Vokietijos ambasadorė pripažino klaidas santykiuose su Rusija


Tinginys ramiai miega. Slaptai.lt foto

Vašingtonas, gruodžio 5 d. (dpa-ELTA). Vokietijos ambasadorė Jungtinėse Valstijose Emily Haber pripažino Berlyno klaidas santykiuose su Rusija pastaraisiais metais. Kelis dešimtmečius gerėję santykiai su Maskva sustiprino Vokietijos manymą, kad abipusė priklausomybė lems stabilumą, skaidrumą ir galiausiai sisteminius pokyčius, rašė diplomatė pirmadienį laikraštyje „The Washington Post“ paskelbtame straipsnyje. Tačiau tai esą buvo klaida.
 
„Mes ignoravome perspėjimo signalus ir savo sąjungininkų bei partnerių kritikos nevertinome taip rimtai, kaip turėjome – ypač dėl „Nord Stream 2“ dujotiekio geopolitinių padarinių“, – teigė ji.
 
R. Haber pabrėžė: „Visa tai dabar baigėsi“. Vokietija virtinėje sričių ėmėsi griežtai naujo kurso, pavyzdžiui, dėl didėjančios nepriklausomybės nuo rusiškos energijos, ginklų eksporto Ukrainai ar ženklaus gynybos išlaidų didinimo. Svarbu pažymėti , „kaip toli per tokį trumpą laiką nuėjo Vokietija“, rašė ambasadorė. Šis pokytis esą yra „realus ir ilgalaikis“. Ir šis pokytis stiprina ir taip jau glaudžius santykius su Vokietijos sąjungininkais, pirmiausiai – su JAV.
 
JAV vyriausybė pastaraisiais metais griežtai kritikavo Vokietijos dalyvavimą „Nord Stream 2“ projekte – dėl to ilgai tvyrojo nepasitenkinimas tarp Berlyno ir Vašingtono. Dujotiekis buvo nutiestas, kad juo rusiškos dujos galėtų tiesiogiai tekėti į Vokietiją. JAV primygtinai įspėjo Vokietiją netapti priklausomai nuo rusiškų dujų.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.12.06; 07:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *