Kauno apygardos teismo teisėja Regina Cemnolonskienė retai tenkina žurnalistų prašymus


Šių metų liepos 4-ąją portale Slaptai.lt buvo paskelbtas žurnalisto Gintaro Visocko straipsnis “Kauno apygardos prokuratūra siekia kur kas griežtesnės bausmės”.

Publikacijoje, be kita ko, rašoma, jog Kauno Apygardos teismo teisėja Regina Cemnolonskienė neleido žurnalistui G.Visockui susitikti su kaltinamaisiais čečėnų jaunuoliais – Muradu Utsajevu, Ali Latajevu ir Halidu Temiralijevu.

Teisėjos motyvas lyg ir suprantamas – kad nebūtų pakenkta objektyviam bylos tyrimui. Mat šios teisėjos nuosprendį Kauno apygardos prokuratūra apskundė apeliacinėms instancijoms.

Tačiau šiandien portalas Slaptai.lt sulaukė informacijos, kad ši teisėja nebe pirmą kartą neleidžia žurnalistams susitikti su kaltinamaisiais. Štai keli paskutiniai faktai. 2010-11-08 Kaune lankėsi žymūs užsienio žurnalistai: Arkadijus Babčenko (Novaya gazeta), Dmitrijus Florinas ( Rusijos interneto portalas «Caucasian Knot») ir Oksana Čelyševa (Suomijos interneto portalas www.voima.fi).

2010-11-09 teisėjai Reginai Cemnolonskienei buvo pateikti oficialūs prašymai susitikti su kaltinamaisiais Murad Utsaev ir Ali Lataev. Telefonu buvo atsisakyta suteikti leidimus susitikti su kaltinamaisiais.

Buvo žadėta atsiųsti motyvuotus atsakymus žurnalistų nurodytais adresais.

Atsakymą be aiškių motyvų gavo tik Arkadijus Babčenka. Navaya gazeta žurnalistui nebuvo leista susitikti su kaltinamaisiais Murad Utsaev ir Ali Lataev.

Dmitrijus Florinas ir Oksana Čelyševa atsakymų negavo. Paskambinus teisėjai R.Cemnolonskienei, teisėja paaiškino, kad pateiktuose prašymuose nebuvo nurodyti redakcijų adresai, todėl ji neatsakė į likusius laiškus. Be to, teisėjai sukėlė įtarimų žurnalistų įgaliojimai. Ar tikrai žurnalistai buvo komandiruoti redakcijų rengti straipsnius šia tema? Galima tik tiek pakomentuoti, kad Oksana buvo komandiruota Suomijos leidinio Voima. Vertimas iš anglų kalbos buvo pateiktas Kauno apygardos teismo raštinei. Arkadijus ir Dmitrijus pateikė savo žurnalistų pažymėjimų kopijas ir rašytinius prašymus.

Taip pat susitikti su Ali Lataevu leidimo yra prašęs Suomijos čėčėnų diasporos atstovas Khuseyn Chabaev. Belkis Mustieva, Šeimos vaikų namų „Rodnaya semya” (Gimtoji šeima) auklėtinė, taip pat negavo leidimo susitikti su Murad Utsaev.

Palyginimui galima pateikti tokią informaciją: 2010-03-21 Kauno apygardos teismas buvo suteikęs leidimus Suomijos kino režisieriui Aki Kaurismiaki ir žurnalistėms Oksanai Čelyševai bei Anu Harju susitikti su Kauno tardymo izoliatoriuje kalinamais Chadižat ir Maliku Gatajevais, oficialiais šiandien kaltinamų čečėnų jaunuolių globėjais. Susitikimas truko daugiau nei 6-ias valandas. Leista su K. ir M.Gatajevais susitikti ir žurnalistui Gintarui Visockui.

2009-06-29 dieną videostudija „SLAPTAI” gavo oficialų Kauno apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko Algimanto Smolsko pasirašytą raštą, kuriame teigiama, jog žurnalistui Gintarui Visockui taip pat leista pasimatyti su nuteistaisiais Khadizhat Gataeva ir Malik Gataev. Oficialiame Kauno apygardos teismo laiške tvirtinama: „vadovaujantis Lietuvos Respublikos Suėmimo vykdymo įstatymo 17 straipsnio 1 dalimi, kuriame nurodyta, jog teismo, kurio žinioje yra baudžiamoji byla, rašytiniu sutikimu suimtieji turi teisę susitikti su žurnalistais. Todėl sutinkame Gintarui Visockui, videostudijos „SLAPTAI” direktoriui, leisti pasimatyti su nuteistaisiais Khadizhat Gataeva ir Malik Gataev”. Žurnalistas Gintaras Visockas nufilmavo daugiau nei pusantros valandos interviu su Kaune kalinčiais Grozno angelais.

Žodžiu, Kauno apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėja R.Cemnolonskienė ne tokia palanki žurnalistams kaip Kauno apygardos teismo baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas teisėjas Algimantas Smolskas.

Nuotraukoje: Kauno apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėja Regina Cemnolonskienė, neleidusi žurnalistui Gintarui Visockui susitikti su kaltinamais čečėnų jaunuoliais.

2011.07.05

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *