Kad paslėptų apsižioplinimą, susijusį su rugsėjo 11-osios įvykiais


Kaip pranešė Britanijos parlamentaras Devidas Devis (David Davis), Amerikos valdžia nutraukė bylą, iškeltą dviejų Didžiosios Britanijos verslininkų.

Byla nutraukta neatsitiktinai. Byla nutraukta specialiai. Byla galėjo atskleisti rimtą žvalgybos apsižioplinimą prieš pat rugsėjo 11-osios teroro aktus. Šitaip rašo „The Times”.

D.Devis, kuris tyrė tą epizodą visą pusmetį, apie jį papasakojo ryšium su prieštaringais Britanijos vyriausybės pasiūlymais įvesti įstatymą, panašų į tą, kuris buvo pritaikytas JAV verslininkams ir kuris leistų MI – 5 ir MI – 6 slėpti savo darbo broką.

Didžiosios Britanijos verslininkai – Stiuartas Bentanas, buvęs karininkas, ir lordas Maiklas Sesilis – pasirodo, susiję su slaptu bandymu organizuoti mobiliųjų telefonų pasiklausymą Afganistane praėjusio šimtmečio dešimtajame dešimtmetyje. Juos buvo pasamdžiusi kompanija „Telephone Systems International” mobiliojo ryšio sistemai sukurti.

„Bet dėl CŽV ir FTB tarpusavio kivirčų projektas užtruko, ir po rugsėjo 11-osios, kai jau buvo aišku, kad amerikiečiai pražiopsojo puikią galimybę pasiklausyti Osamos bin Ladeno pokalbių, Amerikos žvalgybos tarnybos pradėjo dešimtmetį užtrukusius mėginimus paslėpti savo nerangumą, užblokuodamos bylą, verslininkų pradėtą Amerikos ir Britanijos teismuose“, – rašo Rolandas Vatsonas (Rolandas Watsonas).

D.Devis pripažįsta, kad negalima garantuoti, jog teroro aktų būtų išvengta, jeigu projektas būtų įgyvendintas laiku. „Bet tai atrodo visiškai įmanoma, – sakė jis. – Panašu, kad buvo praleista puiki galimybė“.

Šaltinis: The Times

2012.04.08

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *