Konfiskavo Romos mafijai priklausiusį turtą


Nemirtingoji mafija

Roma. (ELTA). Italijos teisėsaugos institucijų pareigūnai konfiskavo Romos Casamonicos mafiozų klano narių turto, kurio vertė – daugiau kaip 20 mln. eurų. Tai penktadienį pranešė Lacijaus regiono gubernatorius Nicola Zingarettis.
 
„Konfiskuotos Casamonicos klano vilos, kainuojančios daugiau kaip 20 mln. eurų. Institucijų ir piliečių pergalė prieš organizuotą nusikalstamumą“, – parašė jis tviteryje.
 
Casamonica – didelis čigonų šeimos klanas, įsikūręs Romoje. Daugelis jo atstovų nuteisti už įvairius nusikaltimus, įskaitant narkotikų prekybą ir turto prievartavimą.
 
2015 metais šalyje kilo skandalas, kai Romoje buvo surengtos Italijos sostinės čigonų mafijos vadeivos Vittorio Casamonicos laidotuvės „Krikštatėvio” stiliumi – su muzika iš garsiojo Franciso Fordo Coppolos filmo „The Godfather“ ir sraigtasparniu, iš kurio buvo barstomi rožių žiedlapiai.
 
2018 metų lapkritį Romos valdžia pradėjo griauti neteisėtai pastatytas vilas, priklausančias šio mafiozų klano atstovams. Kaip išaiškino policininkai, viena iš vilų apėmė dalį Senovės Romos akveduko. Tada Italijos žiniasklaida pateikė turtingo mafijos būstų apstatymo nuotraukų: svetaines ir koridorius puošė paauksuotų žirgų ir liūtų statulos, paauksinimas ir ryškios spalvos būdingos ir dekorui.
 
Casamonicos klano narių iškeldinimo operacijoje dalyvavo keli šimtai policininkų.
 
2021 metų rugsėjį Romos mafijos nariai buvo nuteisti kalėti nuo 12 iki 30 metų. Kaltinamoji išvada buvo patvirtinta 44 žmonių atžvilgiu.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2022.02.12; 05:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *