“Ne tik apynasris spaudos laisvei, bet ir mirties civilizacijos pagerbimas”


„СОРАТНИК” 2009`4. Tyrimai parodė, jei žmogus išgeria kasdien daugiau, nei 15 ml spirito, mirtingumas didėja. (Шевченко Н.М. Кардиология. – М., 2004. – С.132). Atlikus meta-analizę 200 tyrimų apie mažų alkoholio dozių naudojimą (apie 25 gr. alkoholio kasdien), rasta, kad išaugo tokių susirgimų skaičius: cirozė, alkoholizmas, viršutinių kvėpavimo, skrandžio, krūtinės organų vėžys, hemoraginis insultas, pankreatitas. Atlikus didelį 44187 meno-pauzėje esančių moterų tyrimą, kurios kasdien vartojo po 20 gr alkoholio kasdien, krūties vėžio rizika padidėjo 28%. Kasdieninis net 10 gr. alkoholio priėmimas sukelia kancerogeninį efektą. Po alkoholio pavartojimo kraujyje padidėja katecholaminų koncentracija (adrenalinas, noradrenalinas)… Aluje ir vyne yra tiramino, kuris turi hipertenzinį (t.y. padidinantį arterinį spaudimą) poveikį.

Štai ir pasirodo, kad mažų alkoholio dozių nauda, apsaugant nuo aterosklerozės, neįrodyta. Ir akivaizdu, kad mažos alkoholio dozės didina gyventojų sergamumą ir mirtingumą. Tarp kitko, kažką teigiamo galima rasti ir kitų narkotikų, kaip kokaino, heroino vartojime, bet laimei, valstybė neskatina tokių paieškų.

Alkoholinis apsvaigimas liudija apie smegenų žievės ląstelių žūtį dėl hipoksijos, kurią sukelia dėl alkoholio nuodų veikimo susidarę mikro trombai. Todėl rekomenduoti vartoti nuodus, kad apsisaugoti nuo aterosklerozės, bet prarasti intelektą, yra neprotinga. PSO gydytojai, priešingai mūsiškiams, nerekomenduoja dėl aterosklerozės prevencijos naudoti alkoholį.

Dar pavyzdžiu rodomi prancūzai, kurie beveik neserga ateroskleroze. Bet toks pats mažas sergamumas ir kitoje Viduržemio jūros pusėje pas arabus, kurie visai nevartoja alkoholio. Prancūzai jau prarado išlikimo instinktą ir jų vaikų darželiuose tik trečdalis prancūzų, kiti yra arabų, juodaodžių, azijatų vaikai. («Аргументы и факты». – 2002. – №16. – С.20) Tad ar reikia iš jų imti pavyzdį? Rekomenduoti gerti alkoholį mažomis dozėmis, ypač vyną ar alų, yra neatsakingumas, turintis komercinę ar politinę prasmę ir skirtas griauti sveikatą, šeimas ir valstybes. Gyd., МSА prof. Viktoras Ivanovičius Grinčenko, antismoking@yandex.ru, (905) 684-18-75, г. Елец, Липецкой обл. Literatūra: „СОРАТНИК” 2009`4

***
Delfi.lt 2009 10 01. Po ne vienerius metus trukusių diskusijų kaimo turizmo sodybas valdantys ūkininkai ateityje gali turėti galimybę virti iki 65 laipsnių stiprumo naminę degtinę ir ja vaišinti savo svečius. Tai numatančias Alkoholio kontrolės įstatymo ir Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisas ketvirtadienį pradėjo svarstyti Seimas. „Manau, kad ši diena gali tapti pati juodžiausia šio parlamento diena žinant, kokias pasekmes šie svarstomi projektai gali sukelti. Svarbiausia, kad mes tai darome tuo laiku, kai praėjusios kadencijos parlamentas priėmė įstatymų projektus, kurie davė labai gražius rezultatus – alkoholinių toksinių poveikių sumažėjo 25,5 proc., ūminių alkoholinių toksikacijų – 43,2 proc., – griežtesnių įstatymų pataisų naudą vardijo A. Matulas.
„Ačiū liberalams, visa tauta prasigėrusi, o jūs siūlote tokius dalykus krizės metu. Man labai liūdna, kodėl toks klausimas įtrauktas į darbotvarkę prieš Nacionalinės sveikatos tarybos ataskaitą“, – kolegai antrino ir nusivylimo neslėpė A. Matulo kolegė Vida Marija Čigriejienė.

***
lrytas.lt 2009-10-01 Nacionalinės sveikatos tarybos pirmininkas Juozas Pundzius pristatė Nacionalinės sveikatos tarybos metinį pranešimą apie Lietuvos žmonių sveikatą ir lėtinių neinfekcinių ligų kontrolės klausimus. Šių metų pradžioje Lietuvoje gyveno 3 mln. 358 tūkst. gyventojų. Lietuvos populiacija, kaip ir visame pasaulyje, senėja. Susirūpinimą kelia demografiniai rodikliai, tai daugelį metų mažėjantis natūralus gyventojų prieauglis, kuris 2007 m. buvo net minus 3,9. 2008 metais šis rodiklis pagerėjo ir tūkstančiui gyventojų mes netenkame kasmet jau tik 2,6. Beveik per 30 metų nutukimas padidėjo tris kartus. Gyventojų atsakomybę už savo sveikatą po truputį didina daugelis šalių. Ženkliai didinami sveikatos draudimo tarifai asmenims, žalojantiems savo sveikatą rūkymu, alkoholiu, narkotikais, diegiami papildomi mokesčiai savo sveikata nesirūpinantiems žmonėms.

***
Delfi.lt 2009 10 01 Neseniai atlikto tyrimo išvadose teigiama, kad besilaukiančių moterų, kurios rūko nėštumo metu, vaikams kyla didesnė rizika, kad išsivystys psichozės simptomai, tokie kaip haliucinacijos, skelbia BBC. Didžiojoje Britanijoje ištyrus 12 m. vaikus paaiškėjo, kad tie vaikai, kurių motinos jų besilaukdamos rūkė, 20 proc. dažniau kentė nuo šių problemų. Šis ryšys buvo 84 proc. ryškesnis, jei besilaukianti mama surūkydavo dvidešimt ar daugiau cigarečių per dieną.

***
Berlynas 2009 09 30 (LSN) – Praėjusį šeštadienį, rugsėjo 26 d. Berlyne nuo Rotušės iki Šv. Hedvigo katedros įvyko 1300 žmonių demonstracija už gyvybę. Tikslas, kad pasibaigtų abortų holokaustas. Žmonės rankose laikė 1000 baltų medinių kryželių, kaip protestą prieš abortus. 1000 kryžių simbolizavo kasdien Vokietijoje nužudomus 1000 negimusių vaikų. Vokietijoje abortas techniškai nelegalus pagal konstituciją. Tačiau 1995 m. parlamentas panaikino bausmes už 1 trimestro abortą. Pagal naują įstatymą, moteris prieš abortą privalo išklausyti konsultaciją ir informaciją, kad vaikas turi teisę į gyvenimą. Žygį organizavo Bundesverband Lebensrecht. Pernai dalyvavo 800. Kartu dalyvavo Zalcburgo vysk. pagalbininkas Andreas Laun ir liuteronų vysk. Hans-Jörg Voigt. Sveikinimą atsiuntė Berlyno kardinolas Georg Sterzinsky ir liuteronų vysk. Wolfgang Huber. Kalbą pasakė EP narys vokietis Martin Kastler. Jis citavo motiną Teresę, sakydamas, kad abortas nužudo du: vaiką ir motinos sąžinę. Gyvybės rėmėjams kontra demosntravo 400 kairiųjų. Pasak „Die Tagespost,” abortistai nešvankiai šaukė ant gyvybės gynėjų, laikė pripūstus prezervatyvus ir seksualinio pasitenkinimo įrankius. Kai kurie net atiminėjo kryžius ir mėtė juos į upę. Katedroje vyko ekumeninės pamaldos.

***
IŠMIRŠTANTI LIETUVA, BNS, Alfa.lt 2009-09-30 2009 metų pradžioje Lietuvoje pagyvenusių žmonių skaičius viršijo vaikų iki 18 metų amžiaus skaičių. Statistikos departamento duomenimis, 2009-ųjų pradžioje Lietuvoje gyveno 692,6 tūkst. 60 metų ir vyresnių žmonių, tuo metu gyventojų iki 18 metų amžiaus skaičius siekė 653,7 tūkst.

***
ŽENEVA, 2009 09 29 (LSN)  – Seksualinio išnaudojimo krizė JAV katalikų bažnyčioje buvo ne pedofilija, o homoseksualų jaunuolių išnaudojimas, sakė Vatikano atstovas JTO Ženevos skyriuje arkivysk. Silvano Tomasi. Ephebophilia yra homoseksualų potraukis jaunuoliams ir tai tiksliau, nei pedofilija. 81% aukų buvo jaunuoliai. Arkiv. Tomasi atsakė į kritiką, apie apsivalymą savo namuose, sakydamas, kad seksualinio išnaudojimo problema plačiai paplitusi ir tarp protestantų, ir tarp žydų religinių bendruomenių. 

***
ŽENEVA, 2009 09 29 (LSN)  – Per JTO Žmogaus teisių tarybos susitikimą Ženevoje, Kanada, JAV, Brazilija ir ES bando primesti „UN International Guidelines on HIV/AIDS and Human Rights”. Šį dokumentą parengė UNAIDS ir UN žmogaus teisių komisaras. Jame vyriausybės raginamos legalizuoti abortus, tos pačios lyties sąjungas, panaikinti įstatymus ir bausmes prieš neištikimybes, prostituciją, sodomiją;  ragina įvesti atvirą seksualinį ir homoseksualinį vaikų švietimą, įvesti baudas pasisakantiems prieš homoseksualinius santykius. Islamo valstybės tokį dokumentą vadina įžeidžiančiu.

***
Delfi.lt 2009 09 28 Prieš gerą mėnesį jaunimo grupė JUST keliuose interneto portaluose atliko jaunuolių nuo 15 metų apklausą, kurios tikslas buvo išsiaiškinti paauglių elgesį ir stereotipus, susijusius su lytiniais santykiais bei kontracepcija. Didžiausią dalį respondentų sudarė 15-19 metų paaugliai (63,99 proc.). 66 proc. visų respondentų teigia turėję lytinių santykių. Lyginant paauglystės laikotarpiu aktualias baimes nustatyta, kad jaunuoliai labiausiai bijo neplanuoto nėštumo (60 proc.) ir lytiškai plintančių infekcijų (50 proc.). 29,5 proc. paauglių bijo draugo išdavystės, 24 proc. – vienatvės, 23 proc. – nelaimingos meilės.
Nors neplanuotas nėštumas – pakankamai didelė grėsmė, pirmų lytinių santykių metu nesisaugojo net 33 proc. jaunuolių.
„Statistikos departamento duomenimis, kasmet Lietuvoje iš viso atliekama apie 10 tūkst. abortų. Kasmet nėštumą savo noru nutraukia per 870 paauglių. Pastaruosius šešerius metus abortų skaičius tarp nepilnamečių nemažėja. Taip pat apie 1000 merginų iki 18 metų kasmet gimdo“, – teigė Pasak Lietuvos šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacijos vadovė Esmeralda Kuliešytė. Paskutiniai duomenys rodo, kad pasaulyje, kaip ir Lietuvoje, daugiausiai abortų atliekama 20–24 metų moterims. Pasak E. Kuliešytės, 2005-2006 m. 25 proc. 15 metų berniukų ir 12 proc. to paties amžiaus mergaičių nurodė jau turėję lytinių santykių. P.S. Kontracepcijos dienai surengtoje spaudos konferencijoje kontracepcijos pramonės atstovės labiausiai apgailestavo, kad negali vaikų iki 16 m. konsultuoti ir pripiršti kontraceptikų be tėvų žinios.

***
KATOVICAI, LENKIJA, 2009 09 25 (LSN) – Popiežiaus Jono Pauliaus II sekretorius, Krokuvos arkivyskupas kardinolas Stanislaw Dziwisz pasmerkė trečiadienio teismo sprendimą, kuris įsakė katalikiškam laikraščiui atspausdinti apgailestavimą už abortų baisumo prilyginimą nacių holokaustui. Kardinolas prisijungė prie daugybės Lenkijos bažnyčios ir politikos lyderių, pasmerkusių teismo sprendimą. Kartu buvo paskirta ir $11 000 bauda Katovicų arkivyskupijai ir laikraščio Gosc Niedzielny redaktoriui kun. Marek Gancarczyk. Kardinolas sakė, kad nuliūdo ir netikėjo gavęs tokį teismo sprendimą, kai triumfavo mirties civilizacija. Toks verdiktas sugrąžino į praeitį, kai už tiesos žodį reikėjo mokėti teismo verdiktais. Reiškiu pilną solidarumą su kun. Marek Gancarczyk ir jo rūpesčiu apginti žmogaus gyvybę, sakė kardinolas. 2007 spalio mėn. vedamuoju straipsniu kun. Gancarczyk pasmerkė Europos Žmogaus teisių sprendimą, įpareigojantį Lenkijos vyriausybę sumokėti Alicja Tysiac 25 000 eurų dėl jos dukros ,,klaidingo gimimo“. 
Katovicų arkivyskupas Zimon  apie teismo sprendimą sakė: ,,tai rodo ne tik apynasrį spaudos laisvei, bet ir mirties civilizacijos pagerbimą.“ 

***
Respublika.lt 2009 09 25 Parlamentaras Petras Auštrevičius nori panaikinti atsakomybę už kurstymą emigruoti. Matyt, dar per daug žmonių liko Lietuvoje.

***
KIRKSVILLE, Missouri, 2009 09 23 (LifeSiteNews.com) – American Life League’s Stop Planned Parenthood Project (STOPP) švenčia dar vieną pergalę. Kirksville, Misūryje užsidarė dar vienas abortariumas. Tri-Rivers Planned Parenthood paskelbė, kad 38 m. veikęs užsidaro lapkričio 14 d. dėl klienčių ir paramos stokos. STOPP direktorė Rita Diller spaudos konferencijoje sakė, kada žmonės sužino tiesą apie Planned Parenthood, jie nustoja aukoti.

PRO VITA©  ŽINIOS Nr. 44

Gintaro Visocko nuotr.

2009.10.18

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *