JAV specialiosios tarnybos: Kremlius susijęs su Aleksandro Litvinenkos nužudymu


JAV Nacionalinio saugumo agentūra perėmė pagrindinių įtariamųjų buvusio Rusijos specialiųjų tarnybų bendradarbio Aleksandro Litvinenkos nužudymu susirašinėjimą ir pateikė faktų, liudijančių, kad Rusijos vyriausybė susijusi su jo žūtimi.

Apie tai rašoma straipsnyje, išspausdintame Didžiosios Britanijos laikraštyje The Telegraph, praneša Laisvės radijas.

Leidinyje rašoma, kad „Amerikos specialiųjų tarnybų bendradarbiai turi savo žinioje pranešimų, kuriuos pagrindinės figūros Londone ir Maskvoje išsiuntė elektroniniu paštu tuo metu, kai buvo nunuodytas Litvinenka“.

Pranešama, kad tie įrodymai pateikti Britanijos valdžiai, tačiau jų negali priimti Britanijos teismas.

Litvinenkos našlė Marija kreipėsi į NSA, prašydama atskleisti susirašinėjimo turinį, pabrėždama, kad tie įrodymai turi būti perduoti buvusiam teisėjui Robertui Ouenui, kuris pirmininkaus teismui per klausymus nagrinėjant Litvinenkos mirties bylą iš esmės. Klausymai prasidės Londono Aukštajame Teisme sausio 27 dieną.

Priminsime, kad buvęs Rusijos specialiųjų tarnybų bendradarbis Aleksandras Litvinenka mirė Londone 2006 metų lapkritį, nunuodytas radioaktyviuoju poloniu.

Litvinenkos verslo partneris tvirtina, kad buvęs FSB karininkas buvo nužudytas, nes turėjo kažkokį slaptą dosjė apie Kremlių. Maskva tuos kaltinimus visada neigė. Prieš mirtį Aleksandras Litvinenka apkaltino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, kad jis susijęs su jo nunuodijimu.

Nuotraukoje: į Vakarus pabėgęs ir ten klastingai nužudytas buvęs Rusijos slaptųjų tarnybų karininkas Aleksandras Litvinenka.

Informacijos šaltinis – Telegraph.co.uk.

2015.01.26; 03:59

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *