Ežerų pakrantės – jau nebe ežerų pakrantės


Gerbiamieji, ką tik sužinome apie eilinį lietuvišką stebuklą. Judėjimas viešino Balčio ežero (buvusio ornitologinio draustinio šalia Pilaitės) tragediją.

Draustinis buvo įkurtas po dabartinio judėjimo “Už gamtą” vadovo A.Knystauto ir jo mokslinio darbo vadovo profesoriaus R.Kazlausko teikimo Gamtos apsaugos komitetui sovietiniais laikais. Vadovas K.Giniūnas palankiai įvertino gamtosauginę inicityvą. Ežerą, esantį praktiškai Vilniaus mieste, teko paskelbti ornitologiniu draustiniu. Dėl gausybės ten perinčių retų paukščių.

Dabar – nepriklausomybės laikais – situacija kita. Draustinis panaikintas, nes žemė aplink per daug vertinga. Grubiai užstatyta, o pats ežeras verčiamas bala. Ežere peri didieji ir mažieji baubliai (Europinės svarbos paukščiai), nendrinės lingės, švygždos, ilgasnapės vištelės, perkūno oželiai, remezos, daugybė nendrinukių ir krakšlių.

Judėjimas „Už gamtą“ bei Lietuvos žaliųjų judėjimas kreipė dėmesį dėl Balčio užstatymo. Dabar atkeliavo paaiškinimas, jog ežero riba – ne jo krantai. Tai paslaptinga linija, esanti vandens telkinio viduryje. Nes ten auga nendrės. O realiame krante galima daryti, ką nori.

Šis absurdiškas siūlymas bus svarstomas Aplinkos ministerijoje liepos 5-ąją 08.30 rytoj. Kadangi judėjimas apie tai sužinojo tik prieš svarstymo išvakarėse, informuojame taip vėlai. Manome, kad turėtų būti įdomu: ežerų pakrantės – jau nebe ežerų pakrantės.

Nuotraukoje: pranešimo autorius gamtininkas Algirdas Knystautas.

2011.07.05

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *