Spalio 9 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Klaipėdoje Švedijos karališkosios poros vizito Lietuvoje metu susitiks su Švedijos gynybos ministru Peteriu Hultqvistu (Peter Hultqvist).
Ministrai aptars saugumo situaciją regione, dvišalį bei Baltijos ir Šiaurės šalių gynybinį bendradarbiavimą, jūrų stebėjimo duomenų apsikeitimą bei kitus saugumo ir gynybos klausimus.
Prieš dvišalį susitikimą Lietuvos ir Švedijos gynybos ministrai lankysis Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione. Čia ministrams bataliono vadovybė surengs pristatymą apie šiuo metu batalione vykstančią nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą. Batalione šiuo metu ją atlieka apie 500 karių.
Po dvišalio susitikimo, kuris vyks Klaipėdos kruizinių ir karo laivų terminale prisišvartavusiame Švedijos karališkojo laivyno laive „Karlstad“, Lietuvos ir Švedijos gynybos ministrai dalyvaus Švedijos karališkosios progos poros vizito programos renginiuose.
Lietuvos ir Švedijos bendradarbiavimas gynybos srityje iki Lietuvos narystės NATO daugiausiai buvo grindžiamas Švedijos parama Lietuvos kariuomenei. Vykdyti ginkluotės ir įrangos perdavimo, medicininės paramos, jūros ir pakrančių stebėjimo sistemos, oro gynybos bataliono, oro bazės įrengimo ir kiti projektai, o Lietuvos karininkai tobulinosi Švedijos karo mokyklose.
Šiuo metu Lietuvos ir Švedijos kariuomenių bendradarbiavimas plėtojamas tarp atskirų dalinių. Artimiausius ryšius palaiko karinės oro ir jūrų pajėgos ir karo medicinos tarnybos. Ateityje siekiama gilinti ir intensyvinti šalių praktinį bendradarbiavimą.
Švedijos ir Lietuvos karinės pajėgos dalyvauja įvairiose bendrose pratybose Baltijos regione: priimančiosios šalies paramos pratybos „Baltijos šeimininkas“ minų paieškos ir nukenksminimo Baltijos jūroje pratybos „Atvira dvasia“, NATO karinių oro pajėgų vadavietės Ramšteine rengiamose Baltijos regiono karinių oro pajėgų treniruotėse skirtose oro erdvės virš Baltijos jūros saugumui užtikrinti.
2015 m. pirmąjį pusmetį per 40 Lietuvos karių budėjo Švedijos vadovaujamoje Europos Sąjungos šiaurės šalių kovinėje grupėje, kuri buvo sudaryta iš Airijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos ginkluotųjų pajėgų padalinių.
Informacijos šaltinis – www.kam.lt
2015.10.09; 06:43