Kanada išsiuntė keturis šnipinėjimu įtariamus Rusijos piliečius


Praėjusią savaitę principingai ir drąsiai pasielgė Kanada. Ši valstybė “personomis non gratomis paskelbė net keturis Rusijos ambasados darbuotojus”. Oficialūs kaltinimai rusų diplomatams – šnipinėjimas. O Kanados žiniasklaida įvardino net išsiunčiamų ambasados darbuotojų pavardes. Tai – gynybos atašė pavaduotojas papulkinikis Dmitrijus Fedorčatenka ir atašė Konstantinas Kolpakovas.

Dar du išsiunčiami Rusijos piliečiai – Michailas Nikiforovas ir Tatjana Steklova. Jie Rusijos ambasadoje tebuvo techniniai darbuotojai. Kanados valdžia smulkiau nepanoro komentuoti savo sprendimo motyvuodama, jog tai “susiję su šalies nacionalinio saugumo reikalais”.

Buvusio Kanados kontržvalgybos vadovo Geoffrey O’Briano nuomone, D. Fedorčatenka tikriausiai tarnavo Vyriausiajai žvalgybos valdybai (GRU).

Tuo tarpu Rusijos ambasados Kanadoje atstovas spaudai teigė, kad šių darbuotojų išvykimas iš šalies neturi absoliučiai nieko bendro su šnipinėjimu. Suprask, jie išvyksta tik todėl, kad pasibaigė jų komandiruotės Kanadoje terminas.

Šių metų sausio mėnesį dėl šnipinėjimo Rusijos naudai buvo suimtas Kanados karinių jūrų pajėgų karininkas Jeffrey Paulas Delisle‘as.

Nuotraukoje: Rusijos karinės žvalgybos emblema.

2012.01.24

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *