Dominykas Veneris netaps judėjimo prieš tos pačios lyties santuokas „kankiniu“?


Gegužės 21 dieną Paryžiaus Dievo Motinos katedroje nusižudė vienas iš Prancūzijos dešiniųjų radikalų ideologų Dominykas Veneris (Dominque Venner). Kad išvengtų smurto eskalavimo, judėjimo prieš tos pačios lyties santuokas lyderiai turėjo tuo pasinaudoti, idant nutrauktų skatinimą, mano "Le Nouvel Observateur" žurnalistas Tjeri de Kabariu (Thierry de Cabarrus).

Publikacijos autoriaus nuomone, „radikalusis intelektualas“ D.Veneris netaps pirmuoju „Visų manifestacijos“ (Manif pour tous) kankiniu. Maža to, jo poelgis suteikia jau nebeįstengiantiems kontroliuoti judėjimo organizatoriams dingstį atsisakyti kovos, mano apžvalgininkas.

Įstatymą dėl tos pačios lyties santuokas galima sveikinti arba keikti, bet jis jau patvirtintas šalies prezidento ir paskelbtas vyriausybiniame laikraštyje "Journal Officiel". „Man atrodo, kad vaizdinga Dominyko Venerio savižudybė Paryžiaus katedroje gali priversti atsikvošėti tos pačios lyties santuokų priešininkus, pirmiausia katalikų bendruomenę, – tikisi žurnalistas.

Pirmiausia „tiek dešinieji, tiek ir kairieji privalo nedelsiant atsikratyti sąstingio, apėmusio juos po beprotiško poelgio šio ekstremisto, „kuris sugebėjo pasiekti užsibrėžtą tikslą – destabilizuoti Prancūzijos visuomenę“.

Jeigu atidžiai skaitysime D.Venerio tinklaraštį, bus aišku, kad Prancūzijai išgelbėti nuo „iškrypimų“, nuo islamistų ordų antplūdžio pavojaus ir tradicinių institutų – tokių kaip šeima – išniekinimo jam neegzistavo kitokios priemonės, išskyrus radikalias.

„Galima įsivaizduoti, kaip į tą raginimą imtis prievartos žvelgs silpnadvasiai žmonės ir nekontroliuojami susivienijimai, jeigu niekas, nei iš dešinės, nei iš kairės, nepasišaus išnarplioti to beprotiško gesto, kad jį adekvačiai įvertintų“, – perspėja T. de Kabariu.

Gegužės 26 dieną po žygio sostinės gatvėmis judėjimo „Visų manifestacija“ lyderiai Frižid Baržo (Frigide Barjot), Kristin Buten (Christine Boutin) ir jų draugai turi aiškiai išdėstyti savo požiūrį į tragišką D.Venerio žūtį, kad būtų išvengta naujo smurto rato, ragina T. de Kabariu.

Šaltinis: "Le N ouvel Observateur"

O ką mano portalo Slaptai.lt skaitytojai? Publikacijos autorius tvirtina, esą Dominyko Venerio savižudybė Paryžiaus katedroje gali priversti atsikvošėti tos pačios lyties santuokų priešininkus, pirmiausia katalikų bendruomenę. O gal po šios nelaimės pirmiausiai atsikvošėti turėtų tie, kurie dirbtinai, primygtinai, įsakmiai populiarina tos pačios lyties santuokas, neleisdami oponentams turėti priešingos nuomonės?

Nuotraukoje: Dominykas Veneris (Dominque Venner).

2013.06.15

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *