LEU Erasmus+ studentą Lietuvoje stebino studentų gebėjimas kalbėti dviem ir daugiau kalbų


Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) bendruomenė gilina užsienio kalbų žinias. Šį semestrą trys Erasmus+ studentai dėstytojai moko LEU studentus ir universiteto darbuotojus savo gimtųjų kalbų – ispanų, vokiečių ir prancūzų.

Vienas iš dėstytojų – Danielis Padronas iš Tenerifės (Ispanija). Visą šį semestrą vaikinas leidžia Vilniuje, LEU Istorijos fakultete.

O universiteto bendruomenę jis jau nuo rugsėjo mėnesio moko savo gimtosios ispanų kalbos. „Aš baigiau pradinio ugdymo studijas, o šiuo metu atlieku Erasmus+ praktiką Vilniuje, Lietuvos edukologijos universitete“, – paaiškina jis, paklaustas, ką veikia Lietuvoje.

Prieš atvykdamas čia, Danielis įsivaizdavo, kad Lietuvos žmonės, bendraudami su užsieniečiais yra šalti. „Tačiau nuo pirmos dienos, kai čia atvykau, aš įsimylėjau šią šalį. Žmonės Lietuvoje labai palankiai mane priėmė“, – sakė ispanas.

Tai jau antrieji Danielio studijų mainai pagal Erasmus+ programą. „Prieš dvejus metus pagal Erasmus+programą viešėjau Krokuvoje. Tai man buvo puiki patirtis. Norėjau daryti kažką panašaus, bet kitoje šalyje, todėl aš pasirinkau Lietuvą“, – paaiškino jis ir pridūrė, kad žmonės Lietuvoje, atsižvelgiant į tai, jog praktikos metu jam pavyko būti arti vietinių gyventojų, nėra tokie atviri kaip ispanai.

Danielis šiuo metu dirba švietimo sektoriuje Lietuvoje – dėsto savo gimtąją kalbą LEU studentams, dėstytojams ir administracijos darbuotojams.

Kokia jo asmeninė nuomonė apie Lietuvos studentus? Ar jie skiriasi nuo Ispanijos studentų? Danielis prisipažino, jog labiausiai jį nustebinotai, kad visi studentai gerai moka kalbėti angliškai. „Taip pat dauguma jų kalba ir rusiškai, o kai kurie iš jų taip pat moka dar ir daugiau kalbų. Ispanijoje tai nėra labai dažnas atvejis“, – prisipažįsta jis.

Bendravimas ir bendradarbiavimas su Lietuvos studentais – puiki patirtis. „Bendradarbiavimas su studentais yra pastovus. Jie padeda man jaustis čia labai patogiai, visada stengiasi man padėti“, – sako jis.

Paklaustas apie pirmuosius įspūdžius čia, Lietuvoje, atsakė, kad susidarė nuomonę, jog dauguma jaunų žmonių Lietuvoj egerai kalba anglų kalba. „Tai man palengvina bendravimą ir gyvenimą čia, padeda keistis patirtimi su Lietuvos žmonėmis“, – šypsosi ispanas.

O jo kolega Estebanas iš Prancūzijos LEU bendruomenę moko prancūzų kalbos. Estebanas atkreipė dėmesį į tai, jog pagyvenę žmonės Lietuvoje kartais nesugeba kalbėti anglų kalba. „O aš nekalbu rusiškai“, – apgailestaudamas kalbėjo Estebanas. Tačiau pagrindinis skirtumas tarp Prancūzijos ir Lietuvos yra tas, kad visi Lietuvoje gali kalbėti bent dviem kalbomis. „Prancūzijoje mes sunkiai mokomės kitų kalbų“, –  sakė jis.

Iš Ispanijos atvykusio Danieliaus paklausėme, su kokiais pagrindiniais sunkumais susiduria čia, Vilniuje. Ispanas neabejodamas atsakė, jog tai yra oras. „Man dėl to yra labai sunku, nes aš atvykau iš šalies, kurioje visiškai kitoks klimatas. Iki šiol aš vis dar galiu dirbti, bet noriu žinoti, kaip išgyventi Lietuvoje žiemą. Paprašytas įvardyti pagrindinius skirtumus tarp Lietuvos ir Ispanijos, jis neabejodamas paminėjo orą, kultūrą ir maisto skirtumus.

Apie išskirtinį orą Lietuvoje kalbėjo ir iš Prancūzijos atvykęs Estebanas. Paklaustas, ką patartų draugui, pirmą kartą vykstančiam į Lietuvą, vaikinas atsakė: „Jei draugas atvyktų dabar, tai pirmiausia rekomenduočiau būtinai pasiimti šiltų drabužių“. Nors jo paties pirmieji įspūdžiai Lietuvoje buvo kiek kitokie –vaikinui atrodė keista ir neįprasta, kai atvyko į Vilnių, nes rugpjūčio mėnesį buvo daugiau nei trisdešimt laipsnių šilumos.

O ispanas liko sužavėtas lietuviška virtuve, ji jam labai patiko: „Taip, aš bandžiau beveik viską, bet vis dar yra dalykų, kurie mane nustebina“. Paklaustas, ar jau pramoko lietuviškų žodžių, jis atsakė, kad dėl to, jog gali lankyti lietuvių kalbos kursus, jau sužinojo keletą pagrindinių lietuviškų žodžių.

Paklaustas, ar patartų savo šeimos nariams, artimiesiems, draugams ir kolegoms atvykti į Lietuvą, vaikinas atsakė, kad tai daro kiekvieną kartą, kai kalbasi su jais. Tačiau jiems sunku mane aplankyti Vilniuje. Tikiuosi, kad galės atvykti iki tol, kol aš būsiu čia“, – sako jis.

Ką Danielis patartų draugui, kuris pirmą kartą vyksta į Lietuvą? Vaikinas atsako: „Tiesiog pasinerti į lietuvių kultūrą ir būti atviram, viską išbandyti, tiesiog mėgautis sutinkant gražių žmonių šioje nuostabioje šalyje“.

Nuotraukoje: ispanas Danielis Pedronas.

Milena Puchova yra Lietuvos Edukologijos universiteto ryšių su visuomene specialistė.

2014.12.17; 18:12

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *