FTB prisipažįsta nepajėgianti apsiginti nuo programišių


JAV Federalinio tyrimų biuro (FTB) kompiuterinio saugumo skyriaus vadovas Shawnas Henry pareiškė, kad jie nesugeba pasipriešinti programišiams. Jis pažymėjo, kad kova su kibernetiniais nusikaltėliais neįmanoma, nes programišiai yra itin talentingi, o apsaugos priemonės – pernelyg silpnos, kad pajėgtų juos sustabdyti.

“Mes pralaimime”, – sakė S. Henry. Artimiausiu metu jis ruošiasi palikti FTB, kuriame dirbo daugiau nei 20 metų. Jis taip pat pabrėžė, kad kompanijoms būtina kardinaliai keisti požiūrį į kompiuterinių tinklų saugumą. Pernelyg daug kompanijų nesupranta, kaip jos rizikuoja dėl pažeidžiamų kompiuterinių tinklų naudojimo.

Tačiau JAV strateginių ir tarptautinių tyrimo centro vyriausiojo mokslinio darbuotojo Jameso Lewiso nuomonė kiek kitokia: “Iš tikrųjų aš esu optimistiškesnis. Manau, kad mes pralaimėjome tik mūšio pradžią.“

Tuo tarpu Europos Komisija ketina suformuoti specializuotą centrą, kuris užsiims kova su kibernetiniu nusikalstamumu. Manoma, kad naujoji struktūra įeis į Europolo sudėtį. Pagrindiniai naujos struktūros uždaviniai – informacijos pasikeitimo tobulinimas ir nacionalinių tarnybų koordinacija kovoje su organizuotu tarptautiniu nusikalstamumu.

Europos Komisija pažymi, kad stambios kibernetinės atakos pastaraisiais metais tapo tokios sudėtingos ir gerai suplanuotos, kad kelia grėsmę svarbiausioms finansinėms sistemoms. Iš pradžių kovos su kibernetiniu nusikalstamumu centras sutelks pastangas kovai su bankiniu sukčiavimu ir machinacijoms mokėjimo kortelėmis. Kol kas neskelbiama, kada naujoji struktūra pradės darbą.

Parengta pagal www.Itbaze.lt ir www.europa.lt pranešimus.

2012.04.05

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *