Konservatorių būstinėje – pasiklausymo įranga


2012 m. birželio 12 d. Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų būstinės kompiuterio „pelėje“ bei prie būstinės esančiame vidiniame kiemelyje augančiame medyje surasta specialioji pasiklausymo įranga. Partijos atstovai neatmeta galimybės, kad incidentas susijęs su artėjančiais 2012 m. Seimo rinkimais.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų vykdomasis sekretorius Raimundas Alekna kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, kad būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl partijos centrinėje būstinėje aptiktos pasiklausymo įrangos. Skunde prašoma atvykti į įvykio vietą ir atlikti įvykio vietos apžiūrą bei užfiksuoti ir išimti surastą specialiąją techniką.  

Skunde pažymima, kad specialioji pasiklausymo technika buvo įrengta galimai neteisėtai ir be teisėto pagrindo, akivaizdžiai skirta rinkti informaciją apie partijoje bei visoje Lietuvoje vykstančius politinius-ekonominius procesus, sprendžiant ypatingai aktualius klausimus dėl Visagino atominės elektrinės, Klaipėdos dujų terminalo statybų bei kitus.

TS-LKD neatmeta galimybės, kad galimai nusikalstamą veiką partijos bei atskirų jos narių ir darbuotojų atžvilgiu galėjo inicijuoti užsienio specialiosios tarnybos, Lietuvoje veikiančios interesų grupės ar politiniai oponentai, siekdami neteisėtai rinkti bei kaupti informaciją, kuri yra ypač vertinga artėjant 2012 metų Seimo rinkimams.

Atsižvelgdama į išdėstytas aplinkybes, TS-LKD turi pagrindo manyti, kad aukščiau nurodyta galimai neteisėta veika bei dėl jos galinčios kilti neigiamos pasekmės gali sukelti grėsmę Lietuvos politikos stabilumui, priimant svarbius ekonominius sprendimus, bei neigiamai atsiliepti Lietuvos saugumui, rašoma partijos išplatintame pranešime.

XXX

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų būstinėje aptiktos pasiklausymo įrangos.

Vilniaus apygardos prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (toliau –TS-LDK) centrinėje būstinėje Vilniuje galimai neteisėto specialios technikos įrengimo ar jos panaudojimo informacijai rinkti (Baudžiamojo kodekso 295 str.).

Tyrimas pradėtas gavus TS-LDK vykdomojo sekretoriaus Raimundo Aleknos raštą dėl būstinėje aptiktos pasiklausymo įrangos, praneša prokuratūra.

Įstatymas už neteisėtą specialios technikos įrengimą ar jos panaudojimą informacijai rinkti numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki ketverių metų.

Ikiteisminį tyrimą atlieka Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai.

www.vtv.lt

2012.07.02

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.