Darbo susitikime su Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi aptarėme situaciją Vyriausybėje, kuri dėl įtarimų korupcija tampa įtempta ir sudėtinga.

Taip pat kalbėjomės, kaip tokiomis sąlygomis užtikrinti skaidrų Vyriausybės darbą ir stabilumą šalyje.

Ant sveikatos apsaugos ir aplinkos apsaugos ministrų kritęs korupcijos šešėlis ir neskaidri Žemės ūkio ministerijai pavaldžių įstaigų veikla meta šešėlį visos Vyriausybės reputacijai.

Continue reading „Prezidentės pareiškimas po susitikimo su Ministru Pirmininku”

Reaguojant į viešai paskelbtą informaciją apie Sveikatos apsaugos ministrei Rimantei Šalaševičiūtei neva pareikštus įtariamus, Generalinė prokuratūra ir Specialiųjų tyrimų tarnyba informuoja, kad ministrė Rimantė Šalaševičiūtė buvo apklausta kaip liudytoja ikiteisminiame tyrime, kuris atliekamas dėl galimų korupcinių veikų Šiaulių ligoninėje.

Continue reading „Ministrė apklausta kaip liudytoja”

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) pirmininku, Generalinės prokuratūros, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT), Finansinių nusikaltimų tarnybos (FNTT) ir Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) vadovais aptarė, kaip veikia kovai su korupcija sukurti įrankiai ir kaip užtikrinti atsakomybės už korupciją neišvengiamumą.

Continue reading „Atsakomybė už korupciją turi būti neišvengiama”

Netrukus bus vėl rengiamos brandos egzaminų užduotys, todėl Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) siūlo Nacionaliniam egzaminų centrui imtis papildomų priemonių saugant šias užduotis.

Atlikę korupcijos rizikos analizę, STT specialistai nustatė, kad dar nėra pašalintos visos galimybės, leidžiančios neteisėtai anksčiau laiko paviešinti egzaminų užduotis.

Continue reading „STT: Būtina stiprinti brandos egzaminų užduočių apsaugą”

Siekdami mažinti korupcijos atsiradimo grėsmes viešuosiuose pirkimuose ir didinti jų skaidrumą, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai atliko korupcijos rizikos analizę, susijusią su socialinių įmonių veikla.

Socialinės įmonės statusas suteikia įmonei tam tikrų privilegijų dalyvaujant viešuosiuose pirkimuose. Viešųjų pirkimų įstatymas nustato, kad šios įmonės viešuosiuose pirkimuose gali dalyvauti be konkurencijos.

Continue reading „STT: Socialinių įmonių statusu neturėtų būti piktnaudžiaujama”

Panevėžio apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir perdavė į teismą baudžiamąją bylą, kurioje buvęs Panevėžio apskrities ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotojas, 68 metų A. Š. kaltinamas galimu kyšininkavimu.

Įtariama, kad už viešųjų pirkimų organizavimą atsakingas panevėžietis už atlygį galimai sudarė išskirtines sąlygas vienai baldų gamybos įmonei laimėti ligoninės organizuojamus viešuosius pirkimus. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, minėta bendrovė per trejus metus šiai gydymo įstaigai pagamino baldų daugiau nei už pusę milijono litų (apie 165 tūkst. eurų). 

Continue reading „Buvęs ligoninės vyr.gydytojo pavaduotojas bus teisiamas dėl galimo kyšininkavimo”

Andrius Kubilius valstybiniu terorizmu vadina valdančiųjų socialdemokratų veiksmus, trokštant užčiaupti opoziciją

Seimo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos susitikime su kandidatu į generalinius prokurorus Evaldu Pašiliu frakcijos seniūnas Andrius Kubilius atkreipė rimtą dėmesį į Lietuvos valdančiosios daugumos kryptingai ir atkakliai formuojamą valstybinio terorizmo praktiką.

Continue reading „Kas yra valstybinis terorizmas?”

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos Labdaros ir paramos, Vietos savivaldos, Konkurencijos ir Korupcijos prevencijos įstatymų pataisos šiandien, Tarptautinės antikorupcijos dienos išvakarėse, pristatomos Seime.

Įstatymų pataisomis siekiama sustabdyti šešėlinės paramos dalinimą valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse bei užtikrinti aukščiausius savivaldos skaidrumo ir viešumo standartus.  

Continue reading „Seime pristatomos Prezidentės iniciatyvos korupcijai naikinti”

Gruodžio 8–10 d. Tarptautinei antikorupcijos dienai paminėti Lietuvoje rengiamos įvairios akcijos ir renginiai, skirti atkreipti visuomenės dėmesį į korupcijos problemą, paskatinti aktyviau su ja kovoti.

Gruodžio 8 d. 10 val. Šiaulių universitete organizuojama apskritojo stalo diskusija „Jaunimo antikorupcinis ugdymas: patirtys ir naujos galimybės“, kurioje dalyvaus Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai, Šiaulių regiono švietimo skyrių atstovai, antikorupcijos komisijų nariai, dėstytojai, mokytojai, studentai, NVO atstovai, moksleiviai.

Continue reading „STT: Tarptautinės antikorupcijos dienos renginiai”

Vidaus reikalų ministerija (VRM) informuoja, jog problemos Viešojo saugumo tarnyboje prie VRM (VST) buvo identifikuotos ir pradėtos spręsti dar nuo praėjusių metų pabaigos, kuomet darbą pradėjo naujoji VRM vadovybė.

Tuometiniam VST vadui Sergejui Madalovui buvo pateiktos konkrečios pastabos dėl neskaidraus administravimo, neišgrynintų ir besidubliuojančių funkcijų, akivaizdžių spragų aprūpinimo sistemoje, strategijos nebuvimo bei kitų gausių trūkumų.

Continue reading „Problemos VST pradėtos spręsti nuo praėjusių metų”

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai, tęsdami šių metų spalį pradėtą tyrimą dėl plačiai paplitusios korupcijos Šiaulių ligoninėje, sulaikė ir įtarimus dėl piktnaudžiavimo pareiškė dar vienam ligoninės skyriaus vedėjų P. J.

Šiuo metu turimi duomenys leidžia įtarti, kad iš įmonių, kurios dalyvavo Šiaulių ligoninės skelbtuose viešuosiuose pirkimuose, ligoninės generalinis direktorius kaip neteisėtą atlyginimą galėjo gauti brangios medicininės įrangos, kuri buvo sumontuota direktorius šeimos nariui priklausančioje privačioje medicinos klinikoje.

Continue reading „STT: Tyrime dėl korupcijos Šiaulių ligoninėje sulaikytas dar vienas įtariamasis”

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos Labdaros ir paramos, Vietos savivaldos, Konkurencijos ir Korupcijos prevencijos įstatymų pataisos registruojamos Seime.

Į viešumą iškilę faktai apie piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi, prekybą įtaka, artimųjų įdarbinimą, savivaldybių privilegijas savo įmonėms, protegavimą viešųjų pirkimų srityje, nemokamas paslaugas politikams, neskaidrią paramą, reikalauja imtis papildomų teisinių priemonių korupcijai pažaboti.

Continue reading „Prezidentės pataisos – korupcijos apraiškoms naikinti”

Savivaldybių nustatytose lėšų skyrimo nevyriausybinių organizacijų ir viešųjų įstaigų projektams finansuoti tvarkose yra korupcijos rizikos veiksnių – nepakankamas viešumas ir kontrolė.

Šią išvadą padarė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) korupcijos prevencijos specialistai, antikorupciniu požiūriu įvertinę projektų rėmimo ir lėšų skirstymo vietos bendruomenėms tvarką.

Continue reading „Savivaldybėms skirstant paramą trūksta viešumo”

2015 m. lapkričio 5 d. vyko diskusija „Korupcija ir jos prevencija vietos savivaldoje“. Į šį renginį buvo pakviesti Šiaulių, Akmenės, Joniškio, Kelmės, Pakruojo, Radviliškio, Raseinių, Telšių, Mažeikių rajonų ir Šiaulių miesto savivaldybių administracijų direktoriai ir jų pavaduotojai.

Taip pat susitikime dalyvavo Vyriausybės atstovai Šiaulių ir Telšių apskrityse.

Continue reading „STT: Seminaras Šiaulių regiono savivaldybių administracijų vadovams”

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai atlieka tyrimą dėl plačiai paplitusios korupcijos Šiaulių ligoninėje. STT pareigūnai surinko pakankamai duomenų apie ne vieną šios ligoninės vadovų sugalvotą ir veikusią korupcinę schemą, taikytą siekiant pasipelnyti ir iš kyšių, ir iš ligoninės biudžeto lėšų.

STT Šiaulių valdyboje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl neskaidriai Respublikinėje Šiaulių ligoninėje vykdytų viešųjų pirkimų. Kaip įtariama, vykdant viešuosius pirkimus, kurių bendra vertė yra per šimtus tūkstančių eurų, buvo siekiama, kad juos laimėtų iš anksto pasirinktos įmonės, o už tai iš šių įmonių vadovų buvo reikalaujami ir priimami kyšiai.

Continue reading „Atskleista sisteminė korupcija, vykusi Respublikinėje Šiaulių ligoninėje”

Negalintys arba nenorintys mokėti už kapavietę turi teisę ją gauti nemokamai. Tokia teisė yra įtvirtinta įstatyme. Tačiau Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) specialistai nustatė, kad šių įstatymo nuostatų dažnai nepaisoma.

Kai kurios savivaldybės (pvz. Vilniaus, Kauno, Šiaulių) sudaro sutartis su bendrovėmis dėl kapinių priežiūros, suteikiant joms teisę įrengti kapavietes ir už jų įrengimą gauti atlygį. Tačiau sudarydamos tokias sutartis savivaldybės jose nenustato, kiek tose kapinėse turi būti palikta neįrengtų kapaviečių, kurias žmones gali gauti nemokamai ir patys jas įsirengti. 

Continue reading „STT: kapaviečių skirstymo procesas neskaidrus, nėra aiškaus kontrolės mechanizmo”