Mafijos nužudytas kunigas pripažintas kankiniu


Susitikime su Šventųjų skelbimo kongregacijos prefektu kardinolu Andželu Amatu popiežius Benediktas XVI patvirtino kongregacijos parengtus dekretus, susijusius su šešiolikos kandidatų į palaimintuosius beatifikacijos byloms.

Dviem dekretais pripažįstami Dievo tarnų užtarimu įvykę stebuklai. Vadinasi, šios dvi bylos jau praktiškai baigtos ir netrukus bus nurodyta beatifikacijos iškilmių data ir vieta.

Penkiais dekretais pripažįstama, kad kandidatai į palaimintuosius mirė kankinio mirtimi. Tarp pastarųjų yra 1993 metais Palerme nužudytas kunigas Džiuzepė Puglisis, savo gyvybę sumokėjęs už tai, kad ragino žmones nenuolaidžiauti tais laikais galingai Sicilijos mafijai, drąsiai skelbė, kad nusikaltėliai yra Dievo priešai.

Devyniais dekretais pripažįstamos kandidatų į palaimintuosius herojiškai liudytos krikščioniškos dorybės. Tarp pastarųjų yra garsus amerikietis akrivyskupas Fultonas Sheenas, apaštalavęs per radiją ir televiziją, ir buvęs Opus Dei prelatas, šventojo Juozapo Marijos Escriva de Balaguero įpėdinis arkivyskupas Alvaro Del Portillo.

Nuotraukoje: mafijos nužudytas kunigas Džiuzepė Puglisis.

Informacijos šaltinis – laikraštis „XXI amžius”

2012.12.27

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *