Argentinos Berisso mieste – Imigrantų šventė


{sigplus}fotoreportazai/BBeriso{/sigplus}

Šių metų rugsėjo  ir spalio mėnesių savaitgaliais Berisso mieste vyko „Imigrantų šventės”. Į  šventes  susirinko daugiau nei 70 tūkstančių žmonių iš visos Argentinos.  Lietuvių Draugija „Nemunas” surengė didelę parodą, kurioje pristatė Lietuvos kultūrą, tradicijas, patiekalus.

Berisse veikia didelė lietuvių bendruomenė. Iki I-ojo pasaulinio karo čia buvo viena didžiausių Argentinos lietuvių kolonijų, į kurią atvyko apie 3000 lietuvių.

Reikia pabrežti, kad Berisso miestas yra oficialiai pripažintas ir paskelbtas Buenos Aires provincijos „Imigrantų sostine”.

Lietuvių Draugija „Nemunas” yra „Imigrantų sąjungos organizacijos” narys ir jau 35-erius metus, kiekvienais metais, organizuoja „Inmigrantų Šventę”. Dabar šią organizaciją  sudaro dvidešimt imigrantų bendruomenių.

Šventės metu koncertavo lietuvių vaikų šokių grupė „Skaidra”, lietuvių jaunimo šokėjų  grupė „Nemunas”, kurie labai gražiai sušoko penkiems tūkstančiams žiūrovų.

Lietuvių Draugija „Nemunas” pakvietė koncertuoti ansamblius „Mindaugas” ir „Laivės akmuo” iš Tandil miesto (Buenos Aires provincija, 300 km. nuo Berisso).

Taip pat reikia paminėti, kad lietuvių jaunimo tautinių šokių ansamblis „Nemunas” scenoje koncertavo kartu su ansambliu „Ąžuolynas” iš Urugvajaus lietuvių kultūros draugijos. Draugija „Nemunas” specialiai pakvietė „Ąžuolyną” koncertuoti kartu visą valandą tūkstančiams žiūrovų, kurie plojo nesustodami. Scenoje vienu metu sukosi šešiolika ansambliečių porų.

Dainų ir šokių ansambliui „Ąžuolynas”, 2012-ųjų metų spalio mėn. 7 dieną  koncertavusiam Berisso mieste, miesto Savivaldybės meras paskelbė ansamblį kaip „Municipalinis paveldas”, visiems ansamblio dalyviams suteikti „Garbės svečio“ vardai.

Mūsų, lietuvių draugija, šventės metu pristatė lietuviškus patiekalus, tokius kaip kugelis, keptą kiaulieną su kopūstais ir krienais, keptą kiauliena su grybų padažu.

Patiekalus mielai pirko šventės dalyviai ir svečiai, patiekalai visiems labai patiko. Dar pristatė ir pardavinėjo alų „Kaunas”, kurį gamina lietuvių imigrantų anūkas iš Mar del Platos miesto. Šis alus irgi labai patiko svečiams, svečiams jis pasirodė labai skanus. Kitais metais tas pats žmogus numato gaminti „Baltic Porter” stiliaus alų. 

Paskutinę šventės dieną vyko paradas, kuriame dalyvavo daugiau nei devyniasdešimt  bendruomenės narių, visi buvo pasipuošę tautiniais rūbais. Jie žygiavo pagrindiniu Berisso miesto  prospektu Avenida Montevideo šokdami pagal lietuvišką muziką.

Mūsų bendruomenę šventėje atstovavo lietuvių vaikų bendruomenės karalienė Lourdes Contrera Chizas Guntulis (Cižaitė Guntūlytė) ir Buenos Aires Provincijos lietuvių kolonijos karalienė Agustina Lilia Kavaliūnas (Kavaliūnaitė).

Šventės teisėjų komisija iš visų XXXV-isios Provincijų Imigrantų Šventės dalyvių išrinko šventės karalienę, šis titulas atiteko Lenkijos atstovei.

Per šventę buvo pavaizduota, kaip imigrantai į Argentiną atplaukė laivu. Reprezentacijoje “Išlipimas iš laivo” dalyvavo lietuvių bendruomenės nariai, apsirengę to laikmečio rūbais.

Tarp kitų socialinių, kultūrinių renginių vyko maratonas, kuriame dalyvavo Lietuvių Draugijos „Nemunas” narys, sportininkas Roberto Zutas. Vyko futbolo turnyras, kuriame  dalyvavo lietuvių komanda. Komandos aprangos spalvos – žalia ir geltona. Šį renginį organizavo „Imigrantų Sąjungos organizacija” kartu su Lietuvių Draugija „Nemunas”, renginyje dalyvavo dešimt imigrantų bendruomenių, iš viso 130 žaidėjų.  

Lietuvių Draugijos „Nemunas“ veikla

Lietuvių Draugijos „Nemunas“ patalpose kiekvieną savaitę vyksta lietuvių kalbos kursai, kuriuos veda buvę Vasario 16 – osios gimnazijos (Vokietija) mokiniai ir buvę Vilniaus Universiteto studentai. Šie mokiniai ir studentai gavo stipendiją, todėl galėjo išmokti lietuvių kalbą, papročius. Kiekvieną savaitę vyksta lietuvių tautinių šokių ansamblių repeticijos: Vaikų šokių ansamblio „Skaidra”, jaunimo šokių ansamblio „Nemunas”, senjorų šokių ansamblio „Griaustinis” bei veteranų šokių ansamblio „Pipiras”.

Iš viso dalyvauja apie 90-imt šokėjų. Taip pat švenčiame Vasario 16- osios ir Kovo 11- osios minėjimus prie mūsų lietuviškojo paminklo „Rūpintojėlis”.

2012.11.10

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *