Gintautas Paluckas: tai stuburo neturėjimas ir oportunizmas


Gintautas Paluckas. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Socialdemokratų partijos lyderis Gintautas Paluckas teigia, kad partijų pareikštas palaikymas kandidatams į prezidentus, jokios įtakos rinkėjui neturi. Pasak jo, tiek „valstiečiai“, tiek „socdarbiečiai” bei liberalai, pareiškę palaikymą Gitanui Nausėdai, įsivarė save į kampą, nes kandidato vertybės visiškai nesutampa su partijų kryptimis. G. Paluckas tokį partijų pareikštą palaikymą vadina oportunizmu bei stuburo neturėjimu.
 
„Pirmiausia, ką tai pasako apie Liberalų sąjūdį, kuomet jie paėmė ir parėmė kandidatą, kurio pažiūros labai tradicionalistinės, o patys liberalai ilgą laiką jojo ant žmogaus teisių arkliuko per visus frontus. Tai kaip tai vertinti? Oportunizmas. Pažiūrėkime, ką tai sako apie „valstiečius“. Jų lyderis lygiai prieš tris savaites teigė, kad, kas balsuos už G. Nausėdą, tas tegul nedrįsta balsuoti už „valstiečių“ kandidatus EP. Kaip tai suprasti, kuomet viskas pasikeičia 180 laipsniu kampu per tris savaites, aš jau nešneku apie kitus pareiškimus. Tai rodo, kad politinė jėga neturi jokio stuburo ir vertybių. Visiškas oportunizmas, siekiant trumpalaikės naudos, sekant vėjo kryptį“, – „Žinių radijui“ teigė G. Paluckas.
 
G. Paluckas atsakė ir į Gedimino Kirkilo kritiką, kad LSDP, neparemdami nė vieno kandidato, bijo prisiimti atsakomybę. Pasak G. Palucko, skirtingai nei kitos partijos, LSDP turi socialdemokratišką kryptį bei vertybes, kurios neatitinka nė vieno kandidato pozicijų, todėl, tvirtino jis, jo vedami socialdemokratai ir išliko neutralūs kandidatų į prezidentus atžvilgiu.
Mes tikrai nevengiame atsakomybės, abu kandidatai save pristato centro dešinės kandidatais. I. „Šimonytės ekonominis modelis – liberalus, ir debatuose tai išryškėjo. G. Nausėdos pažiūros labai tradicionalistinės, ir mūsų progresyviam sparnui, kuris pasisako už žmogaus teisias, tai ypatingai kliūna (…) mūsų rinkėjų lūkesčiai yra absoliučiai kiti. Jie nori tvirtos, europietiškos, socialdemokratiškos partijos“, – teigė jis.
 
ELTA primena, kad ketvirtadienį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) valdybos posėdyje priimtas sprendimas Prezidento rinkimuose remti ekonomistą Gitaną Nausėdą.
 
Gana aiškius apsisprendimus jau yra pateikusios kitos parlamentinės partijos.
 
Tvarkos ir teisingumo pirmininkas Remigijus Žemaitaitis taip pat tikino, kad „formalaus partijos sprendimo dėl remiamo kandidato Prezidento rinkimuose tikriausiai nebus“. Jo teigimu, patys skyriai turės apsispręsti, kurį kandidatą labiau palaiko Prezidento rinkimuose.
 
Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos lyderis Valdemaras Tomaševskis jau anksčiau yra teigęs, kad partija nebus linkusi pareikšti paramos kandidatams.
 
„Mes to nepraktikuojame, kadangi tai būtų nesąžininga rinkėjų atžvilgiu. Turgus mums nepriimtinas. Mes paramos nedaliname, manau, kad žmonės patys žino, už ką balsuoti“, – Eltai yra sakęs V. Tomaševskis.
 
Lietuvos socialdemokratų darbo partijos pirmininko Gedimino Kirkilo nuomone, valdybos sprendimas bus remti G. Nausėdą.
 
Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas Eltai teigė, kad formalaus partijos sprendimo dėl remiamo kandidato Prezidento rinkimuose nėra. Jo teigimu, valdyboje vyko balsavimas, ir dauguma pasitikėjimą pareiškė ekonomistui G. Nausėdai, bet, pasak pirmininko, tai tik patariamoji valdybos nuomonė liberalių pažiūrų žmogui.
 
Socialdemokratų partijos lyderis Gintautas Paluckas Eltai sakė, kad LSDP nepalaikys nė vieno kandidato.
 
ELTA primena, kad pirmąjį rinkimų turą laimėjo I. Šimonytė, surinkusi 31,31 proc. balsų. Antrasis, nedaug nusileidęs laimėtojai, liko G. Nausėda su 30,94 proc. rinkėjų palaikymu. Antrasis Prezidento rinkimų turas bei EP rinkimai vyks gegužės 26 d.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.05.24; 00:59
print