Estija prieštarauja


Estijos teisės kancleris Indrekas Tederis prieštarauja tam, kad būtų mokoma privačiose mokyklose užsienio kalbomis, tarp jų – rusų kalba.

Taip pirmadienį pranešė jo kanceliarija.

Parlamentui skirtame siūlyme jis išdėstė nuomonę, kad galiojantis šalyje įstatymas “Dėl privačios mokyklos” neatitinka įtvirtintos Konstitucijoje kiekvieno žmogaus teisės gauti išsilavinimą estų kalba. Mat leidžia valstybei ir vietos savivaldybėms steigti privačias mokyklas, kurios pačios gali pasirinkti mokymo kalbą.

Kancleris taip pat pažymi, kad “pagal Konstitucijos logiką, išsilavinimo suteikimo tikslas yra ne tik asmeninė nauda, bet valstybės funkcionavimas platesne prasme”.

I. Tederis mano, kad “remiantis Pagrindiniu įstatymu, valstybė turi teisę ir privalo užtikrinti kiekvienam išsilavinimą estų kalba tiek, kad kalba, kaip įrankis, padėtų organizuoti savo asmeninį gyvenimą ir visuomenės gyvenimą”.  

2010-aisiais metais Estijos parlamentas priėmė įstatymą “Dėl pagrindinės mokyklos ir gimnazijos”, pagal kurį mokymas vyksta daugiausia estų kalba, bet, vyriausybei leidus, gali būti padaryta šios taisyklės išimčių.

Pagal INTERFAX pranešimą.

2012.07.04

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.