Rusijoje tęsiasi rekordiniai karščiai. Termometro stulpelis kyla net iki 37-38 laipsnių, vyksta daug gaisrų, kuriuose jau žuvo 32 žmonės.
Tačiau šalyje kaista ir politinė padėtis, įsibegėja opozicinių jėgų ir ekologų organizuotos masinės protesto akcijos. Be to, Baškirijoje tęsiasi nesėkmingos vadinamųjų „baškirų partizanų“ paieškos.
Liepos 28 dieną pamaskvio Chimkų miesto administracijos pastatą užpuolė apie 300 žmonių minia. Jie atvyko su plakatais: ,,Bej putinistov, spasaj Rosiju” (mušk putinistus, gelbėk Rusiją), ,,Ostonovim vyrybku lesa“ (sutabdysim miško kirtimą), „Zaščitim naši lesa“ (ginsime mūsų miškus). Daugelis šios akcijos dalyvių buvo su kaukėmis, jie mėtė į pastatą akmenis ir dūmines granatas, šaudė iš mažo kalibro pistoletų.
Daug pastato langų buvo išdaužyta. Vienas iš akcijos dalyvių kirviu kapojo pastato duris. Akcija truko tik 10 minučių, po to visi jos dalyviai staiga pasitraukė iš įvykio vietos. Teigiama, kad šį užpuolimą organizavo Rusijos antifašistai. Nuo šių metų balandžio mėnesio greta Chimkų miesto esančiuose miškuose įsiplieskė konfliktai tarp ekologų, antifašistų bei milicijos ir privačių saugos tarnybų darbuotojų. Čia tiesiamas naujas kelias ir barbariškai kertami miškai. Milicijos pareigūnai jau kelis kartus buvo areštavę ekologę Jevgeniją Čirikovą ir kitus miško gynimo akcijas organizuojančius aktyvistus.
Su Chimkų mieste ir jo apylinkėse bujojančia korupcija siejami bent keli nužudymai bei pasikėsimai nužudyti. Žurnalistas, „Chimkų tiesos“ laikraščio redaktorius Michailas Beketovas buvo persekiojamas, tampomas po teismus, galiausiai 2008 metų gruodžio mėnesį smarkiai sumuštas ir tapo invalidu. Jo advokatas Stanislavas Markelovas ir žurnalistė Natalija Baburova buvo nušauti Maskvoje 2009 metų sausį.
Kiek vėliau, 2009 metų lapkričio 16 dieną, Maskvoje nušautas prieš korupciją Chimkų mieste ir prieš Kremliaus remiamas fašistų grupuotes kovojęs žymus antifašistų lyderis Ivanas Chutorskis (Kostolomas). Jam buvo 26 metai, jis dirbo juristu vienoje iš Maskvos savivaldybės įmonių. I.Chutorskis pasižymėjo ir kaip boksininkas bei sambo meistras. Dar 2007-2008 metais į jį kelis kartus pasikėsinta, du kartus I.Chutorskis buvo stipriai sumuštas, vieną kartą sužeistas peiliais. Šis drąsus patriotas kovojo už teisingumą, buvo persekiojamas ir nutildytas amžiams.
Rusijoje iki šiol prisimenami šių metų balandžio-birželio mėnesiais Tolimųjų Rytų Primorės krašte veikę vietos partizanai – vadinamieji ,,miško broliai”. Birželio pradžioje keturi „miško broliai“ buvo apsupti Usurijsko mieste, du iš jų žuvo per susišaudymą, du suimti. Vis dar nesėkmingai ieškoma „miško brolių“ vado, buvusio desantininko Romano Muromcevo. Usurijske jau kelis kartus vyko mitingai, kurių dalyviai protestavo prieš dviejų sulaikytų „miško brolių“ suėmimą bei vietos milicijoje paplitusią korupciją.
Tačiau ne tik Primorės krašte, bet ir kitose Rusijos vietose prasideda ginkluotas pasipriešinimas prieš fašistinį Kremliaus režimą. Štai Permės krašte įvyko partizanų išpuoliai prieš milicijos pareigūnus. Birželio 12 dieną susprogdintas tarnybinis automobilis, vienas milicijos pareigūnas žuvo, o dar du netoliese buvę jo kolegos apšaudyti iš automatų ir sužeisti. Birželio 16 dieną kitame Permės krašto rajone sužeisti du milicijos pareigūnai, sudegintas jų automobilis. Liepos 3 dieną Baškirijoje ta pati partizanų grupė nušovė milicijos pareigūną, o jo kolegą sužeidė. Baškirijoje šiuo metu esantys vadinamieji „baškirų partizanai“ palaiko ryšius su Sibiro Surguto mieste bei Dagestane esančiais ginkluoto pogrindžio centrais.
Teigiama, kad vieną iš šių partizanų grupių sudaro baškirai I.Šafijevas, V.Gainulinas ir totorių tautybės M.Šalchitmetovas. Jų ieško iš Maskvos atsiusti 50 specialaus „Alfos“ būrio pareigūnų, milicijos ir FSB pareigūnai, iš viso – apie 700 pareigūnų. Tačiau per nuo liepos mėnesio pradžios vykdomas paieškos akcijas partizanų pagauti nepavyko.
Liepos 29 dieną milicijos pareigūnai Maskvoje sulaikė du antifašistų lyderius – Aleksejų Gaskarovą ir Maksimą Solopovą. Jie įtariami prisidėję prie Chimkų miesto administracijos pastato užpuolimo organizavimo. Liepos 30 dieną milicijos pareigūnai suėmė opozicijos aktyvistą Vitalijų Šuškevičių ir „Novaja gazeta“ žurnalistę Veroniką Maksimiuk. Žurnalistė suimta dėl to, kad fotografavo Chimkų miesto administracijos pastato užpuolimą.
Tokie teisėsaugos veiksmai iššaukė protestus. Liepos 30 dienos vakare vienoje iš Maskvos aikščių susirinkę kelios dešimtys jaunuolių skandavo antivyriausybinius šūkius, degino vieno iš Rusijos premjero V.Putino parankinių V.Surkovo knygas. Liepos 31 dieną į mišką prie Chimkų miesto atvyko „Jabloko“ partijos lyderis Sergejus Mitrochinas. Jis kartu su keliais kitais „Jabloko“ nariais užstojo kelią traktoriams, tada S.Mitrochiną milicijos pareigūnai mušė, jis nukrito ant žemės, visus protestuotojus milicininkai mušė lazdomis ir išvilko iš miško.
Liepos 31 dieną Maskvoje ir Peterburge surengtos tradicinės opozicijos akcijos – „Nesutinkančiųjų maršai“. Maskvoje vykusioje akcijoje dalyvavo per 200 žmonių. Milicija sulaikė 35 asmenis, tame tarpe – žinomus opozicijos lyderius Borisą Nemcovą, Sergejų Udalcovą, ir Konstantiną Kosiakiną. Kiti įtakingi opozicijos lyderiai L.Aleksejeva ir E.Limonovas suėmimo išvengė. Milicijos pareigūnai mušė akcijos dalyvius, spardė juos kojomis, atimdavo mobilius telefonus.
Peterburge vykusiame „Nesutinkančiųjų marše“ dalyvavo apie 100 žmonių, dauguma jų – suimti. Jei 2006 – 2007 metais Rusijoje buvo pastebimos tik negausios, ir retai vykstančios protesto akcijos prieš fašistinį Kremliaus režimą, tai pastaruoju metu padėtis keičiasi. Jau kyla pasipriešinimo banga, piliečiai buriasi į opozicinius judėjimus, įsijungia į sukarintų liaudies draugovių gretas, kai kurie su ginklais rankose net išeina į miškus, yra pasiryžę kovoti prieš Rusijoje įsigalėjusią smurto ir klastos sistemą.
2010.08.01