saakasvislis_veliava

Įpusėjus rudeniui Mažeikių verslininkų asociacijos (MVA) nariai lankėsi Gruzijoje, kur domėjosi verslo plėtros galimybėmis. Kelionės metu penkiolika MVA narių atstovų susitiko su Gruzijoje jau dirbančiomis Lietuvos kompanijomis bei užmezgė naujus verslo kontaktus su vietiniais verslininkais.

Ypatingo dėmesio lietuviai sulaukė „Kontaktų mugėje“, kurioje dalyvavo daugelis vietos verslininkų bei verslą koordinuojančių organizacijų, o taip pat Lietuvos konsulas Gruzijoje – Borisas Gamrekeli. MVA prezidentas ir didžiausios bei moderniausios valgomųjų ledų gamintojos Baltijos šalyse UAB „Ingman ledai“ generalinis direktorius Virgilijus Radvilas Gruzijoje pristatė asociacijos veiklą bei domėjosi vietinės ledų rinkos ypatumais.

Continue reading „Mažeikiškiai ieško verslo plėtros galimybių Gruzijoje”

Copy of nov

RTVi laidoje “Osoboje mnenije” vėl kalbėjo žymi Rusijos politikė, žurnalistė Valerija Novodvorskaja.

Pagrindinė tema – teroro aktas, surengtas Maskvos tarptautiniame Domodedovo oro uoste.

Politikę, žurnalistę V.Novodvorskają kamantinėjusi laidos vedėja teiravosi, kas gi kaltas, kad Rusijoje įsigali pavojinga tendencija – teroro aktų kas kart daugėja. V.Novodvorskajos mintys apie šiandieninį terorizmą, nuo kurio kenčia ir Amerika, ir Europa, ir Rusija, – pasirodė esančios originalios.

Mano manymu, V.Novodvorskajos pastebėjimai apie priežastis, skatinančias terorizmą, – vertos rimtesnės analizės. Į jos pastabas derėtų įsiklausyti net ir Lietuvos slaptųjų tarnybų vadovams.

Continue reading „Prieš Rusiją nukreiptas terorizmas ne toks pat, kaip – antiamerikietiškas terorizmas”

mistral_px600

Baltijos šalių ir Gruzijos protestai dėl Prancūzijos sprendimo parduoti karinius desantinius laivus „Mistral“ Rusijai, atrodo, virsta niekais. Sausio 25-ąją didžiausiame vakarų Prancūzijos uoste Sen Nazere (Saint Nazaire) tarp šios šalies ir Rusijos buvo pasirašyta sutartis statyti ir parduoti pastarajai keturis sraigtasparnius plukdančius laivus. Iškilmėse dalyvavo prezidentas Nicolas Sarkozy, iš Rusijos pusės – vicepremjeras Igoris Sečinas. Taip baigėsi dvejus metus užtrukusios derybos, kurios kurstė visų NATO šalių aistras, o labiausiai valstybių, kurios šliejasi prie Rusijos teritorinių vandenų.

Continue reading „„Mistral“ sandėris įvyko: kokia politinė jo kaina?”

saakasvislis_portretas

Istorijoje yra vienas įdomus faktas. Kartą Rusijos caras Nikolajus II paprašė savo ministro – pirmininko Piotro Stolypino apibūdinti padėtį Rusijoje. Stolypinas atsakė vienu žodžiu – “vagia“. Revoliucionieriai Stolypiną nušovė 1911 metais. Carą Nikolajų II – nušovė 1918-aisiais.

Prabėgus beveik visam šimtui metų, buvusios Rusijos Imperijos teritorijoje ši problema lygiai tokia pat aštri. Ar neatsitikinai valstybėse, kurios išėjo iš šios imperijos (ir psichologiškai išėjo), pagarba įstatymui ir  teisingumui pamažu užaugo arba pamažu bręsta ?

Kalbėsime apie Gruziją. Akivaizdu, kad vidutinieji ir net stambieji Armėnijos verslininkai (visų pirma – pramonininkai) tyliai ir pamažu savo verslą perkelia į Gruziją.

Continue reading „Kaip pasikeitė Gruzija?”

saakasvislis_portretas

Karštam ir dulkėtam mieste jo gyventojai energingai ir emocionaliai aptarinėja vieną vienintelę temą. Futbolo pasaulio čempionatas – svarbiausias įvykis Gruzijos visuomenėje.

Didžioji politika, santykiai su buvusia “didžiąja kaimyne“, vizitai ir derybos “už uždarų durų“ –  tai antraeiliai dalykai. Futbolas užvaldė visus.

Pamatęs tokius pokyčius visuomenėje, kuri buvo laikoma perdėtai politizuota, čia atvykęs žmogus mažų mažiausia nustemba. Bet juk taip ir turi būti normalioje šalyje. O gal tai simbolis, kad Gruzija išeina iš aklavietės ?

Continue reading „Gruzinai balsuoja už M.Saakašvilį iš principo, arba ko nenori žinoti K.Girnius”

novodvorskaja_1

Kai mes važiavome Džordžo Bušo vardo prospektu, aš pagalvojau, kad būtent Gruzijoje pirmą kartą pasaulyje per visą istoriją buvo pilnai suprasta ir įvertinta JAV pagalba. Suprantama, mažai Gruzijai reikia ir mažai paramos, jai lengviau padėti reformuojantis. JAV dėka pensijos čia siekia 100 JAV dolerių, nors kainos kur kas žemesnės negu Rusijoje, mokesčiai imami tik pasiekus tam nustatytą “prasigyvenimo” lygį, Statomos naujos gamyklos, kuriamos darbo vietos. Nors ir nesant automobilių gausos, Tbilisyje jau statomi nauji apvažiavimai, estakados ir tuneliai. Į priekį, kaip sakant. O nauja autostrada iki Gorio miesto galima nuvažiuoti per pusvalandį. (Nors, tiesą sakant, aš galvojau, per kiek laiko šį atstumą gali įveikti Rusijos tankai). Visa JAV parama čia “neišgaruoja“, “nedingsta“. Viskas investuojama iki paskutinio cento. Korupcijos Gruzijoje nebeliko. Visi kriminaliniai autoritetai atsidūrė kalėjimuose arba pasislėpė Rusijoje. Ir tik vienas buvęs kriminalinis autoritetas liko Gruzijoje – dabar jis vienuolis.

Continue reading „Čia galėjo būti mūsų reformos”

video_cip

Marijus Bagdnonavičius – žurnalistas, daug laiko praleidęs karo, neramumų, nepriteklių apimtame Kaukaze. Dokumentinius filmus jis yra kūręs Čečėnijoje, Gruzijoje, Kalnų Karabache… Marijų BAGDONAVIČIŲ drąsiai galima vadinti karo korespondentu, mat ten, kur jam tekdavo dirbti, dažnai švilpdavo kulkos ir liedavosi kraujas. Šio videopokalbio tema: kokia tikroji karštuosiuose pasaulio taškuose dirbančio karo korespondento misija? Bandymas praturtėti, tikintis solidžių honorarų, siekis išgarsėti, noras patirti kvapą gniaužiančių nuotykių? Ar vis tik tikroji karo korespondento prievolė – pasakoti pasauliui neiškreiptą tiesą apie karą?

  Continue reading „Kodėl čečėnai – geriausi kariai pasaulyje?”

Michailas Sakaasvilis

Neoficialių šaltinių teigimu, tarp Rusijos karininkų išplatintas dokumentas dėl Gruzijos. Privačiame pokalbyje pareigūnai teigė, jog „Gruzijos galas yra jau arti”. Invazija galėtų įvykti 2009 m. rugpjūčio 12 – 15 dienomis pasirinktų objektų masiniais antpuoliais. Vieni svarbiausių objektų yra prezidento Saakashvili gyvenamoji vieta ir visos galimos jo buvimo vietos, kariniai objektai. Taip pat planuojama Eduard Kokoity, nepripažintos ir nuo Gruzijos atsiskyrusios Pietų Osetijos prezidento, siekiančio sujungti Šiaurės ir Pietų Osetiją kaip Rusijos Federacijos subjektą, nužudymas, o tuo būtų apkaltintas Michailas Saakašvilis. Tuo tarpu, nepriklausomas karo ekspertas Pavel Felgengauer mano, kad rusų povandeniniai laivai nuo Jungtinių Valstijų pakrantės buvo perleisti rytinei Amerikos pakrantei, kad kontroliuotų Amerikos pajėgas tuo atveju, jeigu naujas karas su Gruzija prasidės. Jo teigimu: „Labiausiai tikėtina, jog Rusijos pusė pasiruošė atbaidyti Amerikos karius, neleisti Jungtinėms Valstijoms kištis į karą”, jis taip pat teigia: „Tačiau, aš norėčiau pažymėti dar kartą – invazija į Gruziją yra beveik neišvengiama”.

Continue reading „Privačiame pokalbyje pareigūnai teigė, jog „Gruzijos galas yra jau arti””