„Kas pavogė Džono Kenedžio smegenis?“ – kelia klausimą Amine Saner leidinio "The Guardian" puslapiuose.
Tai – paslaptis nuo 1966 metų, kai buvo pastebėta, kad žuvusio prezidento smegenys, išimtos per skrodimą, dingo. Konspirologų nuomone, tai įrodo, jog Džonas Kenedis buvo nušautas ne Li Osvaldo iš užpakalio, o iš priekio, rašo straipsnio autorė.
Kita teorija ne tokia pikantiška: kad prezidento smegenis paėmė jo jaunesnysis brolis Robertas, „galimas dalykas, tam, kad nuslėptų liudijimą apie tikruosius prezidento Dž.Kenedžio ligų mastus arba … preparatų, kuriuos vartojo prezidentas Dž.Kenedis, kiekius“, skelbia naujos knygos apie prezidento Kenedžio nužudymą autoriaus Džeimso Suonsono versija.
„Dž.Kenedis – tik vienas iš daugelio žymių žmonių, kurių kūno dalys buvo paimtos geriems ar abejotiniems tikslams“, – pažymi straipsnio autorė.
Po Alberto Einšteino mirties 1955 metais jo smegenys buvo išimtos, didžioji dalis supjaustyta plokštelėmis ir išdėliotos ant šimtų stiklo fragmentų, iš kurių daugelis pasimetė, praneša ji.
„Maskvos Smegenų institute buvo surenkamos ir tyrinėjamos daugelio įžymių Rusijos mokslininkų bei mąstytojų smegenys, triukšmingiausiu atveju – Lenino smegenys“, – sakoma straipsnyje.
Du žmonės pavogė iš kapo Džozefo Haidno (Josefo Haydno) galvą, vadovaudamiesi frenologiniais interesais. Kai buvo skrodžiamas Liudvikas van Bethovenas (Beehowenas), vienas iš gydytojų pasiėmė jo klausos kauliuką, o kai jį ekshumavo, kažkas pasiėmė jo kaukolės fragmentą, rašo Amin Saner.
Žarnos, kaip manoma – Napoleono, buvo saugomos Londone ir buvo sunaikintos per bombardavimus.
„2009 metais buvo rasti Galilėjaus du pirštai ir dantis“, – sakoma straipsnyje. Florencijoje Mokslo istorijos muziejuje, kuris dabar vadinasi Galilėjaus muziejumi, tuo metu jau buvo saugomas kitas Galilėjaus pirštas.
Nuotraukoje: JAV prezidentas Džonas Kenedis.
Šaltinis: "The Guardian"
2013.10.26