Kudirkos aikštėje – rusų karių sušaudytas Charkivo srities medikų automobilis


Projektas „Greitoji pagalba“ Kudirkos aikštėje. Josvydo Elinsko (ELTA) nuotr.

Sekmadienį Vilniuje prasidėjo projektas „Greitoji pagalba“, kurio metu Lietuvos sostinės gyventojai galės savo akimis pamatyti kulkų ir sviedinių nuolaužų apgadintą Charkivo srities Dergačių centrinės ligoninės medikų automobilį, rašoma Ukrainos ambasados pranešime žiniasklaidai.
 
Sušaudytas greitosios pagalbos automobilis tapo vienu iš rusijos okupantų žiaurumo prieš civilius gyventojus simbolių.
 
Prasidėjus rf plataus masto įsiveržimui į Ukrainą, rusijos užpuolikams laikinai okupavus Charkivo srities kaimus ir miestelius, ši niekuo neišsiskirianti pilka transporto priemonė buvo naudojama evakuacijai iš pavojingiausių vietų atlikti. Tai buvo vienintelis keturiais ratais varomas greitosios pagalbos automobilis, galėjęs bekele, esant blogam orui, pasiekti net atokiausius srities kampelius. Tačiau po apšaudymų automobilis buvo visiškai sugadintas, o jo vairuotojas sunkiai sužeistas. Dėl to daugelis žmonių neteko galimybės gauti skubią medicininę pagalbą.
 
Tai ne vienintelis atvejis Ukrainoje. Dėl plataus masto rusijos įsiveržimo daugelis medicinos įstaigų neteko savo greitosios pagalbos automobilių per okupaciją, apšaudymus ir gyventojų evakuaciją, pažymima pranešime.
 
Viena projekto iniciatorių Olena Fedorova, kuri dėl karo buvo priversta išvykti su vaiku ir dabar yra Vilniuje, pasakoja: „Iš visų jėgų norime padėti Ukrainai ir paaiškinti europiečiams, kas vyksta mūsų Tėvynėje. O sušaudytas greitosios pagalbos automobilis yra vaizdinis pavyzdys, padėsiantis perteikti mūsų emocijas. Automobilis su medicininiais atpažinimo ženklais, skirtas gelbėti gyvybes, buvo negailestingai apšaudytas. Jie šaudė į jį, suvokdami, kad ten yra ligonių, sužeistų ir vaikų. Norime, kad čia, Europoje, žmonės suprastų, jog Ukraina ne tik kovoja už savo teisę į laisvę – ji gina visą demokratinį pasaulį“.
 
Projekto tikslas – padėti surinkti lėšų greitosios medicinos pagalbos automobiliams įsigyti nukentėjusių bendruomenių poreikiams deokupuotose Ukrainos teritorijose.
 
Projekto organizatoriai – Labdaros fondas „Vienas k paramos fondas“, Ukrainos liaudies deputatė Marija Mezenceva, charkivietė Olena Fedorova, Labdaros fondas „Svitla Meta“ („Šviesus Tikslas“) kartu su Kijivo srities karine administracija, rašoma pranešime.
 
Pirmą kartą sušaudytas greitosios pagalbos automobilis buvo pristatytas kovo 7 dieną Kijive, Michailivska aikštėje, o dabar šis automobilis stovi Kudirkos aikštėje Vilniuje. Toliau projektą planuojama pristatyti Rygoje, Taline, Varšuvoje, Briuselyje, Berlyne ir kituose miestuose, kad kuo daugiau Europos valstybių gyventojų pamatytų kruvinus rusijos kariuomenės karo nusikaltimų Ukrainoje įrodymus.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2023.03.27; 15:20
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *