Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė po pirmadienį įvykusio Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos (VESK) posėdžio pranešė, kad Vyriausybei siūloma prevencijos sumetimais dėl koronaviruso skelbti valstybės lygio ekstremalią situaciją.
„Efektyvesniam situacijos valdymui siūloma Lietuvos Respublikos Vyriausybei skelbti valstybės lygio ekstremalią situaciją“, – po komisijos posėdžio pirmadienį žurnalistams sakė ministrė.
Valstybės ekstremalių situacijų komisija buvo sušaukta dėl Šiaurės Italijoje sparčiai plintančio koronaviruso. Ministrės teigimu, skelbti ekstremalią situaciją nutarta komisijoje surengus balsavimą.
„Noriu pabrėžti, kad tai buvo kolegialus sprendimas, vyko balsavimas“, – teigė VRM vadovė.
Ministrė pabrėžė, kad galutinius sprendimus dėl VESK nutarimų turės priimti Vyriausybė.
„Tai yra komisijos siūlymas Vyriausybei“, – sakė ji, pridurdama, kad Vyriausybės sprendimas galėtų būti jau artimiausiu metu.
Paprašyta įvardinti tai, kas šiuo metu Lietuvoje jau daroma, kad koronavirusas šalyje neišplistų, R. Tamašunienė teigė, kad pagrindiniai situacijos suvaldymo įrankiai yra visuomenės informavimas, operacijos centrų oro ir jūrų uostose aktyvavimas bei pasirūpinimas apsauginėmis priemonėmis.
R. Tamašunienė taip pat užsiminė, kad Operacijos centrui vadovauti bus siūlomas sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis.
A. Šešelgis savo ruožtu po posėdžio akcentavo, kad koronaviruso protrūkis Italijos šiaurėje sukėlė nerimo.
Sveikatos apsaugos viceministras kartu pridūrė, kad šiuo metu į Lietuvą atskrendantys lėktuvai iš Milano yra kontroliuojami tokiomis pačiomis priemonėmis, kokios buvo taikomos lėktuvams, atvykstantiems iš Kinijos.
Jo teigimu, Lietuvos institucijos jau yra surinkusios iš Milano lėktuvu atskridusių žmonių duomenis, ir jiems suteikta informacija, kaip šiuo metu turėtų elgtis.
Kiek anksčiau Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė teigė, kad Lietuvoje imamasi papildomų veiksmų koronaviruso rizikos suvaldymui – stebimi ne tik keliautojai, grįžtantys iš Kinijos, tačiau ir iš kitų Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) patvirtintų regionų Europoje.
R. Lingienės teigimu, oro uoste dirba apie 20 specialistų, teikiančių informaciją keleiviams. Kartu NVSC Vilniaus departamento vadovė informavo, kad jau nuo sekmadienio vakaro keleiviams, grįžtantiesiems iš Milano, oro uoste yra suteikiama informacija apie sveikatos priežiūrą, jie apklausiami, taip pat užpildo keleivio korteles su duomenimis, kad sveikatos priežiūros specialistai galėtų palaikyti su jais kontaktus.
Kaip anksčiau skelbė ELTA, Italijoje mažiausiai penki žmogus mirė nuo koronaviruso.
Informacijos šaltinis – ELTA
2020.02.25; 07:00