Mes esame Europa. Taip skelbia šis plakatas, kurį britai atsinešė į Brexit kritikuojantį mitingą. EPA – ELTA nuotr.
Penktadienį Didžiosios Britanijos Leiboristų partijos lyderis Jeremy`is Corbynas paragino torių vadovę ir šalies ministrę pirmininkę Theresą May tučtuojau atsistatydinti ir surengti Jungtinėje Karalystėje naujus parlamento rinkimus.

Savo raginimą opozicijos lyderis paskelbė iš parlamento tribūnos po to, kai Bendruomenių Rūmai vėl atmetė sandorį dėl „Brexito“ sąlygų, kurį Th. May anksčiau buvo sudariusi su Briuseliu.

„Bendruomenių Rūmai aiškiai davė suprasti, kad šis susitarimas turi būti pakeistas, kad jis turi turėti alternatyvų pagrindą. Ir jeigu ministrė pirmininkė negali su tuo sutikti, tai ji turi pasitraukti, ir ne kažkada ateityje, o tiesiog dabar, kad mes galėtume nulemti mūsų šalies ateitį visuotiniais rinkimais“, – pareiškė J. Corbynas.

Didžiosios Britanijos parlamento Bendruomenių Rūmai penktadienį trečią kartą nepritarė sutarčiai dėl šalies išstojimo iš Europos Sąjungos sąlygų. Prieš sandorį, kurį parlamentarams pateikė ministrės pirmininkės Th. May vyriausybė, balsavo 344 deputatai, už – 286.

Du ankstesni vyriausybės mėginimai prastumti sutartį parlamente taip pat baigėsi visiška nesėkme. Sausio 15 d. Bendruomenių Rūmai atmetė sutartį dėl „Brexito“ rekordine per visą šalies istoriją 230 balsų dauguma. O antras mėginimas kovo 12 d. baigėsi tuo, kad sandoris buvo atmestas 149 balsų persvara.

Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2019.03.30; 06:33

Vaikų išlaikymo fondo paviešintame skolininkų sąraše – 77 tėvai, iš jų 67 vyrai ir 10 moterų. Jauniausias tėvas, kuris nemokėjo priteisto išlaikymo vaikui ir slapstėsi, 1994 metų gimimo.

Į Vaikų išlaikymo fondą vieni vaikus auginantys tėvai kreipėsi tais atvejais, kai gyvenantys skyrium nevykdė pareigos teikti teismo priteisto išlaikymo vaikams, – paprastai sakant, nemokėjo alimentų. Šią pareigą prisiėmęs fondas iš mokesčių mokėtojų pinigų per mėnesį vienam vaikui skyrė 57 eurus.

Kaip skelbė ELTA, nuo Naujųjų metų tėvų išlaikymo negaunančiais vaikais rūpinsis „Sodra“, išmoka vaikui didės iki 68,4 euro vienam vaikui per mėnesį.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, vien per praėjusius metus dėl skyrybų be vieno iš tėvų Lietuvoje augti liko 6692 vaikai iki 17 metų amžiaus.

Kokia dalis skyrium gyvenančių tėvų vengė pareigos išlaikyti savo atžalas, Vaikų išlaikymo fondas informacijos nerinko, bet žinoma, kad iš visų pareiškėjų, kurie kreipėsi į Vaikų išlaikymo fondą dėl išmokos, apie 7 proc. buvo vyrai ir 93 proc. – moterys.

Kaip Eltai sakė skyrybų krizės įveikos srityje dirbančio Šeimos ir asmens saviugdos centro „Bendrakeleiviai“ vadovė Daiva Jakštienė, šeimos griūtis – sudėtingas laikas ir vaikams, ir suaugusiems. Be to, kad žmogus netenka sutuoktinio, dažnai namų, vienas iš poros – vaikų, prarandamas buvęs socialinis, materialinis statusas. „Likusiems su vaikais skyrybos dažnai reiškia ir realią skurdo grėsmę“, – akcentavo D. Jakštienė.

Tai patvirtina ir Statistikos departamento duomenys – Lietuvoje skurdo riziką patiria net 46 proc. vienišų motinų (tėvų), auginančių vaikus.

„Vaikų išlaikymo fondo išmokos tokiais atvejais galėtų būti reali parama, tačiau per mėnesį vienam vaikui mokama suma labai nedidelė ir indeksavimo laukė dešimt metų“, – sakė „Bendrakeleivių“ vadovė.

Seimo nariai Mykolas Majauskas ir Ingrida Šimonytė įregistruotoje Vaikų išlaikymo fondo įstatymo pataisoje siūlė dvigubinti išmoką tėvų išlaikymo negaunantiems vaikams, nustatant, kad mėnesinės išmokos vaikui dydis nebūtų mažesnis nei trečdalis minimalaus mėnesinio atlyginimo (MMA). Pagal šiuo metu nustatytą MMA tai būtų 114 Eur per mėnesį. Tačiau Seimas maksimalų išmokos dydį nuo 2018 m. padidino iki 68,4 euro vienam vaikui per mėnesį.

Vietoje tėvų iš valstybės išlaikymą nuolat gauna apie 23 tūkst. vaikų. Per aštuonerius metus į fondą kreiptasi dėl daugiau kaip 50 tūkst. vaikų išlaikymo.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.12.27; 04:01

Gerbiami skaitytojai, ar patikėsite, kad mano santuokos paskelbimo galiojančia (ar negaliojančia) byla galėjo užsitęsti iš viso net dešimt metų Panevėžio Vyskupijos ir Vilniaus Arkivyskupijos (apeliaciniame) Tribunoluose. Aš, AM, kaip tikintis norėjau priimti santuokos sakramentą su kita drauge, su kuria esu sukūręs sėkmingai šeimą.

Deja, bažnytiniam tribunolui reikia įrodyti, kad pirmoji santuoka buvo sudaryta negaliojančiai dėl dalinės apgaulės, nes nežinojau, kad žmona turi sveikatos problemų ir kad ji nepajėgi bus pilnutiniam šeimos gyvenimui.

Continue reading „Skaitytojo laiškas: santuokinės bylos sprendimas tęsėsi ilgiau nei 10 metų“

Kai prezidentas Vladimiras Putinas pasirodė Velykinėse mišiose kartu su meru Sobianinu, internete daug juokauta, kad jis vedė savo ištikimą bendražygį, primena The Times. „Iš dalies humoras buvo nukreiptas prieš ginčytiną įstatymą dėl „homoseksualizmo propagandos“ draudimo, bet daugiausia tai buvo sarkazmas dėl pirmosios ponios Liudmilos Putinos nebuvimo“, – aiškina žurnalistas Tonis Helpinas.

Laikraščio paskaičiavimais, Liudmila Putina visus metus nesirodė viešumoje. Kremlius nespausdino jos nuotraukų.

Liepą – Putinų santuokos 30-metis. Gal sutuoktiniai surengs foto sesiją, kad parodytų, jog lieka kartu? „2010 metais jie tai jau darė, atsakydami į surašinėtojo klausimus, bet ištiko katastrofa. Liudmila Putina buvo be vestuvinio žiedo, V.Putinas ją daugiausia ignoravo, pirmenybę teikdamas savo šuniui Koni“, – sakoma straipsnyje.

Continue reading „Artėja Vladimiro Putino vedybų su „nematomąja“ žmona metinės“

savukynas_gera_m

Mes be sekso nenurimsim! Toks galėtų būti nūdienos politikų devizas. Paskui Stomos žaliaakę nusekė ir liberalas Steponavičius, įkliuvęs į “sekso ekspertės” žabangas. Bet kas turėtų būti neleistina Tėvynės sąjungos frakcijos nariui, liberalui gali būti į naudą. Nesvarstysiu, kaip buvo iš tiesų: kvietė į lovą ar tik į kambarį panaktinėti su draugais G. Steponavičius. Žymiai įdomiau panalizuoti, ar tai gali pakenkti G. Steponavičiui bei Liberalų sąjūdžiui.

Continue reading „Ar sekso skandalas pakenks Gintarui Steponavičiui?“

honeker_margo

Vokietijos federacinės respublikos užsienio žvalgyba, remiantis leidiniu “Der Spiegel”, kadaise ypač domėjosi asmeniniu sovietinės Vokietijos diktatoriaus Ericho Honekerio gyvenimu.

Vartant archyvinius dokumentus aiškėja, jog VDR vadovas Erichas Honekeris nemylėjo savo žmonos Margo Honeker.

Gyvenimas su Margo Honeker sovietinės Vokietijos lyderiui ilgą laiką buvo “pati tikriausia kančia”. Beje, ponia Margo Honeker ilgokai ėjo VDR Švietimo ministrės pareigas. Dienraštis “Der Spiegel” pateikia iškalbingą pavyzdį, bylojantį apie BND pastangas kaupti “visą būtiną informaciją apie asmeninius E.Honekerio gyvenimo aspektus”.

Continue reading „VDR lyderis Erichas Honekeris nemylėjo savo žmonos Margo Honeker“

Saulius-Stoma

Visų pirma: kas gi atsitiko? Paprastais žodžiais perfrazuojant, Konstitucinis Teismas (KT) nustatė, kad pagal mūsų Konstituciją, šeima neturi formos, o tik turinį.

KT paskelbė: „Taigi konstitucinė šeimos samprata grindžiama šeimos narių tarpusavio atsakomybe, supratimu, emociniu prieraišumu, pagalba ir panašiais ryšiais bei savanorišku apsisprendimu prisiimti tam tikras teises ir pareigas, t. y. santykių turiniu, o šių santykių išraiškos forma konstitucinei šeimos sampratai esminės reikšmės neturi.“ Be jokios abejonės, tai – revoliucinis sprendimas, daugeliui sukėlęs tikrą šoką. Pandoros skrynia atidaryta!

Continue reading „Beformė šeima“

skyrybos

Pranešimų žiniasklaidoje, jog dabartinis Rusijos premjeras Vladimiras Putinas skiriasi su žmona Liudmila Putina, pasitaikydavo ir anksčiau. Ir – ne vieną kartą.

Tačiau kiekvieną sykį tokias žinias tekdavo paneigti. Taip atsitiko ir dabar.

Oficialusis V.Putino sekretorius Dmitrijus Peskovas išplatino pareiškimą, kuriame teigiama, jog pokalbiai apie galimas premjero skyrybas su žmona – laužti iš piršto. Suprask, tokios versijos ir samprotavimai neturi nė mažiausio pagrindo.

Continue reading „Gandai apie Vladimiro Putino skyrybas su žmona nepasitvirtino“

edvardas-viii-ir-volis-sostas-uz-mylimaja-2

Populiarioje dainoje žymi rusų dainininkė Ala Pugačiova dainuoja, esą karaliai viską gali, negali tik vesti mylimos moters. Tačiau nėra taisyklių be išimčių. Dainos karalius Lui negalėjo, o štai Edvardas VIII…

Plačiai žinoma Anglijos karaliaus Edvardo VIII ir amerikietės Uolisos Simpson meilės istorija. Dėl šios moters Britanijos garsiosios karalienės Viktorijos proanūkis Edvardas atsisakė sosto. Kai 1936 m. sausio mėnesį karalius Jurgis V mirė, sostą paveldėjo tiesioginis paveldėtojas Velso princas Edvardas. Tuo metu su amerikiete Uolis, ištekėjusia už Simpsono, jis jau buvo pažįstamas ir ketino ją vesti. Tačiau Anglijos monarchas, kuris tuo pačiu yra ir Anglijos bažnyčios vadovas, negali vesti išsiskyrusios moters. Kai susitiko su princu, Uolis jau tris kartus buvo ištekėjusi, turėjo audringų nesantuokinių romanų.

Continue reading „Kaip buvo mulkinamas karalius Edvardas VIII“