Lenkų rinkimų akcija – už švietimo sistemos stagnaciją? Panašu, kad taip


Su dideliu dėmesiu perskaičiau naujieną, kad Lietuvos lenkų rinkimų akcija dalyvautų koalicijoje valdant Lietuvą su viena iš sąlygų – Švietimo ir mokslo ministerijos vadovo postas atitenka šiai partijai.

Naujiena nėra jokia naujiena. Apie tai ne kartą dar iki rinkimų kalbėta. Tačiau šia proga norisi pačiam man dar kartą savęs ir kitų partijų, pretenduojančių valdyti Lietuvą Seime ir Vyriausybėje, paklausti, o ką jie galvoja apie minėtos partijos rinkimų programoje išdėtsytas mintis apie švietimo sistemą?

Cituoju negausią programos dalį:

“III. ŠVIETIMAS
Šiuo metu Švietimo ir mokslo ministerija – tai viena blogiausiai valdomų ministerijų, kuri dėl savo neapgalvotų sprendimų sukėlė didelį šalies visuomenės nepasitenkinimą. Aukštojo mokslo reformą Konstitucinis Teismas pripažino antikonstitucine. Panašiai gali nutikti ir su švietimo reforma, kadangi jos kryptis pažeidžia tiek mokytojų, tiek mokinių ir jų tėvų teises. Privalome padaryti viską, kad užkirstume kelią gerai veikiančios Lietuvos švietimo sistemos žlugdymui. Turime išsaugoti vidurines, kaimo mokyklas, tradicinį tautinių mažumų švietimo modelį, sėkmingai veikiantį visus 22-ejus Lietuvos Respublikos nepriklausomybės metus. Taipogi negalime pamiršti, kad gera švietimo sistema, aukštas išsilavinusių piliečių procentas turi įtakos investicijų didinimui ir ūkio vystymui. Iki šiol turbūt vienintelėje srityje – gyventojų išsilavinimo srityje – nenusileidome Europos Sąjungos vidurkiui, netgi lenkėme kai kurias Vakarų šalis. Todėl turime priešintis dabartinės ministerijos vykdomoms pseudoreformoms ir išsaugoti gerai veikiančią švietimo sistemą. O pradėti reikėtų atsisakant „mokinio krepšelio” finansavimo principo.”

Perskaičiau tris kartus labai labai atidžiai. Neradau jokios užuominos apie teigiamus planuojamus pokyčius ir reformas. O juk progresyvus pasaulis nuolat reformuoja savo švietimo sistemą. Bent jau ją stengiasi tobulinti. Šiuo atveji LLRA aiškiai sako, kad jiems tinka viskas, kas buvo anksčiau, t.y. iki reformų. Gal tos reformos ir nebuvo idealios. Bet buvo bandymai keisti tai, kas turi labai daug trūkumų. Tai gerai, kad LLRA dar neprirašo sovietmečio sistemos teigiamų savybių.

Todėl jei visgi socdemai su kitais politiniais partneriais atiduos LLRA valdyti švietimo sistemą, tuomet siūlau ir tokius racionalius tris žingsnius – atiduoti LLRA ministeriją, atšaukti visus teisės aktus, kurie per pastaruosius 4-erius metus buvo susiję su švietimo sistemos pykyčiais ir išmesti visus valdininkus iš ŠMM paliekant tik ministrą, nes visa sistema tikrai yra geriausia ES.

Ministrui beliks tik šypsotis, sveikinti visus su rugsėjo 1-ąja su diplomų įteikimo proga ir kartais dar įteikti pirmokams pirmoko pasus.

www.dainius.org

2012.11.01

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *