Kas Rusijos atlikėjo koncerte demonstravo draudžiamą karo Ukrainoje simboliką


Policijos automobilis. Slaptai.lt nuotr.

Vilniaus policija pradėjo administracinę teiseną, siekiant nustatyti asmenį, kuris Rusijos reperio Morgenshterno koncerte Vilniuje penktadienį demonstravo draudžiamą Kremliaus karo Ukrainoje simbolį – „Z“ raidę. 
 
Tą LRT televizijai antradienį patvirtino Vilniaus penktojo policijos komisariato viršininkas Povilas Revuckas.
 
„Surinkus pakankamai įrodymų, kad asmuo padarė administracinį nusižengimą, jis bus kviečiamas ir jam bus surašomas administracinis protokolas“, – LRT teigė P. Revuckas.
 
„Tokiais atvejais yra svarbi tiek filmuota medžiaga, tiek nuotraukos, tiek liudytojų parodymai“, – sakė jis.
 
Teigiama, jog draudžiamą simboliką demonstravęs asmuo dar nėra nustatytas. Pažeidėją identifikavus, jam gali būti skiriama iki 700 eurų siekianti bauda.
 
ELTA primena, kad dar koncerto dieną policija pradėjo vertinti viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją ir svarstyti, ar pradėti tyrimą dėl draudžiamos simbolikos demonstravimo penktadienį Vilniuje, „Pramogų arenoje“, vykusio kontraversiškai vertinamo rusų reperio Morgenshterno koncerto metu.
 
Socialiniuose tinkluose ėmė plisti nuotraukos ir vaizdo įrašai, kuriuose matyti, kad į koncertą atėję žmonės rodė nešvankius gestus, dėvėjo rūbus, ant kurių galima buvo pamatyti „Z“ simbolį. Ši raidė yra tapusi Rusijos karinės invazijos į Ukrainą simboliu.
 
Kaip anksčiau skelbė LRT radijas, Morgenshternas prieš metus teigė gerbiantis Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną dėl to, „nes jo bijo visas pasaulis“. Tuo tarpu karo Ukrainoje metu reperis dainavo Rusijos armijai įkvėpti sukurtą dainą „Ja russkij“, o paklaustas, kam priklauso Krymas, atlikėjas išsisukinėdamas aiškino, kad tai Ukrainos vadžios primestas klausimas ir dėl jo neverta kvaršinti galvos.
 
Anksčiau kultūros ministras Simonas Kairys teigė, kad atsakomybė dėl to, kad prieš metus buvo planuojama, kad Morgenshternas pasirodys „Compensa“ koncertų salėje, turi tekti renginio organizatoriams, kurie yra privatūs subjektai. Vis dėlto, „Compensa“ koncertų salei atsisakius organizuoti koncertą, jis įvyko Pramogų arenoje, Vilniuje.
 
S. Kairys taip pat tikino praktiškai nematąs galimybių, kad reperis galėtų būti įtrauktas į Lietuvoje nepageidaujamų asmenų sąrašus.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2023.03.08; 05:33
print