Nauja ministrė kol kas neatsako, ar Kristinai Brazauskienei bus skirta renta


Naujoji socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė teigia kol kas negalinti atsakyti, ar prezidento našlei Kristinai Brazauskienei turėtų būti skirta renta.

Paklausta, kokia yra jos nuomonė rentos skyrimo K.Brazauskienei klausimu, atsakė: “Ar galėčiau pasilaikyti sau savo nuomonę kol kas?..” “Tikrai negalėčiau šiandien atsakyti, ar vienai, ar kitaip turėtų būti”, – teigė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vadovė.

K.Brazauskienė prašymą skirti prezidento našlės rentą, kuri siekia apie 6 tūkst. litų, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai pateikė dar 2010 metų vasarą. K.Brazauskienė yra sakiusi neturinti draudžiamųjų pajamų, tačiau kai kam abejonių dėl rentos tikslingumo kilo, nes politikė valdo didelės vertės turtą.

Sprendimą dėl rentos skyrimo turi priimti Vyriausybė. Jei renta K.Brazauskienei būtų paskirta, ją tektų mokėti skaičiuojant nuo 2010-ųjų liepos.

Dėl Prezidento valstybinės rentos įstatymo atitikimo Konstitucijai į Konstitucinį Teismą pernai kreipėsi grupė Seimo narių. Jiems kilo abejonių, ar valstybinė našlės renta gali būti skiriama neatsižvelgiant į prašančiojo amžių, gaunamas pensijas ar nuolatines pensinio pobūdžio išmokas, ar neturi būti atsižvelgta į asmens turtą, santuokos trukmę, nuopelnus valstybei ir kitas sąlygas.

Nuotraukoje: Kristina Brazauskienė.

2012.12.27

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *