Nuo 2014-ųjų metų vasario mėnesio vyresnioji Uzbekistano prezidento duktė Gulnara Karimova laikoma „namų arešto sąlygomis“ savo asmeninėje viloje prie Taškento.

Jai draudžiama naudotis telefono ryšiu bei internetu. Jos asmeninis puslapis internete – užblokuotas. Jos namas Šveicarijoje – tuščias. Visos jai priklausiusios prestižinės parduotuvės – uždarytos. Tiesa, karts nuo karto G.Karimovai pavyskta spaudai išsiųsti laiškų, kuriuose „Uzbekistano princese“ iki šiol tituluota gražuolė skundžiasi savo likimu.

Continue reading „Uzbekistano princesė”

Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Šiaulių apygardos teismui perdavė svarbią baudžiamąją bylą.

Byloje, remiantis Specialiųjų tyrimų tarnybos (toliau – STT) Šiaulių valdybos pareigūnų surinktais įrodymais, bankroto administratorius V. K. kaltinamas kyšininkavimu.

2013 m. gruodžio 3 d. STT pareigūnai bankroto administratorių sulaikė vieno Šiaulių prekybos centro kieme, kai jis iš buvusio vienos bankrutuojančios įmonės direktoriaus priėmė dalį sutarto kyšio – 50 000 litų. 

Continue reading „Bankroto administratoriui – kaltinimas kyšininkavimu”

Paskutinioji buvusio aukšto Klaipėdos miesto savivaldybės pareigūno byla pasiekė teismą

Klaipėdos apygardos prokuratūra apygardos teismui perdavė nagrinėti jau paskutiniąją, penktąją, baudžiamąją bylą, kurioje kyšio priėmimu kaltinamas buvęs ilgametis Klaipėdos miesto savivaldybės Miesto ūkio departamento direktorius 67 m. A. Š. Kaip ir kitais atvejais, kartu su juo bus teisiamas ir kyšį valdininkui davęs vienos bendrovės atstovas.

Continue reading „Lietuvos prokuratūra informuoja: navigacinė įranga neišgelbėjo kontrabandos krovinio”

stt

Lobistas Andrius Romanovskis su dviem bendrininkais įtariamas Seimo nariui Vitui Matuzui davęs 55 tūkst. litų kyšį.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) ir Panevėžio apygardos prokuratūros A.Romanovskiui pareikštuose įtarimuose nurodyta, kad lobistas pinigus perdavė veikdamas bendrininkų grupėje kartu su vienos asociacijos prezidentu bei vienos privačios bendrovės korporatyvinių reikalų vadovu.

Nusikalstamos veikos, kuriomis įtariamas A.Romanovskis, buvo padarytos nuo 2009-ųjų rugsėjo iki 2011-ųjų gruodžio 22-osios. Kyšis parlamentarui buvo duotas per penkis kartus už tai, kad V.Matuzas Seimui pateiktų su alkoholiu, akcizais ir pinigų plovimu susijusias įstatymo pataisas bei už jas balsuotų.

Continue reading „Vitui Matuzui ir Andriui Romanovskiui – nauji įkalčiai”

stt

Ketvirtadienį Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdybos pareigūnai, atlikdami ikiteisminį tyrimą dėl galimo papirkimo, sulaikė „Čili Holdings“ įmonių grupės savininką Tadą Karosą ir grupei priklausančios įmonės finansininką, kurie pasiūlė bankroto administratoriui 30 000 litų kyšį.

Kaip rašoma STT pranešime spaudai, sulaikyti asmenys pažadėtą pinigų sumą per kelis kartus perdavė už bankroto administratoriui neteisėtą veikimą „Čili Holdings“ naudai. Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai. Prieš kiek daugiau nei mėnesį T.Karosas tapo  UAB „Čili Holdings“ valdybos pirmininku. Verslininkas yra pagrindinis įmonės UAB „LTk Capital“, valdančios „Čili Holdings“, akcininkas.

Continue reading „Dėl papirkimo sulaikytas “Čili Holdings” savininkas”

k.krisciunas

Skai­tau ir ana­li­zuo­ju du nau­jau­sius Kau­no įvy­kius, su­si­ju­sius su STT dar­bu. Pir­mas – su­lai­ky­tas Kau­no vi­ce­me­ras ir ke­li sa­vi­val­dy­bės įmo­nių va­do­vai.

Vi­ce­me­rui Kęs­tu­čiui Kriš­čiū­nui pa­teik­ti įta­ri­mai pik­tnau­džia­vi­mu tar­ny­ba. Teis­mas pri­tai­kė kar­do­mą­ją prie­mo­nę – lei­do jį su­im­ti vie­nam mė­ne­siui, ir šis žmo­gus jau ne­be vi­ce­me­ras. Ne­ke­liu klau­si­mo, įta­ria­ma­sis kal­tas ar ne, te­gul iš­si­aiš­kins teis­mas, bet ste­bi­na tar­ny­bų uo­lu­mas ti­riant šią by­lą.

Continue reading „Telefoniniai pokalbiai, arba Kodėl teisėjai yra išskirtinė kasta”

STT

„Transparency International“ Lietuvos skyrius kritikuoja Seimo narių grupės pateiktą pranešėjų apsaugos įstatymo projektą. Perskaitęs įstatymą ir TILS komentarą negaliu kalbėti kitaip – įstatymas tikrai neskirtas apsaugoti žmogų, pranešusį apie nusikaltimus.

Kaip teigia TILS, “Seimo narių grupės „Už piliečių talką kuriant Lietuvą be korupcijos“ užregistruotas ir Seimo svarstymui pateiktas Pranešėjų apsaugos įstatymo projektas neatitinka pranešėjų apsaugos principų ir negalėtų būti laikomas pranešėjų apsaugos įstatymu pagal tarptautinius pranešėjų apsaugos standartus ir visuotinai pripažįstamą praktiką”.

Continue reading „Kovoje su korupcija Seimas pamiršo paprastą žmogų”

savukynas_gera_m

Prezidentė Dalia Grybauskaitė naiviai nustebo: Lietuvoje tokia didelė korupcija. Ir čia kaip su tame anekdote: visi kalba apie blogą orą, bet niekas nedaro, kad jis pagerėtų.

Kodėl? Sociologinės apklausos rodo šizofrenišką mūsų būseną: dalis Lietuvos piliečių, nors smerkia kitus, kurie ima kyšius, tačiau neatsisakytų, jei jiems duotų.

Be to, nesena sociologinė apklausa parodė, kad kontrabandą pateisina irgi didelė dalis Lietuvos visuomenės. Galima cypauti dėl pilietiškumo stokos, tačiau būtent pilietiškumą atkakliai naikino politinis elitas, jį sukompromitavo ir save vadinančios pilietinės organizacijos. Tad ir turime tokią situaciją.

Continue reading „Kodėl nenorime gelbėtis nuo korupcijos?”