Andrėjus Piontkovskis: „Frau Merkel kapituliavo”


Vladimiras Putinas sugebėjo įbauginti Vakarus branduoliniu ginklu ir privertė žaisti pagal savas taisykles. Angelos Merkel ir Fransua Olando vizitas į Maskvą privertė prisiminti 1938 metus, kai Prancūzijos ministras pirmininkas Edvardas Daladjė ir Britanijos premjeras, agresoriaus nuraminimo politikos šalininkas Nevilas Čemberlenas iš pradžių palenkė Čekoslovakijos prezidentą Edvardą Benešą priimti kapituliacijos sąlygas, o paskui nuskrido pranešti rezultatų Hitleriui. 

Įvykiai Ukrainoje klostosi maždaug pagal tokį pat scenarijų. Telefoninėse ir raštiškose derybose į Putino reikalavimus dėl konflikto Donbase sureguliavimo Vakarų lyderiai atsižvelgė ir su juo suderino. Olando ir Merkel uždavinys buvo įtikinti Petro Porošenką, kad tai siūlymas, „kurio negalima atsisakyti“.

O apie tų derybų rezultatus jie praneš Vladimirui Putinui.

Šiomis dienomis Financial Times išspausdino straipsnį, kuriame, remiantis šaltiniais iš diplomatinių sluoksnių, kalbama, kad naujasis Merkel–Olando taikos planas – tai Putino planas.

O tai iš esmės reiškia, kad steigiama antroji Padniestrė, tik dar blogesnio formato. Nes Moldova Padniestrės neišlaiko. O Ukrainai Putinas siūlo teritorinio vientisumo iliuziją, faktiškai paliekant Donbasą savo kontrolei. Ukrainai mažiausiai nuostolingas variantas – tai tie patys „Minsko susitarimai“ plius sienos linijos postūmis, atsižvelgiant į naujas užgrobtas teritorijas.

Žymiai blogesnis variantas, apie kurį kalbama Maskvoje, jeigu Putinas įves į Ukrainą „taikdarių kontingentą“, tuo pačiu legalizuodamas Rusijos armijos buvimą. Ištisus metus Čiurkinas ir Lavrovas dėsto, neigdami tai, kas akivaizdu. Įrodinėja, kad Ukrainoje rusų karių nebuvo ir nėra. Įvedus „taikdarių kontingentą“, meluoti nebereikės. Bet tai jau bus „visiška Padniestrė“.

Pats tas faktas – kuo besibaigtų susitikimas – tai milžiniškas politinis Putino laimėjimas. Dabar, kai Rusijoje Putino prestižui iškilo klausimas, jo sėkmė, ekonominiai veiksmų padariniai ir viskas byloja apie jo izoliaciją civilizuotame pasaulyje, jam nusilenkti vyksta didžiausi Europos lyderiai. Apie kokią izoliaciją jūs kalbate?

O jis dar privers juos trejetą valandų palaukti priimamajame, aš įsitikinęs. Prisiminkite, kaip 2012 metų vasarą prieš derybas su Viktoru Janukovičiumi Sevastopolyje Putinas nusprendė apsilankyti baikerių klube „Naktiniai vilkai“, ir dėl to nuvyko į susitikimą tris valandas pavėlavęs? Pats Olando ir Merkel vizito į Maskvą faktas – kad ir kuo baigtųsi derybos – tai milžiniškas politinis Putino laimėjimas.

Visi tikėjosi, kad Putinas užspeistas kampe, o jis vėl raitas ant žirgo. Visa tai pavyko „perverbavus“ vieną žmogų – Angelą Merkel. Nes Fransua Olando elgesys nestebina. Jis seniai užzombintas Putino, jis toks pat, kaip mūsų „Aifonsiukas“ Medvedevas.

Yra toks autoritetingas karinis ekspertas Treninas, Maskvos Karnegi centro direktorius, Amerikoje labai gerbiamas kaip provakarietiškas specialistas. O iš tikrųjų jis, GRU karininkas, dabar gal jau net generolas, aktyviai dirba Putino branduolinio šantažo kampanijoje. Bendraudamas su žiniasklaida, jis dėsto tarsi ne savo nuomonę, o kalba „Russians“ vardu. Viename interviu laikraščiui Financial Times, kurį pastebėjo visas pasaulis, jis pareiškė, kad šit dabar Amerikoje svarstomas ginklų pardavimo Ukrainai klausimas, tad štai „Russians“ tokiu atveju panaudos taktinį branduolinį ginklą. Kaip sužlugdyti JAV ginklų tiekimą? Gi reikia išgąsdinti europiečius, kad tokiu atveju jie gaus į dantis.

Ir štai dabar mūsų tetulė Merkel, atrodytų, taip tvirtai stovinti Ukrainos gynybos pozicijose, išgirdusi, kad amerikiečiai ketina parduoti ginklų, susijaudino. Joje sukunkuliavo visi antiamerikietiški kompleksai, dar ir pakurstomi jos užsienio reikalų ministro Franko Valterio Štainmajerio, kuris ilgą laiką yra idėjos, kad su Putinu galima susitarti, šalininkas. Girdi, velniai griebtų, amerikiečiai pardavinės ginklus, o į tai „Russians“ atsakys, kaip žadėjo ponas Treninas, taktinių ginklų šūviais Europoje?

Nuotraukoje: Andrejus Piontkovskis, RMA (Rusijos mokslų akademija) Sistemų analizės instituto RAN vedantysis mokslinis bendradarbis.

Informacijos šaltinis: http://ru.tsn.ua/analitika/frau-merkel-kapitulirovala-409494.html

2015.02.09; 12:51

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *