CŽV boso nemalonumai


„Deividas Petreusas (David Petraeus) ilgą laiką buvo super žvaigždė karinių ir specialiųjų tarnybų pasaulyje, ir kai jam 2012 metų lapkritį teko palikti CŽV direktoriaus postą dėl kilusio sekso skandalo, daugelis dėl to verkšleno“, – rašo Martinas Kilianas Šveicarijos laikraštyje „Tages anzeiger“.

Antai, senatorius respublikonas Džonas Makkeinas (John McCain) Petreusą pavadino „didžiausiu Amerikos kariškių herojumi“.

Tačiau dabar „buvusiai ikonai“ Petreusui gresia realus kaltinimas slaptų dokumentų perdavimu savo biografei Paulai Brodvel (Paula Broadwell), su kuria jį siejo nesantuokinis ryšys.

Praėjusį penktadienį The New York Times rašė, kad „FTB tyrėjai turi pakankamai įrodymų ir rekomenduoja Amerikos Teisingumo ministerijai pateikti oficialius kaltinimus Petreusui“, o sekmadienį JAV teisingumo ministras Erikas Holderis (Eric Holder) interviu televizijai pareiškė, kad „sprendimas tokio dydžio asmens byloje bus priimamas aukščiausiu lygiu“, tai yra, JAV prezidento, sakoma straipsnyje.

Sklando gandai, kad FTB primygtinai norėtų baudžiamosios bylos buvusiam „keturių žvaigždučių“ generolui, nes „aukšto kariškio išviešintų žinių apimtis gana didelė, ir daugelis atsidūrė už grotų už žymiai mažesnės apimties informacijos paskelbimą“.

Pats Petreusas, jau išėjęs iš CŽV, tvirtino, kad niekada nėra perdavęs slaptų dokumentų Paulai Brodvel. Tačiau FTB, patikrinęs žurnalistės kompiuterį, rado jame slaptos CŽV informacijos.

Tuo tarpu generolas Petreusas tebeturi Vašingtone pakankamai gerų ryšių: daugelis įtakingų žmonių, kaip primena korespondentas, net siūlė Petreusui balotiruotis į prezidentus po to, kai generolas 2007 metais pasiekė reikšmingų laimėjimų kovoje su sunitų smogikais ir Al-Kajeda Irake.

„Todėl, kai tik praėjusį savaitgalį buvo sužinota apie rengiamą kaltinimą, daugelis Petreuso senų draugų puolė jam į pagalbą“, – pažymi Kilianas. Senatoriai Džonas Makkeinas ir Lindsis Gremas (Lindsey Graham) surašė bendrą peticiją prieš Petreuso bylos tyrimą, kurioje sakoma, kad „dabartinėmis sąlygomis nei Kongresas, nei Amerikos žmonės negali sau leisti priversti tylėti tokį žmogų, kaip Petreusas“.

Ir vis dėlto, pačiame FTB manoma, kad Petreuso bylos negalima užgniaužti – tai neigiamai paveiktų kitų valstybinės paslapties išviešinimo atvejų tyrimą. Pavyzdžiui, kalbama apie Amerikos dimisijos generolą Džeimsą Kartraitą (James Cartwright), kuris įtariamas paviešinęs informaciją apie kompiuterinio viruso Stuxnet panaudojimą prieš Iraną, sakoma straipsnyje.

Informacijos šaltinis: Tages anzeiger

2015.01.23; 04:34

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *