Vilniaus viešojo transporto vairuotojų streikas tęsiamas


Troleibusas. Slaptai.lt nuotr.

„Vilniaus viešojo transporto“ (VVT) vadovybei ir profesinei sąjungai nerandant sutarimo, antradienį tęsis VVT vairuotojų paskelbtas neterminuotas streikas.
 
Pirmadienį VVT profesinės sąjungos vadovas Algirdas Markevičius teigė, kad pirmadienį streikas bus tęsiamas, nes vis dar nepavyksta susitarti su VVT vadovybe dėl pageidaujamų autobusų ir troleibusų vairuotojų darbo sąlygų.
 
Tuo tarpu VVT vadovas Darius Aleknavičius aiškina, kad po kol kas negalima pasiekti sutarimo su profsąjunga dėl naujos kolektyvinės sutarties pasirašymo, kadangi profsąjunga kelia per didelius reikalavimus ir atsisako siekti kompromiso.
 
Galiausiai, Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius komentavo, kad šis streikas yra paremtas pasenusiomis nuoskaudomis, nes daugelis profsąjungos iškeltų reikalavimų buvo jau patenkinti.
 
Streikas turėjo vykti spalio mėnesį, bet buvo atidėtas, nes buvo pasiektas susitarimas nuo lapkričio vidurio VVT darbuotojų atlyginimą kelti 10 proc. Bet nebuvo sutarta dėl reikalavimo įtraukti darbo apmokėjimo sistemą į kolektyvinę sutartį.
 
Šiuo metu streikuojančių darbuotojų sąraše – 489 darbuotojai. 
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2022.12.06; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *