainiumi Pūru, Žmogaus teisių stebėjimo instituto direktoriumi Henriku Mickevičiumi ir Pilietinės visuomenės instituto vadovu Dariumi Kuoliu pergyveno dėl grubių žmogaus teisių pažeidimų Lietuvoje. Konferencija paliko dvejopą įspūdį.

Būtų sunku nesutikti su šio europarlamentaro nuostatomis, jog Lietuvoje persekiotų čečėnų Chadižat ir Maliko Gatajevų byla – išgalvota, politizuota, be to, greičiausiai susijusi ir su Rusijos slaptųjų tarnybų intrigomis. Gilindamasis į priežastis, kodėl Lietuvos saugumo pareigūnai, pasitelkdami pagalbon mūsų šalies prokuratūrą ir teismus, atkakliai persekioja čečėnų Gatajevų šeimyną, L.Donskis taikliai pastebėjo, esą Lietuva dėl šio skandalo šiandien labai nepatraukliai atrodo Europos Sąjungos šalių akyse.

Continue reading „Kiek uždirba žmogaus teisių gynėjai“

maglevannaja.fot

Jelena Maglevanaja  (Елена Маглеванная) – žymi Rusijos žmogaus teisių gynėja, didžiausią dėmesį pastaruoju metu sukoncentravusi į Šiaurės Kaukazo problemas. Tačiau šiandien ji gyvena ne Rusijoje, ne Čečėnijoje, bet Suomijoje. Kodėl J.Maglevanaja pasitraukė iš Rusijos, ką ji mano apie dabartinę Kremliaus politiką Čečėnijoje, kaip vertina Lietuvos VSD persekiotų Hadižat ir Maliko Gatajevų bylą, – sužinosite perskaitę šį interviu. Interviu vadinasi “Без России здесь не обошлось”. Šiandien interviu skelbiame rusų kalba, artimiausiu metu jis bus išverstas ir į lietuvių kalbą. Su žmogaus teisių gynėja Jelena Maglevanaja kalbasi žurnalistas Gintaras Visockas.

Continue reading „Be Rusijos intrigų čia neapsieita“