Diskusija: Prisiekusiųjų teismai – prabanga ar būtinybė?


Lietuviškųjų teismų procesai visuomenės susidomėjimą sukėlusiose bylose šiandien pasižymi gausybe keistų, logiškai nepaaiškinamų dalykų. Ypač vertinant faktinius bylos duomenis. Toks reiškinys verčia ne tik ieškoti priežasčių, bet ir būdų, kaip derėtų užtikrinti principingai nešališką teismo procesą ir išvengti išankstinių, dažnai tikrovei prieštaraujančių nuostatų, beje, lemiančių teismo sprendimo prieštaravimą bendražmogiškiems logikos ir teisingumo principams.

Faktinių aplinkybių vertinimas ir teisės normų taikymas teismo procesuose privertė pakviesti diskusijai teisininkus, politikus, žurnalistus. Diskusijos tikslas – išsiaiškinti, kaip būtų galima užtikrinti teismo proceso objektyvumą. Galbūt tokio objektyvumo ir teisingumo garantu galėtų tapti prisiekusiųjų teismo įteisinimas ir įtvirtinimas? O gal teisi Prezidentė Dalia Grybauskaitė, paskutiniuoju metu užsimenanti apie teismų pertvarkos ir tarėjų institucijos būtinumą?

2011 m. rugsėjo 7 d. Nacionaliniame Žmogaus teisių gynimo centre (NŽTGC) prie apskritojo stalo diskutuos buvęs ilgametis Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas ir Europos parlamento teisės komiteto narys profesorius Aloyzas Sakalas, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius, buvęs LR Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto narys daktaras Romanas Sedlickas, advokatas Arūnas Marcinkevičius bei visuomenės aktualijų portalo Slaptai.lt žurnalistas Gintaras Visockas.

Diskusijos pradžia: 2011 m. rugsėjo 7 d. (trečiadienį) 15:00 val.

Diskusijos vieta: NŽTGC biure, adresu Žygimantų 10, kabineto Nr. 4, Vilniuje.

2011.09.06

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.