G. Landsbergis įspėja dėl gegužės 9-osios


Gabrielius Landsbergis. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio teigimu, artėjant gegužės 9-ajai, kai Rusijoje įprasta paminėti pergalę Antrajame pasauliniame kare, Vakarai privalo būti pasiruošę galimoms Kremliaus provokacijoms. Dėl šios priežasties, akcentuoja jis, būtina kalbėti apie griežtesnes sankcijas ir didesnę paramą prieš Kremliaus karą kovojančiai Ukrainai.
 
„Artėjant gegužės 9-ajai, jis (V. Putinas – ELTA) vienaip ar kitaip surengs savo paradą, net jei jis bus ant Mariupolio ar kito miesto pelenų.
 
Todėl mes privalome pirmiausia būti pasiruošę psichologiškai, o antra, privalome ruoštis naujoms sankcijomis ir dar didesnei pagalbai Ukrainai. Nors su Vakarų parama ukrainiečių lauke buvo keletas pergalių, kol kas dar niekas nelaimėta“, – antradienį vakare „Deutsche Welle“ (DW) kalbėjo G. Landsbergis.
 
Ministras dar kartą pažymėjo, kad Kremliaus sukeltą karą Ukrainoje galima užbaigti tik nugalėjus putinizmą. Kitu atveju, akcentuoja jis, gali laukti „ilga geopolitinė žiema“.
 
„Pasaulis niekaip negrįš į bent kokį normalumą, kol jame vis dar egzistuoja putinizmas. Kalbu ne tik apie lyderį, kuris išlaiko sistemą, ne tik apie jo sukeltą karą prieš Ukrainą. Kai tai baigsis, nereiškia, kad pasaulis sugrįš į normalumą, todėl turime būti pasiruošę ilgai geopolitinei žiemai“, – pridūrė ministras.
 
ELTA primena, kad Europos Komisijai (EK) antradienį pasiūlius naują sankcijų Rusijai paketą, kuris apimtų anglių importo draudimą ir neleistų Rusijos laivams įplaukti į Europos uostus, G. Landsbergis teigė nusivylęs, kad siūlomame sankcijų pakete neatsirado draudimo naftos importui iš Rusijos.
 
Taip pat EK siūlo išplėsti asmenų sąrašą, kuriems taikomos sankcijos, bei sankcijas dar keturiems svarbiems Rusijos bankams, įskaitant antrą pagal dydį šios šalies banką VTB.
 
Rugilė Augustaitytė (ELTA)
 
2022.04.06; 10:34
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *