Liublino trikampio bendradarbiavimas paspartins Ukrainos integraciją į ES ir NATO“


Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Antradienį Seimo Pirmininkė dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo, Lenkijos Respublikos Seimo bei Senato ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados narių Asamblėjos Prezidiumo posėdyje, kuriuo atidaryta 12-oji trišalės Asamblėjos sesija, rašoma pranešime žiniasklaidai.  
 
Pradėdama trišalės Asamblėjos Prezidiumo posėdį, Seimo Pirmininkė pabrėžė, kad  Asamblėja susirinko ypač kritiniu metu – devintą žiauraus karo prieš Ukrainą mėnesį. V. Čmilytė-Nielsen akcentavo, kad šiame kontekste parlamentinis Liublino trikampio bendradarbiavimas yra naudingas ir prasmingas, nes turi būti apsvarstyti būdai ir priemonės, kaip Asamblėjos veiklą paversti dar efektyvesne ir veiksmingesne.
 
Taip pat ji teigė, jog būtina susitarti dėl baigiamojo sesijos dokumento, kuris bus priimtas trečiadienį, rašoma pranešime.
 
Seimo Pirmininkės įsitikinimu, bendrame Asamblėjos pareiškime turėtų atsidurti svarbiausi Liublino trikampio uždaviniai ir tikslai, iš kurių esminis – visaapimantis pasižadėjimas glaudžiai bendradarbiauti dvišaliu ir daugiašaliu formatais, kad būtų kuo greitesnė Ukrainos integracija į Europos Sąjungą ir NATO.
 
„Tai – ambicingas tikslas, tačiau vienintelis įmanomas ilgam laikui užtikrinti Ukrainos ir regiono stabilumą, saugumą ir gerovę“, – įsitikinusi V. Čmilytė-Nielsen.
 
Anot Seimo Pirmininkės, šiuo metu neįmanoma įsivaizduoti regiono laisvės ir demokratijos ateities be Jungtinių Amerikos Valstijų. Būtent todėl šiandien Prezidiumas jungėsi į nuotolinį pokalbį su JAV Senato Užsienio reikalų komiteto pirmininku Robertu Keliu Menendezu (Robert Kelly Menendez).
 
Trečiadienį Trišalės Asamblėjos sesiją pradės parlamentų pirmininkai, pasakydami sveikinimo kalbas Seimo plenarinių posėdžių salėje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2022.12.07; 00:30 
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *