Andrius Kubilius: „Būtina konkrečiais veiksmais įrodyti, kad Astravo atominė elektrinė negalės naudotis Lietuvos elektros sistema“


Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius penktadienį dalyvavo interviu „Žinių radijo“ laidoje „Opozicija“.

Komentuodamas Astrave vykstančias atominės elektrinės statybas Andrius Kubilius pabrėžė: "būtina labai aiškiai pasakyti, jog ši elektrinė negalės naudotis Lietuvos elektros sistema, o šį sakymą būtina palydėti labai konkrečiais veiksmais".

„Reikia pradėti statyti vadinamuosius dažnio keitiklius prie sienos, nuolatinius srovės intarpus ant tų magistralinių linijų, kurios jungia Lietuvą su vadinamąja rusiška BREL sistema. Tai labai aiškiai parodytų, jog tie, kas planuoja statyti atominę elektrinę Astrave, neturėtų jokių iliuzijų naudotis Lietuvos elektros sistema. Tą galima daryti dabar šalia visų kitų veiksmų, kovų tarptautinėse arenose dėl to, kad elektrinė statoma pažeidžiant visas tarptautines aplinkosaugos konvencijas“, – sakė A. Kubilius.

Jį taip pat stebina nervinga valdžios reakcija į prezidento Valdo Adamkaus, Aukščiausios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininko Vytauto Landsbergio bei trijų politinių partijų vadovų pasirašytą pareiškimą šalies valdžiai Astravo atominės elektrinės klausimu.

„Kai penkių asmenų pasirašytame pareiškime buvo konkrečiai įvardyta, kad reikia įgyvendinti tuos techninius projektus, reakcija buvo kažkokia labai nervinga. Ir čia pati valdžia turi paaiškinti, kodėl jie taip nervingai reaguoja – ar tai yra tik propaganda, ar už to stovi kokie nors didesni dalykai“, – teigė A. Kubilius.

Pasak opozicijos lyderio, gali būti, kad Kremlius siekia spausti Lietuvos valdžią, kad ši neprieštarautų Astravo atominės elektrinės statyboms.

„Kad Kremlius gali gąsdinti, gali spausti, gali grasinti kažkokiomis ekonominėmis sankcijomis – tai yra akivaizdu. Tad klausimas, ar užteks politinės valios, ar užteks valstybinio požiūrio atlaikyti spaudimą ne tik žodžiais, bet ir labai konkrečiais veiksmais, ir Kremliui, ir Astravo statytojams parodyti, kad jie savo šių planų Lietuvos sąskaita negalės įgyvendinti“, – komentavo opozicijos lyderis.

Nuotraukoje: Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius.

Informacijos šaltinis – tsajunga.lt internetinis leidinys.

2016.01.30; 06:25

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.