parasiutas_1

Dovydas Blošas – vienas pirmųjų pasaulyje žvalgų, pasiųstų į priešo teritoriją su parašiutu. Prasidėjus pirmajam pasauliniam karui Dovydas Blošas užsirašė į 152-ąją Prancūzijos pėstininkų pulką, o po kurio laiko savanoriškai pasisiūlė vykti į užnugarį pas vokiečius kaip slaptasis agentas.

1916-ųjų metų birželį naktį iš 22-os į 23-ąją buvo išmestas su parašiutu okupuotame Elzase ir nusileido maždaug už 20 km nuo savo gimtojo Gubvilerio miestelio. Į užduotį D.Blošas išskrido apsirengęs prancūzų kariškio uniforma ir civiliais drabužiais persirengė jau būdamas žemėje. Po savaitės jį turėjo paimti lėktuvas.

Continue reading „Iš žvalgybos enciklopedijos: Dovydas Blošas – pirmasis šnipas parašiutininkas“

fbi_2

Morisas Bergas gimė rusų emigrantų šeimoje. Žaidė beisbolą iš pradžių mokyklos komandoje Njuarke Nju Džersio valstijoje, o paskui – studentų komandoje Prinstono universitete, kur studijavo užsienio kalbas.

Baigęs universitetą M.Bergas pradėjo žaisti “Brooklyn dodgers” komandoje. Taip prasidėjo jo 16-os metų trukusi profesionalo karjera beisbole. 1934 metais kaip sporto turistas M.Bergas apsilankė Japonijoje, kur Amerikos žvalgybos pavedimu nufotografavo Tokijo uostą ir įvairių karinių objektų.

Continue reading „Iš žvalgybos enciklopedijos: amerikiečių beisbolininkas – slaptasis agentas“

perl_harbor

Hektoras Baivuoteris – britų žurnalistas, buvęs Didžiosios Britanijos žvalgybos slaptasis agentas, dar trečiajame dešimtmetyje nusakęs bendrą japonų karinę jūrų strategiją, kurią paskui japonai pademonstravo per antrąjį pasaulinį karą.

Hektoras Baivuoteris (Hector Baywater, 1884 – 1940) gimė Anglijoje, bet jaunystėje keletą metų gyveno Brukline (Niujorke, JAV). 19-metis jis jau tapo laikraščio “New York Herald” reporteriu. Savo žurnalistinę karjerą H.Baivuoteris pradėjo nuo to, kad sudarinėjo informacinius intarpus į dideles medžiagas, skirtas 1904–1905 metų rusų–japonų karo įvykiams vertinti. Jis lengvai rašė, nes gerai išmanė karinius laivus ir nuo vaikystės gyvai domėjosi ta tema.

Continue reading „Tikri ir prasimanyti žurnalisto Hektoro Baivuoterio karai“

bondas-sugrizta

Pagaliau kino mėgėjai gali žvilgtelėti į pilną naujojo filmo apie Džeimsą Bondą „007 Operacija Skyfall“ anonsą.

Jame – aktoriai Danielis Craigas, vos atpažįstamas Javieras Bardemas, Ralphas Fiennesas ir žavioji M – Judi Dench.

007 Operacija Skyfall“  – jau 23-asis vadinamosios bondiados filmas. Šįsyk kino juostos režisieriumi tapo britų kino kūrėjas Samas Mendesas. Džeimsą Bondą įkūnijantis D.Craigas superagento kostiumą užsivilko jau trečiąjį kartą.

Continue reading „Džeimsas Bondas sugrįžta“