Jei tektų įvardinti svarbiausią pastarųjų dienų žinią, aktualijų portalas Slaptai.lt pasirinktų Lietuvos karinės žvalgybos ataskaitą. Kas šiandien, besiliejant kraujui Ukrainoje, gali būti aktualiau nei KAM Antrojo operatyvinių tarnybų departamento (AOTD) vadovybės prognozės? „Antrukų“ vadovybę būtina pagirti, kad nubrėžė „šiokias tokias gaires“, leidžiančias bent jau orientuotis, kokia nūnai padėtis – „prastoka ar labai bloga“.

Karinės žvalgybos ataskaita

Beje, atidžiai perskaičius ir pačią ataskaitą, ir mūsų spaudoje pasirodžiusius ekspertų komentarus, akivazdu, jog perspektyvos nėra džiugios. Tikimybė, jog Rusija užpuls Lietuvą, „išlieka maža“. Bet vis dėlto tokia tikimybė egzistuoja. O tai, kad agresyvūs Kremliaus veiksmai Ukrainoje turi neigiamą įtaką visam Lietuvos saugumui, – taip pat niekam nekelia abejonių.

Continue reading „Sekmadieniniai pamąstymai. Apie smulkmenas, kurios iš tiesų nėra smulkmenos“

Liūdna bus ši Kovo 11-oji. Neturime nė vieno preteksto linksmybėms. Šventines nuotaikas temdo neišgalvotas, nesurežisuotas, neišpūstas nerimas dėl ateities. Jo neįmanoma nei paslėpti, nei užgniaužti.

Mūsų ateitis – miglota, niūri. Nebent galime guostis, esą karas šį kartą aplenkė mūsų namus, esą dar turime galimybę šiek tiek pasidžiaugti laisve bei ramybe. Bet nuojauta, jog po kraujyje paskandintos Čečėnijos, Gruzijos išprievartavimo ir bandymų palaužti narsiąją Ukrainą nenumaldomai ateis mūsų eilė, – tikra. Tokia tikra, kad tikresnių ir negali būti.

Continue reading „Sekmadieniniai pamąstymai. Pralaimėjimo, gėdos ir nerimo skonis“

putinas-zmona

Buvęs Maskvos slaptasis agentas, perėjęs į JAV pusę, pranešė, kad už Lenkijos vadovybės žūties ties Smolensku 2010 metų balandį slypi Vladimiras Putinas, praneša Stefania Maurizzi ekskliuzyvinėje medžiagoje, paskelbtoje savaitraščio L‘Espresso svetainėje.

„2010 metų balandį Rusijoje sudužo lėktuvas, kuriuo skrido Lenkijos prezidentas Lechas Kačinskis ir jo artimiausia aplinka. Po kelių dienų buvęs Maskvos agentas, perėjęs į JAV pusę, pranešė, kad tai Kremliaus rankų darbas. 2010 metų birželis: slaptasis agentas miršta paslaptingomis aplinkybėmis, ir FTB (Federalinis tyrimų biuras) įslaptina su jo mirtimi susijusias detales. Neįtikėtina istorija susiklosto iš paskutiniųjų WikiLeaks bylų“, – rašo leidinys.

Continue reading „Lenkijos tragedija ir Putino šešėlis“

asandzas-rusija

„Mįslingas korporacinio šnipinėjimo pasaulis atsiskleidė dar labiau, kai WikiLeaks pradėjo skelbti didelę elektroninių laiškų, priklausančių kompanijai, žinomai kaip „šešėlinė CŽV“, kolekciją, – rašo The Times.

Džuliano Assandžo grupė priėjo prie penkių milijonų Stratforo, Amerikos saugumo organizacijos, teikiančios informaciją vyriausybinėms žinyboms bei privačioms kompanijoms,  vidaus elektroninių laiškų, pažymi Devidas Sandersonas, Aleksis Mostrousas ir Džeimsas Bounas.

Continue reading „WikiLeaks kilsteli paslapties skraistę nuo „šešėlinės CŽV“ šnipinėjimo veiklos“

anonymus11

Stratfor yra žvalgybinio – analitinio pobūdžio Amerikos kompanija, dažnai prilyginama JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) šešėliui.

Kitaip tariant, Stratfor laikoma CŽV gimininga kompanija. Stratfor ir CŽV turi daug bendrų reikalų. Bet Stratfor laikoma privačia, bent jau oficialiai nieko bendro su valdžios struktūromis neturinčia kompanija.

Kitas Stratfor ypatumas – ji turi tūkstančius klientų, kuriems teikia savo analizes ir prognozes politikos, ekonomikos, žvalgybos klausimais. Stratfor klientų adresai – įslaptinti. Savo klientų adresus ir kontaktus Stratfor laiko didžiausioje paslaptyje.

Continue reading „Grupuotė “Anonymous” įsilaužė į Stratfor duomenų bazes“

kremlius_1111

Slaptai.lt skaitytojams šiandien pateikiame keletą ištraukų iš Amerikos analitikų pranešimų, kaip artimiausiu metu gali rutuliotis įvykiai Europos Sąjungoje ir Rusijoje.

Čia taip pat kalbama apie JAV ir Rusijos tarpusavio santykius, Prancūzijos ir Vokietijos laikyseną bei buvusių SSRS respublikų ateitį. Amerikiečių analitikų prognozės toli gražu ne visuomet išsipildo.

Tačiau šios analizės sudomino mus todėl, jog neatmetama galimybė, esą atgavusios nepriklausomybę kai kurios buvusios Sovietų Sąjungos respublikos tą nepriklausomybę gali ir vėl prarasti. STRATFOR analizėse Lietuva įvardinama kaip šalis, kuri gali pasukti ir vienu, ir kitu keliu.

Continue reading „“Neatlaikiusios Kremliaus spaudimo jos žlugs kaip savarankiškos valstybės”“