Kaip kas supranta


Politinis Putino smūgis ant didžiosios politikos kilimo pagaliau pasiekė savo tikslą. Apskaičiuota teisingai ir nuspėjamai. Nuolatiniai Turkijos oro erdvės pažeidinėjimai ir „humanitarinių krovinių vilkstinių“ bombardavimai negalėjo likti be tokių pasekmių, kaip priverstinis Turkijos karinis įsikišimas.

Tačiau nesuspėjo Putinas su Lavrovu paskelbti savo namų ruošinio, kai Erdoganas jau visu tempu režisavo savąjį konflikto scenarijų. Du iš pavartės – Stambulo ir Piterio – susiėjo besiginčydami ir nusprendė išsiaiškinti, kas smarkesnis. Kiekvienas norėjo smogti pirmas, bet Erdoganas pasirodė esąs ryžtingesnis ir smogė.

Jis nemėgino to pavesti „traktorininkams“ ar „šachtininkams“ turkomanams, jis pats „kaip vaikėzas“ trenkė į tarpuakį. Vova nestuktelėjo atgal, o pradėjo skųstis ir maldaujamai apeliuoti į JAV, NATO ir tarptautinę bendruomenę. Žodžiu, nubėgo į „policiją“ ir „įdavė“ neišmėsinėtą Redžepą.

Štai ir baigėsi Piterio bičiulystės epocha. Iš smarkaus Piterio vaikėzo Vova persikūnijo į „skundiką“ ir „nuskriaustąjį“. Dabar viskas bus pagal įstatymus ir tarptautinę teisę. S-300 ir S-400 nugabenimas į konflikto zoną, kur dalyvauja tarptautinė koalicija, bus vertinamas kaip kliūtis kovai su terorizmu, o karinės grupuotės gausinimas po Asado režimo vėliavomis bus vertinamas kaip įtraukimas į vidaus politikos konfliktą.

Daugiau niekas nebesikalbės su mumis kaip su lygiais ir nebandys susitarti, pats įtakingiausias pasaulyje Putinas – menkysta. Artimuosiuose Rytuose Turkija akimirksniu tapo ne tik regiono lydere, bet ir pagrindine derybininke nuo islamo pasaulio.

Antrą kartą „kortų malkos“ dalijimo nebus, toks lošimas lošiamas vieną kartą per dešimt metų. 1988 metais Michailas Gorbačiovas užėmė SSSR Aukščiausiosios Tarybos Prezidiumo pirmininko postą, tai yra pradėjo jungti aukščiausias pareigas partinėje ir valstybinėje hierarchijoje. Jis pradėjo savo „pertvarkos ir viešumo“ žaidimą, kurį po dešimt metų Primakovas įstengė sustabdyti ir kardinaliai pakeisti Rusijos raidą. Sumanęs „rokiruotę“, Putinas 2008 metais nusprendė sulošti „tamsiąją“, ir stambiu mastu.

Pirmą kartą atsidūręs tolimame užsienyje, Kremlius neapskaičiavo visos rizikos. „Malka“ pasirodė esanti ženklinta ir ne Putino rankose, o išdalyta ji buvo prieš porą metų. Tu pralošei, Vova, pralošei Rusiją, pralošei mus visus. Tu esi apsuptas valstybių, kurioms nereikalinga kita žmonijos raidos alternatyva.

Pasaulyje jau seniai dėl visko susitarta ir pasidalyta tarp išmintingų ir sveiko proto žmonių. Mes buvome aštuntuke, turėjome tarptautinių susitarimų, Budapešto memorandumą ir JTO veto, Rusija visur buvo teisinis subjektas, visuose reikšminguose tarptautiniuose ginčuose ir konfliktuose! Kaip tu visa tai patvarkei, Vova? Tu viską iškeitei į galimybę tapti Asado režimo dalimi ir čia pat gavai antausį iš Turkijos, kuri dabar parodė, kur mūsų vieta.

Metas baigti klūpoti ir reikia stotis, ir pasistengti išsikrapštyti iš Sirijos be nuostolių. Pasaulyje nebėra nei Putino, nei Didžiosios Rusijos, nei „rusiško pasaulio“. Teliko išgrobstyta teritorija ir degradavusi tauta su psichiškai nestabiliais žmonėmis, kuriems propaganda nuodugniai išplovė smegenis.

Nuotraukoje: Natalija Gulevskaja, teksto autorė.

Informacijos šaltinis – aboutru.com.

2015.11.28; 14:50

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.