Kaip rašo Vokietijos Tageszeitung, Prahoje Vaclovo Havelo oro uoste nutiko įvykis, kuris labai tiktų kokiam nors aštraus siužeto filmui.
Paskutiniu momentu Čekijos finansų ministras Miroslavas Kalousekas kartu su savo kolega užsienio reikalų ministru Karelu Švarcenbergu bandė sustabdyti Rusijos verslininko Aleksejaus Torubarovo deportavimą į tėvynę. Tam politikai griebėsi netradicinių metodų, sakoma toliau: oro uosto darbuotojai gavo nurodymą užtverti lėktuvų pakilimo/nusileidimo juostą degalų pilstymo mašina.
Esmė tokia, pabrėžia leidinys, kad vietinė teisingumo ministerija per klaidą uždegė žalią šviesą verslininko deportavimui, nors prieglobsčio suteikimo jam klausimas dar nebuvo galutinai išspręstas ir Čekijos valdžia turėjo rimto pagrindo nerimauti dėl jo gyvybės.
Juk Rusijoje, pabrėžia Tageszeitung, „Volgogrado restoranų savininkas A.Torubarovas įsivėlė į konfliktą su FSB ir organizuotomis nuskalstamomis grupuotėmis, padavęs juos į teismą, kaltindamas korupcija ir pinigų prievartavimu“. „Vyriausybė žinojo, kad išduodami A.Torubarovą Rusijai, jie pasmerkia jį mirčiai“, – cituoja Čekijos Lidove Noviny savo artimą vyriausybiniams sluoksniams šaltinį.
Tačiau net nepaisant asmeninio ministrų įsikišimo, deportacija įvykdyta. Liudytojai sako, kad „rusai taip nenorėjo grąžinti verslininko atgal, kad vos neprieita iki susišaudymo“, ir po to čekai atsitraukė. Šiuo metu, pažymi leidinys, toliau verslininko likimas nežinomas.
O štai kitam Rusijos piliečiui – djakonui Sergejui Baranovui – žymiai geriau pasisekė. Dvasininkas, persekiojamas tėvynėje už tai, kad užsistojo kalinčias Pussy Riot grupės dalyves, gavo Čekijoje prieglobstį, nors dabar daugelis ir būgštauja, kad tas žingsnis privers suabejoti premjero Petro Nečiaso sėkme derybose su Rusija dėl Rusijos firmų dalyvavimo modernizuojant atominę elektrinę Čekijoje, Temeline.
Šaltinis: Tageszeitung
2013.06.03