„Ačiū Dievui, kad mane sučiupote”


Briusas Otas (Bruce Otto) – JAV KOP kariškis, suimtas Kalifornijoje Bel Air aviacijos bazėje 1986 metų sausį už bandymą parduoti informaciją apie žvalgybinį lėktuvą SR–71 Blacbird dviem FTB bendradarbiams, apsimetusiems sovietų specialiųjų tarnybų atstovais.

Prieš tai Briusas Otas paskambino į SSSR konsulatą San Franciske, FTB žinomą kaip „KGB – Vakarai“, ir pasisiūlė rusams aprūpinti juos slaptomis medžiagomis.

FTB pasiklausymo tarnyba perėmė B.Oto skambutį ir surengė jam susitikimą su „rusais“. B.Otas papasakojo žmogui, kurį jis palaikė sovietų žvalgybos bendradarbiu, kad nori tapti agentu ilgam ir net tikisi paaukštinimo KOP tarnyboje, kad būtų naudingesnis KGB.

Neįtardamas, kad priešais jį FTB bendradarbis, B.Otas perdavė jam strateginės žvalgybos 1-osios eskadrilės kovinio budėjimo tvarkaraščio kopiją ir ranka surašytą tų medžiagų, kurias jis galėtų parduoti, sąrašą.

Pradžiai B.Otas paprašė duoti jam iš karto 600 dolerių grynais, kad galėtų išsipirkti savo konfiskuotą automobilį.

Per antrąjį susitikimą B.Otas perdavė kitus dokumentus ir pasakė, kad už viską nori gauti 165 000 dolerių. FTB bendradarbiai davė jam 400 dolerių ir po to, kai jis paėmė tuos pinigus, pridėjo prie jų porą antrankių.

Suimtas B.Otas čia pat suaimanavo: „Ačiū Dievui, kad jūs mane sučiupote, kol aš dar nesuspėjau nieko daugiau pridaryti. Jūs laiku mane sugriebėte už rankos. Aš būsiu pavyzdingas kalinys. Kaip manote, kiek metų man duos?“

Karinio tribunolo teismas atseikėjo jam 25 metus kalėjimo.

2013.09.05

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *