Julijos Timošenkos duktė: “Ukrainoje įsitvirtinęs staliniškas režimas”


“Į Ukrainą sugrįžo sovietmečio laikų diktatūra ir “stalinistinis režimas”.

Taip tvirtina buvusios Ukrainos premjerės Julijos Timošenkos duktė Jevgenija Timošenko, duodama interviu leidiniui “Foreign Policy”.

Buvusi Ukrainos ministrė pirmininkė, opozicijos lyderė, Oranžinės revoliucijos simbolis J.Timošenko šiuo metu – už grotų. J.Timošenko nuteista už tai, kad neva piktnaudžiavo tarnybine padėtimi – pakenkė valstybės interesams, pasirašydama neteisėtas sutartis su Rusija.

Šiuo metu įkalintosios ekspremjerės duktė Jevgenija Timošena atvykusi į Vašingtoną, kur noriai dalina interviu ir rengia spaudos konferencijas. Tokiu būdu duktė mėgina atkreipti Amerikos dėmesį į Ukrainoje susiklosčiusią keistą padėtį, kai realiomis laisvės atėmimo bausmėmis baudžiami politikai, pasirašę politinio pobūdžio sutartis.

Duodama interviu amerikiečių leidiniams J.Timošenko pabrėžė, kad jos motinos sveikata “taip ir nepagerėjo”. Dukters tvirtinimu, motina apklausiama specialiame kambaryje, kur įtaisyta lova. Lova reikalinga tam, kad tardoma J.Timošenko karts nuo karto galėtų prigulti, nes dėl šlubuojančios sveikatos nebegali ilgai duoti parodymų. Šiek tiek pailsėjusi ji ir vėl tardoma. Skausmai nugaroje nuolat kyla po kadaise patirtos traumos. Nugaros traumą J.Timošenko patyrė pakliuvusi į autoavariją.

Duktė teigia, jog ilgai sėdėdama J.Timošenko pradeda jausti didelius skausmus nugaros srityje. Tada skausmai nepraeina ir vaikščiojant.

J.Timošenkos kameroje dieną naktį dega šviesa, motina šiuo metu valgo tik duoną. O valdžia, žadėjusi leist J.Timošenko apžiūrėti nepriklausomiems medikams, šio pažado neištęsėjo. Žodžiu, J.Timošenkos sveikata – vien kalėjimo medikų rankose. Nuo jų principingumo ir profesionalumo priklauso, ar motinos sveikata stiprės.

Jevgenija Timošenko pabrėžė, kad Ukrainoje vis daugiau baimių. Eiliniai ukrainiečiai pradeda bijoti persekiojimų. Jie mąsto maždaug taip: “Jeigu jau buvusi Oranžinės revoliucijos lyderė ilgam atsidūrė už grotų, tai kas gali atsitikti man, jei labai garsiai protestuosiu ir piktinsiuosi?”. Tik šitaip J.Timošenko aiškina silpstantį Ukrainos opozicijos susidomėjimą J.Timošenkos likimu.

Į žurnalisto Džošua Kitingo klausimą, ar Ukrainoje įmanoma nauja rimta revoliucija, labai panaši į tą, kuri kilo 2005-aisiais, duktė atsakė, jog įmanoma. Tačiau tik tuo atveju, jei revoliucijai ir vėl vadovautų jos motina. Bet J.Timošenko šiandien – už grotų. Todėl jokia “oranžinė revoliucija” neįmanoma. Suprask, dabartinė Ukrainos valdžia ir susidorojo su J.Timošenko, kad nekiltų naujų revoliucijų.

Nuotraukoje: buvusios Ukrainos premjerės Julijos Timošenko duktė Jevgenija Timošenko.

Parengta pagal “Foreign Policy”.

2012.02.06

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *