Kalėdinė dovanėlė


Kai Vakarų pasaulio žmonės vieni kitiems linki taikos ir ramybės 2015-aisiais, Rusija per šv. Kalėdas irgi paskelbė išsamų (60 puslapių) „sveikinimą“ tautoms ir valstybėms: „Rusijos Federacijos karinę doktriną“, Putino pasirašytą gruodžio 25 d.

Taikingiausiai pasaulio valstybei, tam Taikos balandžiui, išlikusiam dar nuo Stalino laikų, gręsia mirtini pavojai, todėl agresyvųjį Vakarų (visų pirma!) pasaulį nieko nelaukdama, tiesiog švenčių dienomis, ji informuoja, kaip rengsis gynybai ir kaip ginsis, taip pat gins savo sąjungininkus nuo agresorių.

Nedrįskit, NATO vanagai, baltam Taikos balandžiui trukdyti alyvos šakelę nešti jūsų pavergtoms tautoms, tokioms kaip Lenkijai, Lietuvai, Latvijai, Estijai, tokioms, kurias jūs taikotės pavergti (Ukrainai, Moldovai, Gruzijai), tokioms, kurias mes nuo jūsų apgynėme (Armėnijai, Kazachijai, Baltarusijai) arba bandome išplėšti iš jūsų dusinančio glėbio (Vengrijai, Čekijai, Bulgarijai…).

Man regis, šiame „sveikinime“ Rusija siunčia signalą, ko ji pageidauja iš neryžtingų Vakarų, sugebančių tik eiti jai iš paskos, tik atremti įvairaus pobūdžio smūgius. Tai teroristo reikalavimas milžiniškos išpirkos, tačiau net ją gavus neketinant paleisti aukos.

Gerai prisimenu, kada Rusija savo „doktrinose“ paskelbė ginsianti rusakalbius visame pasaulyje. Mūsuose gal tik profesorius Vytautas Landsbergis atkreipė į tai dėmesį. Perskaitėme ir pamiršome, nepatikėjome, kad toks įsipareigojimas įmanomas. Visame pasaulyje nelabai įmanomas, bet štai Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje – dar ir kaip.

Žingeidu, kaip Kalėdas ir Naujuosius metus švenčiantis pasaulis reaguos į doktriną, numatančią karinio, ekonominio, politinio pobūdžio priemones, siekiant apsisaugoti nuo Rusijos Federaciją tykojančių pavojų. Kokie pavojai gręsia Taikos balandžiui? Tie patys, apie kuriuos be paliovos klykė Vladimiras Iljičius, Josifas Visarionovičius, Nikita Sergejevičius ir Leonidas Iljičius… Dabar vėl prabilo Vladimiras Vladimirovičius, vienas iš tų visur esančiųjų. Mus puola, mus nori sunaikinti! Mes neleisim!

Boba muša, boba rėkia. Atsiprašau feminisčių, bet ši patarlė labai tiksliai apibūdina Vladimiro Vladimirovičiaus karinę doktriną – naujametinę dovaną Kalėdas ir Naujuosius Metus švenčiančiam pasauliui.

Panašu, kad 2015-aisiais nuobodžiauti jam neteks.

Nuotraukoje: komentaro autorius žurnalistas Vytautas Visockas.

2014.12.28; 09:51

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *