Dėl žydų tautybės asmenų negrąžinto turto


Žydų gatvė Vilniuje. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

JAV Valstybės departamento specialioji pasiuntinė Holokausto klausimais Ellen Germain pasveikino Vyriausybės Seimui pateiktą įstatymo projektą, kuriuo siekiama išspręsti likusius klausimus dėl Lietuvoje iki Antrojo pasaulinio karo ar šio karo metais gyvenusių žydų tautybės asmenų negrąžinto turto.
 
Pirmadienį susitikusi su užsienio reikalų viceministru Jonu Survila ji pabrėžė, kad teisingumo užtikrinimas Holokaustą išgyvenusiems ir jų įpėdiniams yra svarbus žmogaus teisių ir teisinės valstybės klausimas.
Holokausto industrija. Norman G.Finkelstein knyga apie tai, „kaip išnaudojama žydų kančia”. 2004 metai; Dialogo kultūros institutas
 
 Kaip skelbia Užsienio reikalų ministerija, šio susitikimo metu aptarti Holokausto švietimo, kovos su antisemitizmo apraiškomis ir Holokausto atminimo įamžinimo klausimai.
 
Kaip rašo pranešime Užsienio reikalų ministerija, J. Survila informavo JAV atstovę, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerija prieš kelis mėnesius atnaujino bendrojo ugdymo istorijos programą, šiame procese buvo vadovautasi ir Tarptautinio Holokausto atminties aljanso rekomendacijomis dėl mokymo ir mokymosi apie Holokaustą. Taip pat aptartas bendradarbiavimas su JAV, įamžinant Holokausto atmintį Lietuvoje, abiejų šalių muziejų ryšiai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
202212.06; 07:03
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *