Bostono teroro akto pėdsakai veda tiesiai į Vladimiro Putino kovos su terorizmu širdį


„Už šešių kvartalų nuo Kaspijos jūros, Kotrovo gatvėje Machačkalos centre yra mečetė, kurią stebi priedangoje Rusijos agentai, kurių uždavinys – užkardyti teroro aktus“, – rašo Bloomberg korespondentai Ilja Archipovas ir Genris Mejeris.

„Kol minios maldininkų eina į gatvę, amerikiečiai tyrėjai dabar juos irgi stebi, stengdamiesi atkurti įvykius, kurie nuvedė į garsiausią JAV teroro aktą nuo 2001 metų rugsėjo 11-osios laikų“, – praneša agentūra.

Tėvo žiniomis, būtent čia Tamerlanas Carnajevas pernai ateidavo melstis per savo šešių mėnesių kelionę į Dagestaną, rašo žurnalistai.

„Mes žinome, kad kai kurie kovotojai pradėjo savo kelią į islamą šioje mečetėje“, – pripažįsta buvęs Dagestano Respublikos vicepremjeras Rizvanas Kurbanovas.

Praėjusį penktadienį šimtai jaunų žmonių išėjo į gatves vakarinei maldai, sutrikdydami judėjimą aplink mečetę, nes jie negalėjo prasibrauti į pastatą, talpinantį 1800 žmonių, rašo straipsnio autoriai.

„Čia ateina įvairiausių žmonių iš daugybės šalių… Kai kurie dėsto gana radikalias pažiūras ir klausinėja kitų, ką jie mano apie džihadą. Tai provokatoriai. Mes su jais nesikalbame“, – sako advokatas Zijavudinas Uvaisovas, atstovaujantis bendruomenės interesams.

„Mečetė Kotrove išpažįsta sunizmo salafitų atšakos tikėjimą, ir jos bendruomenė priešinasi sufijams, kuriuos remia Vladimiro Putino paskirta vyriausybė“, – cituoja leidinys Z.Uvaisovo nuomonę.

Pastaraisiais metais Dagestane buvo nužudyti kai kurie valdžiai lojalūs musulmonų lyderiai, taip pat ir Saidas Afandi al Čirkavis, žuvęs nuo teroristės mirtininkės rankų pernai rugpjūtį, primena agentūra. 

Teroristė buvo rusė, metusi aktorės ir šokėjos karjerą ir perėjusi į islamą prieš ištekėdama už kovotojo. Ji gyveno Kotrovo gatvėje, 124, netoli mečetės, pažymi publikacijos autoriai.

„Carnajevas pradėjo „rimtai“ žiūrėti į islamą prieš trejus metus ir daugiausia laiko Dagestano sostinėje praleido skaitydamas Koraną, sako jos teta Patimat Suleimanova“, – perduoda Bloomberg. Jo svetainėje YouTube buvo įdėti radikalaus musulmonų pamokslininko iš Australijos Feizo Mohammado vaizdo įrašai.

Vienas iš ekstremistų, su kuriuo Carnajevas galėjo bendrauti, buvo Viljamas Plotnikovas, pernai nužudytas per vyriausybinės kariuomenės reidą. Jie abu užsiiminėjo boksu, ir V.Plotnikovas buvo iš Toronto, kur gyvena kita Carnajevo teta.

Rusijos valdžia 2010 metais apklausė V.Plotnikovą apie jo musulmoniškus įsitikinimus, ir jis paminėjo Carnajevą kaip islamiškojo jaunimo susivienijimo, kuriam ir jis priklausė, dalyvį, perduoda agentūra.

Straipsnio autoriai remiasi JAV Atstovų rūmų Žvalgybos komiteto pirmininku Maiku Rodžersu, anot kurio FSB iš tikrųjų slepia informaciją nuo savo kolegų amerikiečių.

„Aš manau, kad jie turi informacijos, kuri galėtų būti neįtikėtinai naudinga ir kurios jie dar nesuteikė“ – pareiškė M.Rodžersas.

Šaltinis: "Bloomberg"

2013.05.09

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *