Barako Obamos administracija kaip ypač „agresyvias“ žaidėjas kibernetinio šnipinėjimo pasaulyje paminėjo Kiniją ir Rusiją. Taip praneša “The Guardian”.
„Kilus audrai po to, kai buvo atskleista Kinijos programišių veikla JAV, Baltieji rūmai paskelbė pranešimą, kuriame numatyti kovos su komercinių paslapčių vagystėmis Amerikoje planai.
Jame perspėjama, kad abi šalys toliau bando nelegaliai prieiti prie slaptos informacijos“, – rašo straipsnio autorius Polas Harrisas.
Jis pateikia pranešimo duomenis, patvirtinančius, kad Kinijos specialiosios tarnybos, taip kaip ir privačios kompanijos, dažnai panaudoja žmones, turinčius šeimyninių ryšių Kinijoje, kad prieitų prie slaptos informacijos.
„Nauja Barako Obamos administracijos iniciatyva – tai dar vienas bandymas užkirsti kelią intelektualinės nuosavybės vagystėms diplomatiniu keliu, kartu užmezgant bendradarbiavimą su Amerikos kompanijomis, o tai leistų joms geriau apsisaugoti nuo programišių“, – sakoma straipsnyje.
Pranešime išsakytas nerimas dėl pavojaus tiek iš konkuruojančių šalių, tiek ir iš aktyvistų grupių, besistengiančių organizuoti slaptos informacijos nutekėjimą, pažymi straipsnio autorius.
WikiLeakspaminėjimas tokiame svarbiame valstybės dokumente greičiausiai įduos ginklą į rankas grupės įkūrėjo Džulijano Asandžo (Juliano Assange} šalininkams. Kaip žinia, Džulijas Asandžas šiuo metu slepiasi Ekvadoro ambasadoje Londone, rašo Polas Harrisas. „Assange‘as tvirtina, kad JAV pabandys pasiimti jį iš Švedijos, jeigu jis ten nuvažiuos, kad atkeršytų už jo veiklą“, – mano leidinys.
Nuotraukoje: JAV prezidentas Barakas Obama su savo žmona.
Šaltinis: “The Guardian”
2013.03.08