Aleksandro Litvinenkos bylos nagrinėjimas vėl nukeltas


„ Vilkinimas ir bandymas išsaugoti paslaptyje įkalčius ir liudytojų asmenybes lėmė dar vieną ilgalaikį atidėjimą to momento, kai galima bus pradėti tirti Aleksandro Litvinenkos žūties bylą“, – rašo "Independent"  korespondentas Terri Juddas.

Praėjus daugiau nei šešeriems metams po to, kai buvo nunuodytas buvęs KGB agentas, pranešta, kad išankstinis bylos klausymas nukeliamas iš šių metų gegužės į spalį, praneša leidinys.

Straipsnio autorius pateikia byloje dalyvaujančio advokato Robino Temo nuomonę, kad nerealu pradėti klausymą po poros mėnesių, nes didelė dalis medžiagų dar turi būti išslaptinta.

„Pasak jo, nuvilia tai, jog kai kurios vyriausybinės žinybos tik po dešimties mėnesių pradėjo ieškoti dokumentų, nors užklausimas joms buvo pasiųstas pernai sausį“, – pažymi straipsnio autorius.

Maža to, tyrimo grupė dar turi gauti visą dokumentaciją iš Rusijos Tyrimo komiteto, rašo leidinys.

„Per klausymą buvo paskelbtas Andrejaus Lugovojaus tvirtinimas, kad jis atsisako „suinteresuotos šalies“ statuso šioje byloje, nes netiki teismo bešališkumu“, – sakoma straipsnyje.

Terris Juddas cituoja koronieriaus pavaduotojo padėjėjo Roberto Oueno komentarą: „Atrodo, jis nesupranta, kad teismo nepriklausomybė yra pamatinis teisingumo paisymo principas Didžiojoje Britanijoje“.

Leidinys cituoja A.Litvinenkos draugo Aleksandro Goldfarbo žodžius: „Nereikia užmiršti, kad A.Lugovojus – ne šiaip suinteresuota šalis šiame tyrime. Tai žmogus, kuris kaltinamas žmogžudyste… Tiesą sakant, A.Lugovojus buvo supažindintas su jam pateiktais įkalčiais, tad jo sprendimą atsisakyti dalyvauti tyrime tikriausiai reikia vertinti būtent šiame kontekste“.

Nuotraukoje: mįslingomis aplinkybėmis nužudyto Aleksandro Litvinenkos našlė Marina Litvinenko.

Šaltinis: "The Independent"

2013.03.26

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *